şükela:  tümü | bugün
 • ohal dolayısıyla öğrencilerin öğle tatillerinde dışarı çıkmasına izin vermeyen sistemdir, öğrencilere ya yemekhane parası verirsiniz yada kantinde alelade hazırlanmış faiş fiyata satılan gıdalardan birini alır tüketirsiniz dayatmasıda bu sistemin bir parçasıdır.
  ayrıca öğrencilerin ailelerinide okul içerisine sokmamakta bu sistemin tabiki bir parçasıdır.

  haber linki

  haberde okul yönetiminin böyle bir karara vardığı söylenmiş ancak ohal dolayısıyla çocuk kaçırmıyolar güzel kardeşim, parmaklıklarla kapattığın okulda hiç veli yada öğrencilerin fikirlerini almak gibi bir duruma başvurdun mu?

  sormak istiyorum o okulda çalışan tüm öğretmenler her gün kaçınız o okulda tıkılıp tüm gününü orada geçiriyor ve kaçınız sadece kantin ve yemekhaneden besleniyor?

  maslow ihtiyaçlar hiyerarşisisinde bile önce fizyolojik ihtiyaçlar der, güven ikinci plandadır ki sen bir eğitimci olarak insanın önce neye ihtiyacı olduğunu bile kavrayamıyorsan ülkenin vay haline.
 • aç kalmak ne kelime, ben ohalsiz mohalsiz, terör merör, canlı kanlı bombalar içinde, alakası olmayan yerlerden aldıkları harçlar ve vergilerle insanlar nasıl eğitim alabiliyor şükrediyorum. eğitimi düzgün verdiler, ohal ile tüm güvenlik önlemleri alındı da bir yavrucakların öğle tatillerine dokunulması kalmıştı.

  gereksiz telaş yaratmak için yapılan önlemdir efendim, geçiniz.
 • yurtlarda daha iyi şartlarda yaşamak isteyen öğrencilere "hepiniz fakirsiniz bana ahkam kesmeyin" diyen adamı kyk müdürü yapan sistemdir aynı zamanda. ayrıca suç, bu sistemi inşa eden ve topluma dayatan siyaset kurumunun ve buna ses çıkarmayan vatandaşındır.
 • ohal'i bahane edip çocukları aç bırakacaklarına, bazı semtlerde sapıkların çocukları kaçırıp tecavüz etmesini engellesinler önce.

  okulu hapise çeviren gereksiz ve işkence denilebilecek uygulamadır.