şükela:  tümü | bugün
  • muhteşem eğitim sistemimizin bir parçasıdır.
    mevcut lise mezunlarının yüzde 30'u dört işlemi yapamıyor. en az yüzde 20'si heceleyerek okuyor.
    çalışmasını gerektirecek bir durum yok. öğretmene saygı duymasına gerek yok.
    alın size nur topu gibi disiplinden uzak, sorumluluktan uzak, sanattan kültürden uzak ot gibi yetişmiş bir birey. götünüze sokabilirsiniz.
  • tam da istenilen gencligi yetistirmenin meyveleri aliniyor. zayiflarla sinif gecen ama sorsan sinavina girdigi konulari bilmez, okulda yanina cekildigi abilerinden her turlu boku pisligi ogrenir. sonra bu cocuk neden boyle oldu?

zombi yetisiyor, zombi. istediginiz gibi sekillendirebilirsiniz.
  • yumuşak g'yi yazamayanın başbakan olduğu ülkede büyük yerlere geleceklerdir.
  • okuma yazma öğrenmeden sınıf geçenlerin olduğunu duyduğumda inanılmaz şaşırmıştım. düşünün ki bir adam ortaokula geçmiş ama okuma yazma bilmiyor. maalesef eğitimde kalitesizlik bir ülke gerçeği haline getirildi.
  • zorunlu eğitimin olduğu yerde, zorunluluğun devam edip eğitimin çuvallamasıdır.
  • okuma yazma bilmeden sadece ortaokulu değil artık liseyi bitirebilmektedir.
  • genç nüfuslu, kalabalık ve de gelişmemiş ülkenin ekonomisinin bir sonucudur. sınıfta kalacak her öğrenci fazladan bir masraf olacaktır. bu , işin ekonomik boyutu tabi. sosyal boyutunu zaten biliyorsunuz , ben uzatmayayım.
  • lise 2'de okuma bilmeyen ve kaynaştırma raporu da olmayan yeğenim var. yıllarca bir sürü mezun edildi böyle. zorunlu eğitim beş yıla çekilip, tam gün saçmalığından dönülüp mevcutlar 30 altına indirilip, kalma tekrar uygulamazsa hiçbir şey düzelmez.
  • yıl 2004 2005 dönemi devlet liseleri 4 yıl yapmış bendeniz lise 1 de 4 zayıf ile kalmıştım ve hayati sorguluyordum naptiysam sınavları veremedim. bir gün babam gazete okurken liselere af haberini söyledi okula 2. sınıftan başladım zayıflar alttan devam bir arkadasım 9 zayıf ile geçti diğer bir arkadasım 2. dönem okula hiç gelmediği halde geçti. genel olarak çoğu öğrenci mezun oldu ama en kötü ihtimal dahi olsa bizim dönemimizdeki gençler dört işlemi yapabiliyordu şimdiki gençliğe yazık.
  • eğitim politikamızın sonucudur.

ingilitere'nin başkenti neresi diye sorunca bön bön yüzünüze bakan, dört işlemi yaparken bile zorlanan, türkçe kompozisyon veya dilekce bile yazamayan, düşünemeyen, sorgulamayan, araştırmayan bir nesil var artık.