şükela:  tümü | bugün
  • bugünlerde çok lazım olan gerekliliktir. öncelikle neden öğrenci dövülür? bir kabahati vardır cezalandırırsın. yönetmelik yetersizdir doğru ama dövmemek gerek. bu tür ceza caydırıcı olmadığı gibi kendini ekstra yıpratırsın boşver dövme! bir kabahati vardır mesleki özgüvenini,otoriteni zedelemiştir döversin. dövme bunu yapan çocuk sana zaten o şekilde gelmiştir ve döverek değiştiremezsin. onun terbiyesizliği senin mesleki onurunu zedelemez merak etme.normal yolla davranış değişikliği yapmak istemiyor olabilirsin,senin tercihin ama bence dövme! alışmışsındır,rahatlatıyordur dövüyorsundur. dövme çünkü 30 sn'lik cep telefonu kaydı seni çok daha büyük streslere gark edecektir. dövme boşver! peki ne yapmalı? 750 bin kişilik kitlede çoğunun yaptığı gibi yap dersini anlat işine gücüne bak. o yaramaz terbiyesiz çocuk mu? merak etme en büyük dersi hayatın kendisinden alacaktır. ben mi ne yapıyorum hiç dövmüyorum sesimi bile yükseltmiyorum. okumak, hayallerini gerçekleştirmek isteyen çocuk benden ne alacağını biliyor. edebiyle terbiyesiyle görgüsüyle utanmasıyla keyif ve gurur veriyor, iyi ki öğretmen olmuşum dedirtiyor.boşverin dövmeyin arkadaşlar, en sert tokatlar sizden değil hayattan gelecek zaten.dövme!