• ilkokul 5.sınıf. matematik sınav kağıdının dibine yazmıştım: öğretmenim, ben o kadar parmak kaldırıyorum, bana hiç söz hakkı vermiyorsunuz. gereğinin yapılmasını arz ederim. (son cümleyi de babamın dilekçelerinden öğrenmiştim, biraz malmışım ya ben)
  • öğrenci- hocam bu dersi 5. kez alıyorum lütfen yardımcı olun.saygılar

iade cevabı

hoca- 6. kez almanızda bir sakınca yoktur.sevgiler
  • dışarıdan öğrendiğim bir hikayedir. kompozisyon sınavıdır. bir arkadaşı noktalama işaretleri hakkında hiçbir şey bilmemektedir. kompozisyonu uzun uzun yazar, bitirir. sonra kağıdın altına şu notu ekler

. , ? ! hadi bakalım hepiniz yerlerinize
  • okul: istanbul üniversitesi
    bölüm: ingilizce işletme
    yer : avcılar
    ders: makroekonomi
    tarih: 07.temmuz.2006
    sınav: bütünleme
    not: hocam öss'ye girdim, anlayacağınız gidiyorum buralardan. elimden geleni yaptım ama geçebileceğimi sanmıyorum, şimdi size çok çalıştığım ama sormadığınız bir bölümü özetleyip önemli detaylar vereceğim, umarım kabul edersiniz.
    sonuç: bb
  • sınavda çıkan "rubai" sorusunun şıklarından birine öğrencimin cevabı: ömer hayvan

hemen yanında da ok ile bir not:

"adamın soyadını hatırlayamadım hocam, çok özür dilerim. ama buna çok benziyordu. umarım doğrudur:) "
  • bazen boğazınıza bir yumruk düğümlenmesine sebep olabilecek notlardır.

"hocam, ailevi sebeplerden dolayı haftaya okulu bırakıyorum. sınıf dengelerini alt üst etmeyecek bir not vermeniz dileğiyle. arkadaşlarım beni iyi hatırlasın."
  • çoğunlukla dersi ikinci defa alıyorum geçmezsem valla ölecem gibilerinden notlardır, bazen de ben bu soruyu çok çalıştım ama hatırlayamıyorum gibisinden itiraflar gelir, en inandırıcı olan ise şu şekildeydi "hocam cevabı biliyorum ama sürem yetm.." artık sınav kağıdını nasıl cevvalce elinden çekip aldılarsa.. yoksa inandırıcı olsun diye mi öyle bi not düştü bilemedim..
  • x isimli arkadaşın doğum gününde, sınav kağıdının altına kurdeleli süslü püslü bir hediye paketi çizip
    "hocam bugün x'in doğum günü, sınav sonucumdan 5 puanı kendisine hediye ediyorum" yazılabilir, yazılmıştır, yazılmalıdır.
  • sevgi güran'ın derste anlattığı bir hikayedir. öğrencilerinden biri sınav kağıdına "hocam mezun olup olmamam size bağlı. denize düşen yılana sarılır misali abiliğinize sığındım" yazmıştır.

hocamız bayandır bu arada.
  • bomboş kağıdın ön yüzünde: devamı arkada.
hesabın var mı? giriş yap