• belli ki marifettir. burada gururla anlatıldığına göre hırsızlar tarafından yönetiliyor olmamız şaşırtıcı değil. hırsızlar yönetici olarak kimi seçecek ya? tabii ki içlerinde en becerikli olanları. yazık benim annem çağ dışı kalmış, bize hırsızlık yapmamayı öğretti, sonra biz kopya bile çekmedik hırsızlıktır diye. meğer ahlak algısı değişeli çok olmuş, hırsızlık marifet olmuş. zavallı annem, zavallı ben. siz burada yediğiniz küçük (!) boku böyle keyifle anlatırsanız başka hırsızlar tabii övünür gemicikleriyle. aranızda hiçbir fark yok, biliyor musunuz? sizin çaldığınız küçük bir şey değil, onların imkanları sizde olsa aynı boku yiyeceksiniz. midem bulandı...

edit: hiç gençlik aklı demeyin, ben de genç oldum. koca üniversiteyi bir tane kot pantolon, iki çift ayakkabı ile bitirdim. ama böyle şeyler yapmadım. ahlaksızsınız sadece.
  • nefret edilesi güruhun yaptığı iştir.

mekânda bakarsınız, eleman başlar "aaaa bizim de evde tuzluk yoktu. bak şimdi ne yapacağım keh keh." bir yerlerine sokmuşsundur umarım o tuzluğu.

ya da bir şeylerinizi alırlar. "ya versene." "tamam ya yemedik vereceğiz" (vermedi)

bir de bunların marketten bir şeyler aşırıp da "kapitalizm bizden çalıyor, biz ondan geri alıyoruz." diye kılıf uyduranları var. kapitalizm senin bim'den çaldığın bisküvi ile çökmez, ama senin ahlâkın çaldığın o bisküvi ile çöker.

tabi fikir hırsızlıkları da var bunların. "ya ödevi versene geçireyim." "google'dan çaktım, kelimeleri değiştirdim." böyle gider bu.

velhasılı efendim yapılan hırsızlıklardan utanıp sıkılacağına, bunları sağda solda övünçle anlatabilen bir topluma sahibiz. çünkü imam rocks cemaat rolls.
  • bunu hayat amacı haline getiren insanlar da vardır.
    bir arkadaşım var evde 3 kişi kalıyorlardı. evlerine ilk girdiğimde resmen şok olmuştum. adamların hayattan tek beklentileri yeni bir yer açılsa da oradan bir şeyler yürütsek idi.
    adamların evinde abartmıyorum 100lerce çalıntı mal vardı. aklınıza ne gelirse ya da gelmezse*
    seçiciydiler bir de. sanki anı toplarmış ya da koleksiyon yaparmış gibi çalışırlardı. aynı şeyi 2 defa çalmazlardı ve eğer daha önce bir şey çaldıkları yer varsa bir daha oraya gitmezlerdi. sebebi de utanma ya da yakalanma korkusu değil oradan bir şey çalınmayacak olmasıydı.
    evde onlarca bardak, tabak, tuzluk, biberlik,peçetelik, polar vardı ki bunlar diğer şeylerin yanında çok masum kalıyordu.

örneğin adamların salonunda bank vardı. üstelik belediye bunu çalarlar diye düşünmüş ayaklarına beton döküp sağlamlamış. ama bu hayvanlar nasıl becerdilerse onu yerinden sökmeyi başarmışlar. hatta bir ayağında hala bir beton parçası duruyordu. işin daha garibi bu adamlar asansörü olmayan bir binanın 5. katında oturuyordu. o demir bank ı nasıl üşenmeden 5 kat çıkardılar aklım almıyor.

salondaki masa çok büyük bir yuvarlak trafik levhası idi. ayak uydurmuşlar 4 tane masa olarak onu kullanıyordu resmen adamlar. yuvarlak masa şövalyesi gibi takılıyordu fanteziciler. bunun yanında sepha olarak kullandıkları 3-4 tane daha ufak tabela vardı. evin duvarlarında ve kapılarda asılı 10 civarı daha tabela vardı. bunun yanında bir amaç uyduramadıkları bir kenarda duran sokak levhaları vardı bolca.

bu hayvanlar ayrıca bir markette part time olarak çalışıyorlardı. buradan götürdükleri ile ise 2 aile doyardı.
    örneğin bir akşam yine bunlarda ders çalışıyoruz. arkadaşın birinin canı pastırmalı fasulye çekti. hemen işte olan adama mesaj attılar çıkarken pastırma al diye. adam bir geldi pastırmanın yarısını getirmiş, üzerindeki etiketi gösteriyor 60gr pastırma diye. 60gr pastırma etiketi yapıştırmış 3 kilo pastırmaya.

ramazanda şirket insanlık yapmış bu hayvanlara erzak paketi vermişti, bunlar da erzak kutularını boşaltıp içine istediklerini doldurmuşlardı. erzak paketi içinden kutu kutu prezervatif, pilli diş fırçası, traş makinası gibi saçma sapan şey vardı
  • ilkokulda bir keresinde hoca tüm tasolarıma el koymuştu. bizden alıp yeğenine veriyordu tasoları kaltak karı. ben de kendi tasolarımı onun dolabından çaldım tekrar. bu hırsızlık sayılmaz belki ama 7 yaş için büyük aksiyon.
  • zamanında üstün dökmen bir olay anlatmıştı: "biz televizyonlarda hırsızlık yapan insanlar görürüz,sinirleniriz,hortumcu deriz ancak biz de hırsızlık yaparız.mesela alışveriş yaparken fiş almayız fiyat düşürürüz.bizim aslında sinirimiz hırsızlığa değil onların büyük hortumcu olup binlerce lirayı götürürken bizim küçük hortumcu olup 'neden ben 10 lira hırsızlık yapabiliyorumdur' " demişti.
    "amo boyok horsozlora bokmoyor,bonom kuçuk horsozluğuma bokuluyor" diyenler işte bu küçük hırsızlar.
    açlıktan ölmek son seçenek olarak kalmadıkça hırsızlık yapanın da bununla övünenin de allah belasını versin.
    siktirin hırsızlığınızı başka yerde yazın.
    edit:bir de hırsızlıklarınıza mal mal bahaneler bulup sonra "akp neden çalıyor" demeyin.sizin gibi sığırlara müstahak.
  • ben varya sizi yetiştiren toplumu sikeyim. hırsızların aforizmalar yazdığı memleketi üstüne de koyup sikeyim.

"hayat size altın tepside...."

hırsızlık bu hayattaki en aşağılayıcı, bir insanın en çok yüzünü kızartacak şeydir. iğrençliktir, rezilliktir.

2009'da üniversitedeyken ev arkadaşlarımdan birisi hırsızdı. hem de şizofrenik hırsız amk.

şöyle diyeyim, bir gün ekmek alacak param yok, 5 lira borç istedim (5 liranın borcu mu olur amk) neyse verdi bu 5 lirayı, koydu tv nin üzerine ben de kıyafetlerimi giymek için odaya girdim, bi çıktım para yok. lan arıyoruz arıyoruz diğer arkadaşla, yok amk parası. baya bi vakit geçti, daha sonra baktık bu amk evladı odasından çıktı, "hacılar 5 tl burdaymış yaa" gibi bi ifadeyle geldi yanımıza verdi parayı.

adam verdiği borcu çaldı lan, olacak iş mi bu amına koyayım?

sonradan öğrendik ki; benim kaybolan kaşe mont, bir çift bot, hırka... arkadaşların montları, ayakkabıları, ceplerden tırnaklanan nakit paralar.

lan eve misafir çağıramıyorduk, çağırsak da odasını kitliyoduk. kızlar falan geldiği zaman durumu da anlatamıyorduk herkes bi işkilleniyordu durumdan.

ama en kötüsü, bir gün tutmuş iddaa kuponumu çaldı avradını siktiğimin köpeği. lan orospu çocuğu ben de 120 lirasında değilim işin ama gel cebimden 120 tl çal bu kadar koymaz.

haa bir de ev arjantin bardak doluydu, sorunca da "mekandan hediye ettiler" diyordu amın oğlu. bi kız arkadaşı vardı kendinden sakil, kızı da alet etmişti. en başta kız alışamamıştı duruma, sonradan öğrendik arjantin bardakları bunun çantaya atıyorlarmış. amına koyduklarım ya.

herneyse sonra bizim eleman işi büyüttü tabi, kızın kredi kartını alıyor bu dallama (kız da veriyor çalma değil) neyse sinemaya gidiyorlar, sıradayken bu top kıza diyor ki aşkım ben para çekip geleyim sana bilet ısmarlayayım, hop atm'ye gidip kızın kredi kartından nakit avans çekiyor. ahaha. bunun yaptığı öğrenciliğin geçmişini sikeyim ben.

sonra bunlar sessiz sedasız ayrılıyor bir gün. duyuyoruz ki bi gece kızın babasının hediye ettiği 12000 tl lik kolyeyi çalmış göt.

sonra tabi bunların hepsini itiraf ettirmesi en zevkli kısımdı. dizleri titreyip ayakta duramazken 25 yaşında ağlamak onuru azıcık olan bi adama koymuştur diye düşünüyorum.

en kötüsü de bu herif şuan avukat. isim versem ne olur bilmiyorum, yarın bir gün bi davada denk gelir falan hiç almayın bu amınakoduğumun götünü, sırf bu yüzden yazmak istiyorum adını soyadını falan da bu ifşa meseleleri nedir ne değildir pek fikrim yok.

öğrencilikte yapacağınız hırsızlığı da sizi de sikerim çocuklar, yarın benim gibi biri gelir bütün orospu çocukluğunuzu ortaya döker meslek hayatınız biter.

amına koyduklarım sizi, çalmayın kimsenin malını.
  • bir mağaza müdürü olarak en az 15 tanesini yakaladığım hırsızlardır. çoğu çocuk gibi ağlar. bi kısmı tehdit eder. benimse hiç umrumda olmaz, çağırırım polisi gönderirim şikayetçi olmam, ama hayatı boyunca unutamayacağı sözler söylerim. işin kul hakkı, yasadışılığını falan geçtim, bu orospu çocukları yüzünden binlerce lira sayım açığı ödeyip psikolojisi bozulan, aile huzuru kaçan bi sürü arkadaşım var. bu adiliği marifetmiş gibi yazanın da onu favorilerine ekleyen 200 küsur kişinin de allah belasını versin ne diyeyim.
  • hırsız sözlük yazarları veritabanı. neyse iyi olmuş bilelim de çok yanımıza yaklaştırmayalım bu hırsız taifesini. ülkede hırsızlık moda olmuş resmen.
  • şu yaşıma geldim ve şunu gördüm. ihtiyacı olan çalmıyor arkadaş. ihtiyacı olan dilencilik yapmıyor. ihtiyacı olan kimseye el açmıyor. bilemiyorsun ki onları, göremiyorsun.

ihtiyacı olmayan çalar. ihtiyacı olmayan hırsızlığına kılıf bulur. bu kişiler kendini daha büyük hırsızlarla kıyaslayarak vicdanını rahatlatır.

nasıl bir ailede yetiştiniz arkadaş. size hiç kimse mi söylemedi hırsızlığın kötü olduğunu diyeceğim de, adam biliyor umrunda değil. işine gelmiyor sadece. kolayına alışınca normal tabi.
  • vay yavrularım benim ne kadar şirinler ne kadar tatlılar ne kadar da güzel güzel, sempatik sempatik hırsızlıklar yapıyorlar. ne kadar da masumca anlatmışlar çok normalmiş gibi. helal vallaha. maddi karın yanında kapitalizme karşı sergilenen duruş da cabası.

çok ama çok zor durumlar dışında çalmanın masum gösterilmesi kadar saçma bir şey yok. ben o durumda olsam yine de çalmam ama çalan adamı anlayışla karşılarım. ayrıca bir bilgisayar çalmanız ile sakız çalmanız arasında da fark yok bana göre. hırsızlık hırsızlıktır.

amına koyim sonra neden akp iktidar. iktidar olur tabi amk.

(bkz: iktidarken yapılan küçük sevimli hırsızlıklar)
hesabın var mı? giriş yap