şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bundan 1 ay önce fatih emin ali yasin ilköğretim okulu'nda son sınıflar yapılacak mezuniyet törenini okulda değil , illaki 5 yıldızlı eresin otel'de çocuk başı 200 tl ye yaptıran okul müdürü taki akbulut'tur. akp döneminin liyakatsız, muhbir müdürlerinden biridir.

  olaylar şöyle gelişiyor. 2 çocukları da son sınıfta olan kaya ailesi mezuniyet töreninin otelde değil okulda yapılmasını istiyorlar. "isteyen ailelerde gider kutlamasını otelde yapar ama biz gitmeyeceğiz" diyorlar. okul yönetimi ve sınıf öğretmeni otel konusunda ısrar ediyor ve mezun ettiği çocuklara yarım saatlik bir töreni çok görüyorlar. bu arada çocuklar aynı sınıfta değil ve çocuklardan birinin sınıf öğretmeni olması gerektiği gibi okulda bir tören yapıyor. fakat deniz'in öğretmeni firdevs uyumaz ve okul müdürü taki akbulut okulda tören yaparak eresin otel'e gidecekleri azaltmamak peşinde. sonuçta çocuk başı 200 iyi para.

  neyse, kaya ailesi deniz'e okulun önünde birkaç aile dostları ile beraber bir mezuniyet yapıyorlar. deniz şiir okuyor, pasta kesiliyor vs vs. sonrasında müdür taki akbulut deniz'in kardeşinin sınıfta yapılan törenine katılan anneyi, çocukların önünde gözaltına aldırtıyor ve "alın bu teröristleri" diyerek aileye terörist diyor. tabi gözaltından birşey çıkmıyor ve deniz'in annesi hemen salınıyor. bu olayın detaylarını şu başlıkta yazmıştık. (bkz: deniz kaya 200 tl vermedi sokakta mezun oluyor)

  fakat kahraman muhbir müdürümüz burada durmuyor tabi. anında kalan günler içinde olan sınavlarda çocukların notlarını düşürmeye başlıyor. ardından çocukların ailesini facebook dan izlemeye alıp karakola gidiyor ve "facebooktan cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerimize hakaret içeren paylaşımları olduğunu gördüm, geçmişe dönük facebook hesabı incelensin" diyerek ihbarda bulunuyor.

  oysa ki böyle paylaşımlar yok. ancak ülke öyle bir noktadaki asılsız bir ihbarla başınıza herşey gelebiliyor. işleri çocuk yetiştirmek olanlar hanutçu olmuş, muhbir olmuş. karakol babayı ifadeye çağırıyor, ifade veriliyor vs.

  şuan mahkeme günü bekleniyor. ailenin hukuki desteğe ihtiyacı var. yardımcı olabilecek istanbul'daki avukat arkadaşların dikkatine. babanın facebook'dan yaptığı yardım çağrısı şurada.
 • adalet elbet hepimize dolu dolu lazım olacak(!)
 • kanı bozuk bir insanımsı varlığın yediği haltlar silsilesidir.
 • (bkz: orospu çocuğu)

  adalet sana da lazım olacak müdür.
 • siz daha ilçe il müdürlerini, daire başkanlarını milli eğitim genel müdürlerini duymamışsınız.
  topu yağmacı akpli.
  talim terbiye kurulu başkanı ne işler çeviriyor aklınız almaz! yazamayız. yazsak kimliğimiz ortaya çıkar. (içeride hayli vatansever var, sabredin)
  ama akp yıkılınca analarınızı sikeceğiz orospu çocukları!
 • yeni türkiye'nin özeti. birilerinin tekerine çomak sokarsan yaşanacak durumlar silsilesi.
 • bazı yazar arkadaşlar 200 liradan düşen nedir filan demişler.

  "tilkinin geçtiğinde değilim, ama yol olur" diye bir atasözümüz var.

  örnek verecek olursak, 1 kilo toz çalınsa ne olur çalınmasa ne olur, kartelin umrunda olmaması lazım. ama çalanın bütün ailesini skerler affedersin. kartel böyle çalışır.

  bilmem anlatabildim mi.

  (bkz: narcos)
 • ülkenin durumu bu maalesef , maddi imkanı olmayan gariban çocukları devlet okullarında adaletsiz bir eğitimle bu yarışta geride bırakılıyor, yetmezmiş gibi bir de bu işi rant kapısına çeviren müteahhit mantıklı eğitimciler tarafından öğrenci olarak değil müşteri olarak görülüyor. özel okullara giden öğrenciler de verdikleri onca paraya rağmen sözleşmeli memnuniyetsiz öğretmenler tarafından eğitiliyor ve verdikleri ücretin karşılığını alamıyor. bir de imam hatipler var ki o konu içler acısı halde.
  herkes üniversite mezunu olsa ne yazar ülke okumuş cahillerden geçilmiyor, eğitim değil ideoloji empoze ediliyor.
  biz bu ülke iyi olsun muasır medeniyetler seviyesine çıksın diye dert yanalım bu tip ticaret erbaplarının elinde bu olmaz.