şükela:  tümü | bugün
  • aradan yıllar geçtikten sonra bile hala öğrencisini 416 ferit, 379 necla, 8250 nokya, murat 131 gibi isim+numarayla anımsayabilen hocalarımız vardır sinema ve televizyon filmlerine göre. ki harf-rakam kombinasyonu akılda en zor tutulanıdır. ben bile kendi numaramı hatırlayamazken onca senelik öğretim hayatı boyunca elinden geçmiş sayısız öğrenciden sadece biri olan beni 14 sene sonra bile numaramla hatırlayan bu hocalara bu yüzden hayretle karışık bi saygı duyarım. yalnız bu hoca tipinin ya imalatı sonlandırılmış ya da tamamen fiktif bir ürün. zira bi gün kızılay'ın ordan aşağı yürürken daha 2 sene evvel fizik dersimize giren hocamıza eşiyle rastladım, yanına gidip ''meraba, fizikçi hüseyin'' dedim. ben ''2036 hayri'' ya da en azından ''11-fma hayri'' beklerken hocam baktıı baktııı baktııı ''vay, karaoğlan'' deyiverdi. ''püh, kalıbından utan'' diycektim de hanımının yanında bozmiyim dedim
  • (bkz: mahmut hoca)
  • -beni hatırladınız mı hocam?
    +nasıl unuturum. 007 bond , james bond !
  • sizi 364 mahmut diye çağırdıktan sonra 'nasıl hatırlıyorum ama. süperim ehehe!' tavırları takınan hocanızın sicil numarasını bilmeniz ve 'ooo... 13833687-4 hüseyin öğretmen! nasılsınız hocam?!' demeniz durumunda alacağınız cevap asla 'iyiyim..' olmayacaktır.
    (bkz: olaylar gelişir)
  • hocaları bilemem ama üniversiteye kadarki sınıflarımda 2 sene sınıf başkanlığı yapmamış bir insan olarak( hiç boşum yok, doğuştan liderim anasını satayım ) kendimden de biliyorum ki her gün tekrarlanıp durulan rakamlarla bi süre sonra ister istemez özdeşleşiyor numara sahipleri. çok uzun bi akadaşım vardı lisede mesela 111 di numarası, al sana nasıl gelmez aklına çat diye, bunun gibi hocalar da sınav kağıtlarında, yoklama fişlerinde derken ezberler bi miktar da olsa öğrenciyi. sıkıysa üniversitede de hatırlasın da o zaman şukelasını verelim. ha hiç çaktırmadan üniversitede bile öğrencisini tanıyan yok mu?
    şöyle alalım sizi, (bkz: zafer ünver),
    uykusuz edit:gerçi bu pek olmadı şimdi bu insanüstü hocam benim, öğrencisini adıyla tanır, 3 hafta önce okuduğu sınav kağıdındaki yanlışını da hatırlar, numarasını hiç de kaçırmasa gerek.
  • hakkımda benden cok sey bilen hocalar.
  • mümkünse beni hatırlamamalarını umduğum hocalardır. hayır abuk subuk okul numaralarımı geçmişte bırakıp yeni bir hayata başladım ben. sizin de sırasıyla 13, 666, 769*, 3131 şeklinde okul numaralarınız olsaydı siz de bu numaraların hatırlanmamasını tercih ederdiniz.
  • sınıfların kalabalık olduğunu ve öğretmenle öğrencinin sadece yoklama alınırken bire bir iletişim kurabildiğini gösterir.

- 131 murat?
    - burada!
    gibi... gerisi yoktur.