şükela:  tümü | bugün
  • link

balıkesir’de öğrencilerine sınıfa getirdiği mahalle imamıyla ahiret hayatını anlatmaya çalışan din kültürü öğretmeni sınıfta öğrencileri kefenleyip onları öldürmeden öbür dünyaya yolcu etmiş.

açıklaması da şu:

“bugün, dersimizde bir öğrencimizi ölmeden öldürdük ve kefenleyip, manevi olarak öbür dünyaya gönderdik. bu aşamada kasaplar cami imam hatibi cengiz hocama da teşekkür ediyorum. ölümü, yeniden taa içimizde ve yanımızda hissettik”

biri kendini canlı canlı gömdürür video çeker, öteki canlı canlı kefene sarar.
    kabir azabını anlatmak için kendini gömdüren hoca

yazık çocuklarımıza.
    biz ne soluyoruz acaba bu ülkede hava diye?

edit: ilkokulda yaz tatillerinde camiye giden nesil olarak, annem oyundan alıyor beni diyerek çok kızardım. ne güzelmiş halbuki o yıllar.. camiden soğumayalım, korkmayalım diye ne naif davranırdı cami hocası. 6-7 yaş, şortun üzerinde baş örtüsü birkaç dua, sure öğren sonra hadi bakalım tekrar oyuna.
    şimdi o halde olsa çocuklar şehvet uyandırır diye camiye almaz hoca.
  • evrimi anlatsaydı öğrenciyi maymun ederdi demek.
  • neyseki sonraki adıma geçmemiş
  • kefenlemeden önce abdest aldırıp pamuğu da tıkamışsa usule uygun hareket etmiştir.
  • açığa alınması gereken öğretmendir.
  • trajik bir haberdir. her boku dalgaya dümene almayın. biz suriye'ye falan operasyon düzenliyoruz falan ancak en büyük tehlike içimizde ve son sürat büyümeye devam ediyor. onu ne yapacağız?
  • çocuğumu kimlere emanet edeceğim dediğim gereksiz öğretmen icraatı.

yahu belki ben çocuğumun sizin dininizi öğrenmesini istemiyorum.
  • olumu cokca anmak peygamberimizin muslumanlara tavsiyesidir.

yarin nasil olsa hepimiz giyecegiz o kefeni, bugunden hatirlarsaniz belki bazi seyleri daha saglikli degerlendirirsiniz.

not: sadece muslumanlar olmuyor
  • işini hakkıyla yapan din kültürü öğretmenidir. islam inancına göre yaşayarak* öğrettiği için kalıcı öğrenme gerçekleştirmiştir.

bir ateist olarak kendisini tebrik ediyorum. din bu, aktarımı da bu şekilde olmalıdır. şaşılacak hiçbir şey yoktur ortada.