• hakkında en ivedi şekilde işlem başlatılmasını temenni ediyorum. yavşak.
  • neden yani niye.
    eline ne geçti. devlet sana bir yetki vermiş, kural vermiş. madem bu kadar dayaklık bir durum var disipline sevket. vurmak niye? anlayamıyorum. boyle dayakları atanları anlamıyorum. cocuk bu, butun cocuklar boyledir yaramazdır. bu dayakla ne geciyor eline.
  • yazık ya öğretmenlik bu mu bu nedir :/
  • bu nedir be arkadaş?
    nedir bu cocukların bu gaddar heriflerden çektiği. dayağa tümden karşıyım. uyar bişey yap ama bu akıl tutulması artık.
    evlatlarımız bu adamların elinde solup gidiyor işte.
  • insanları alnından vurmayı aklından geçirenlerle aynı zihniyete sahip,
    çocuklardan ve meslekten uzaklaştırılması gereken, şiddet yanlısı öğretmendir.
    muhtemelen emekli edilip maaş bağlanacaktır.
  • öğretmenliğe küfretmiyoruz bunun gibi şerefsizlerin öğretmen oluşuna hiçbir engel olmayışına, öğretmenlikte bile liyakat olmayışına, yeterli puanı alana geleceğimizi teslim etmemize küfrediyoruz.

hepimizin hayatından böyle bi orospu çocuğu geçmiştir. adına da maalesef öğretmen demişler. tez zamanda görevden alınmalı. çoluk çocuğu aç kalınca anlar ne yaptığını. yazık ya.
  • ''mey biter saki kalır. her renk solar haki kalır. ilim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır.''

milli eğitim bakanlığı tarafından umarım gerekli yaptırımlar uygulanır. çocuğun ailesi dava açmalı.

bu örümcek beyinli mahlukların, eğitim ve öğretim sisteminden uzak tutulması şart.
  • senin cibiliyetini sikeyim ben haysiyetsiz piç. o çocukların yaşadığı travma hayatları boyunca zihinlerinde bir yara oluşturacak. belki de senin gibi bir yavşak yüzünden şiddete eğilimli olarak yetişecekler. sen de sağda solda ben eğitimciyim diye gezeceksin değil mi amk yaratığı ?
  • 80 öncesi doğumluların geneli böyle öğretmenler tarafından eğitildi. o zamanlar kimse garipsemezdi. "eti senin kemiği benim hocam" diye teslim ederdi veliler öğretmene.

bunu değerlendirecek kadar sosyoloji bilgim yok ama, sanki okullarda korkudan kaynaklı disiplin daha fazla gibiydi.

tabi korku ile eğitilmenin getirdiği travmanın etkilerini bilmiyoruz.

edit:

arkadaşlar mesaj kutumda ilk kez bu kadar mesaj görüyorum.

geneli kötü eğitim aldığımız için, memleketin bu halde olmasından bizi sorumlu tutmuş. cinayetler, kadın şiddeti, siyasi partiler. kibar yazanlar olmuş, lan aq memleketin diyende.

bakın kısaca kendimi özetleyeyim. ilkokulda çokça dayak yedim, ortaokulda da. lisede artık ergin olduğumuz için dayak çok çok azdı ama orada da mobing vardı. disiplin, atılma.

ama bu iyi bir öğretim almadığımı anlamına gelmiyor. eğitimde aksaklıklar olsa bile öğretim kaliteliydi.

sonrasında ne oldu 2 sene dershane sonrası kocaeli elektronik kazandım. 5 senede bitti. üniversitede otoritenin büyüklüğünü çok daha iyi kavrıyorsun. orada dayak yok ama sessiz şiddet daha fazlaydı.

sonrasında, iş, askerlik ve tekrar iş. şu an memleketin en büyük perakendecilerinden birinde üst düzey yöneticiyim. başında bulunduğum birim tamamen insanlar ile ilgili ve birimin mutluluk endeksi %87.

40 küsür yaşındayım. bir oğlum var. haziranda 8 yaşında olacak. lisanslı sporcu. artistik cimnastik yapıyor. doğaya ve insan saygılı. evcil hayvanı var.

geçmiş entylerime bakanlar, siyasi görüşümü, dini inancımı da görebilir.

çevrem benim gibi yaşayan, yaşıtlarımdan oluşuyor.

yani demem o ki çocukların dövülmesi o devirde de yanlıştı, bu devirde de. ama zannettiğiniz gibi okulda dayak yediğimiz için hepimiz yetişkin olmuş bir zorbaya dönüşmedik.

çocuk yetiştirmekte, okulun önemli olduğu kadar, aile, sosyal çevre vs bir çok konu önemli.

ilk entyde söylemiştim. konuyu uzun uzadıya açıklayabilecek kadar uzman değilim. ama çevremden ve kendimden örnek vererek, okulda dayak yedik diye hepimiz azılı birer psikopata dönüşmedik.

çocuklarınıza sevgi verin, zorluklarla, zorbalarla başa çıkma gücü verin. dogmaların değil, bilimin üstünlüğünü öğretin.

merak etmeyin, dışarıda dayak yese bile, yetişkin olunca akıl sağlığı bozuk, düşünme beceri olmayan bir zorbaya dönüşmeyecektir.

not: öğretmen benim çocuğuma yapsa net dalarım. o kadarda sevgi pıtırcığın değiliz herhalde. sonuçta aile zorbalarla başa çıkmayı her şekilde öğretmeli.
209 entry daha
hesabın var mı? giriş yap