şükela:  tümü | bugün
17601 entry daha
  • tam ufku iki katına çıkarmalık bir şey.

rize valisi köy ödeneğindeki parayla kendisine 642 bin tl'lik makam aracı aldı.

gazeteci sordu; "neden bu kadar pahalı araba aldınız?" .

vali sırıtarak cevap verir; "vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için".

devletin, milletin malını, hakkını yiyenleri destekleyenler de aynı suça ortaktır.

aptal tabanları bu haramzadelerin devletin milletin malını, hakkını, hukukunu yemesini, çiğnemesini savunursa, bu münafıklarda böyle saltanat içinde yaşar ve dalgaya alarak cevap verir. islam ülkelerinin bu kokuşmuş hali makam, mevki, para peşinde koşan yöneticiler ve onların bu durumuna hesap sormayan, hatta destekleyen onursuz aptallardan ileri gelir...
  • comelmenin de milliyetinin olması. asian squat olarak adlandırılan ve dogu ulkelerinde yapılan comelme seklinde ayak tabanları tamamen yere deger vaziyette, dizler kırık bacaklar v yapacak sekilde hafif yanlara acık, agırlık arkada yani popodadır. batı ulkelerinde ise comelme pozisyonunda dizler kırık, bacaklar birbirine paralel ve gogsun onunde, topuklar havada, agırlık onde yani ayak tarak kemikleri ustundedir.
    bu farklılıgın sebebi anotomiden tutun da tuvalet alıskanlıklarına kadar cesitli konularda arastırılsa da, dogulular batı stili comelmede, batılılar da dogu stili comelmede zorlanmaktadır.
    konu comelmeden acılmısken squatty potty. doguluların varmıs bir bildigi.
  • şimdi size çok saçma bir piyango ve alışveriş yöntemi anlatacağım.

ama resmen kazan kazan durumu var. zaten işin ilginci herkes kazanıyor. anlayana kadar çok zorlandım ben. hala da anlamıyorum gerçi ama olsun.

bunu panamada birebir uyguluyorlar.

şimdi efenim iki rakamlı bir sayı belirliyorsunuz. memleketçilik yapalım ve sayımızı 20 olarak belirleyelim.

gidip bir magazaya formu doldurup 20'ye 5 tl yatırıyoruz. 5 tl'yi ödeyip, cuma'yı bekliyoruz. ve cuma geliyor bir bakıyoruz ki, kazanmışız. hemen magazaya gidip 5x24: 120 tl lik alısveris yapıyoruz. kazancımız 115 tl

buraya kadar anlamayacak bir şey yok. en basit piyango olayı. ama esas kafamı kurcalayan kısım bundan sonra baslıyor.
    bize çıkmadı cuma günü. gidip 5 tl daha yatırıyoruz 20'ye. bu sefer çıktı diyelim. gidip 120 tl lik alısverisimizi yapıyoruz. kazancımız, toplamda 10 yatırmıs olduğumuzdan yine iyi 110 tl kazanmıs oluyoruz.

bu arada isteyen 5 yerine 10, 20 de yatırabilir. 5 yerine 10 yatırsaydınız haliyle 240 lira kazanmıs olacaktınız. 24 haftalık bir süreç cünkü bu.

sonraki haftalar yatırmaya devam ediyoruz. diyelim ki hic cıkmadı.
    zurna da burda zırt diyor. 24. haftanın sonunda gidip 120 tl lik alısveris yapıyoruz.
    sonuç 120 tl yatırdık. 24 hafta boyunca kazanma sansı yakaladık. 24 hafta sonunda hic kazanmadığımız halde gidip aynı yatırdığımız tutarda alısveris yaptık.

ciddiyim. gercek bu. benim çalıştığım yerde ve hatta bir çok yerde uygulanıyordu bu sistem. müşteri acısından süper. magaza için ise, sonucta 120 tl ye sattığı ürün üzerinden kar ediyor. durduk yere müsteriyi elinde tutmuş oluyor. arada verdiği kayıplar ise yüzde bir. her hafta yüz numaradan birine kayıp veriyor. 24 hafta göz önüne alınırsa magazanın kaybı yuzde 24. kar oranı yüzde 24'ten büyükse her hangi bir sıkıntı çıkmıyor.

meşajızımı aldın mı boyner? al sana bedavadan fikir. belki bana çay ısmarlarsın.

edit: panama'da insanlar çok savurgandır. bugün parası olsun yarını düşünmez harcar. o yüzden bankada fazla paraları yoktur. bankada para tutmazlar. bu sistem onların kısmen para tutabilmeleri içinde yaratılmış sanıyorum.

edit2: alın hadi panama insanını da yazdım (bkz: #69023583)