• bir zamanların meşhur bisküvisi "kenpeyr"in canpare olduğunu farketmem.
  • benim başıma da gelen şeylerdendir. misal;
    epey bi' yıl önce yeke yeke şarkısını bir hanımceğiz söyler sanırdım, ismide keza bir kadın ismini çağrıştırırdı. mory kante'nin erkek olduğunu öğrenince vay anasını demiştim. o zaman ufkum zati çok ileride olmadığı için iki katına çıkması zor olmamıştı. sahi nasıl benzettim kadın sesine? hey gidi.
  • hala ziraat bankası logosunu keşfeden insanların olduğu gerçeği. baba millet marsa gidiyor ya.

zöge: sen de mi brutus?

edit: an itibariyle bu başlıkta bu gerçeği yeni farkedenlerin sayısı 6 ya yükselmiştir. tarihe not düşüle. 10.03.2012
  • kendimle övünmek gibi olmasın ama, çok fazla hayat kurtarması bakımından ve en az 10 katına çıkarma gücü olduğundan dolayı;

(bkz: facebook mesajlar bölümündeki diğer butonu)
  • küçükken temel reisi izliyorum, o zamanlar günün her saati çizgi film yayını yapan kanallar yok. bir bölümünde safinaz sultan gibi bir şey olacak ve nedimeler onu hazırlıyorlar. işte bu hazırlanma sürecinde pedikürün olduğu bi sahne var.

safinazın ayak tırnaklarına oje sürüleceği zaman ayağına sadece tırnaklarının açıkta kalmasını sağlayan bir kalıp yerleştiriyorlar ve bildiğin hayvan gibi boya fırçasının tek bir darbesiyle tüm tırnaklar yok dışarı taşmış mı taşmamış mı derdi olmaksızın kırmızıya boyanmış oluyor.*

ben bundan öyle etkilenmiştim ki pedikürü bundan ibaret sandım bi süre. öyle küçük görmemek lazım bi küçük kız için efsanevi bir şeydi. bu sahneyi izleyince de ufkum iki katına çıktı, öyle olmadığını fark edince de. etti mi sana dört kat!

ne diyor be bu derseniz, işte videosu, bakın hatırlayacaksınız
  • trt hd ile trt1'in yayin akisinin farkli oldugu. atvnin ayni olmasindan oldu hep. ben de diyorum bu trt1 niye surekli uc krallik'i veriyor. hayir leyla ile mecnun'un bi saatini kacirarak ve dahi o sure icinde trt hd'de yayinlanan futbol programi acik halde beklerken lan madem gec basliycak niye 21.45 yaziyo diye soylenirken birden ayip trt1'i kontrol ederek ogrenmeseydim iyiydi. bu da boyle bir malligimdir.
  • (bkz: pasif ofsayt)

yıllardır anlattırırım, meğer anlatma özürlüleriyle karşılaşmışım. bugün bi arkadaşa sordum, iki dakkada bitirdi olayı. anlamam için belki de tuzlu fıstıkların yardımına ihtiyacım vardı. artık hayata çok daha farklı bi yerden bakıyorum...
  • (bkz: barrel roll)

fiziğin ne kadar manyak bir boyuta ulaştığını, fizik kurallarının aslında ne kadar acaip olduklarını göstermekte.

uçak takla atarken, bırak bardaktaki ice-tea nin dökülmemesini, ice-tea koymaya devam bile edebiliyorsun. uçak ters iken, ice-tea yukarı doğru akıyor yani resmen...

tabi tüm bunlar ne işimize yarayacak diyen olursa anlını karışlarım; böyle böyle fizik kurallarından çıkıp yapılıyor her türlü icat.

edit: videosu da burada; https://youtu.be/yo8gyu8asei?t=2m18s
    edit2: more technical information about it: http://en.wikipedia.org/wiki/barrel_roll

edit3: link yenilendi gibi bişey... olur o orda da görünüyor
hesabın var mı? giriş yap