• insanlar dünya üzerindeki yüzde 29 luk kara parçasının sadece ve sadece yüzde 1 den bile daha az kısmını işgal ediyorlarmış.. tahminler ötesi ilginçlikte bir durum tabi..

http://wiki.answers.com/…rth_is_dominated_by_humans
  • bulaşık deterjanının kirli tabak çanakları temizlemek dışında ev taşırken veya birşeylerin yerini değiştirirken kullanılması.
  • 98 doğumlu birinin lise 2'ye gidiyor olması. çok üzücü.
  • merak edenler için bulaşık sabunu yöntemini açıklıyorum.
    yöntem: bulaşık deterjanını az miktarda zemine dökün ve bir bez yardımıyla yayın sonrasında eşyalar basit bir şekilde hareket edecektir.
  • jelatinin hayvanların deri, kemik ve bağ dokusundan elde ediliyor oluşu. ayrıca yoğurt, peynir, dondurma, krem şanti, jelibon*, süt tozu, diş macunu, şampuan, jöle, parfüm yapımında ve ilaçlarda kapsül veya tabletlerin filim plakalanmasında kullanılıyor olması. kısa bir süre önce bunu öğrendiğimde ufkum genişledi, ayrıca kahroldum. hayvan kemiği mi?!
  • köpek balıklarının yüzmedikleri zamanlarda, solunum yapamıyor olmalarıdır.

9 yaşındaki yeğenimin abonesi olduğu "bilim ve çocuk" dergisinin hediyesi olan eğitici-öğretici kartlardan öğrendim ben de.
  • portekizce'de "ão" sesinin aslında "on" sesini vermesi.

az önce öğrendim bunu. ejderha anlamına gelen "dragão" kelimesinin "dragon" gibi okunmasıyla ve joao moutinho'nun adının "jon" diye okunmasıyla hayatımdaki büyük bir boşluğu doldurdu bir anda. *

düzeltme: laranja sağolsun uyardı, aslında ufkumuzu iki katına çıkaracak pek bir durum yok imiş. bahsi geçen ses, "auğ" gibi bir ses veriyormuş.
  • ingilizcedeki günlerin nereden geldiği mesela.

monday - moon day : ay günü.
    tuesday - tiw's day : tanrı tiw 'in günü
    wednesday - wodens day: tanrı woden'in günü
    thursday - thor's day: tanrı thor'un günü
    friday - fria's day: tanrı freya'nin günü
    saturday - saturn's day: saturn'un günü
    sunday - sun day: güneş günü

işte bunlar hep paganların işiymiş.
  • jon voight angelina jolie'nin babasıymış. vay anasını.
  • özlem tekin'in babasının talat tekin olması.
hesabın var mı? giriş yap