şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
 • (-2) ile (-2) nin çarpımı neden (+4) tür?

  haftanın beş günü işe otobüs ile gidip geldiğinizi varsayalım. her sefer bir milyonluk bir biletle yapılıyor. on milyon tutarında on tane bilet aldınız. her gün gidiş geliş kullandıkça iki tanesi eksiliyor. bunun eşitlikteki yeri (-2) dir. siz bu işi beş gün süresince yani 5 kez yaparsanız (-2) x (+5)= 10 olur. diyelim ki bayram tatilinin iki günü o haftanın perşembe ve cuma günlerine geldi ve tatil. bu kez yapmanız gerekeni yapmıyorsunuz. iki günlük 4 bileti kullanmıyorsunuz. bu hareket, yapmanız gerekene göre negatif yani ters yönde bir harekettir. her gün bilet almak yerine iki gün süresince hiç bilet kullanmıyorsunuz. iki kere negatif hareketi (-2) bilet üzerinde yapınca o hafta elinizde (-2) x (-2) =(+4) bilet kalıyor.

  işlem hatası editi: (-2) x (+5) = -10. bir sayısalcı olarak sözlükte bu kadar çok sayısalcı görmek çok hoş. bol işlemli günler.
 • brazzers kelimesinin klavyede sadece sol el ile aşırı kolay yazılabilmesi.
 • azınlıkların, kendinden farklı olanın, "tek" "resmi" "ekseriyet" olanının dışında kalanların diline, inancına, kültürüne, yaşam biçimine, isteklerine salya sümük saldırıp kıçından çıkmıştan farkı olmayan delliler sıralamanın, küçümsemenin, aşağılamanın kimsenin ufkunu siklemeyeceği gerçeği...
 • seksör'lük meslegi. civcivlerin erkek ve disilerini ayiran bu insanlarin calisma ve egitim alma sürecleri cok acayipmis.

  civcivlerin erkek ve disileri arasinda belirgin görsel bir fark olmadigi icin bu isi yapanlarin dahi nasil yaptigini aciklayamadigi meslekmis. bir seksöre nasil seciyorsun erkek civcivleri derseniz bilmiyorum yaniti alirmissiniz. secimleri sadece anlik hislere dayaliymis. elbette secim sürecinde muhtemelen beynimizin algiladigi ama bilincimize gelmeyen bazi veriler mevcutmus, aksi halde %2 hata payi ile kimse civcivlerin cinsiyetini anlayamazmis.

  bu isin egitimi , kitabi vs yokmus. sadece pratik yapilarak ögrenilirmis. tecrübeli seksör, ögrencisinin arkasina oturur ve civcivler üzerinde verdigi erkek/disi kararlarini izler, yalnis karar verdiginde düzeltir. bu sekilde calisilan günler / haftalar sonunda tecrübeli seksör yeni elamanin hata orani yeteri kadar düsünce artik onu tek basina birakirmis.

  kaynak : (bkz: beynin gizli hayatı)

  bu meslek sahipleri turkiyede 17-18 kisi, dünyada ise 200 kisi kadarmis. türkiye'de aylik 11-12 bin tl para kazaniyorlarmis.

  peki bu adamlar neden civcivlerin cinsiyetini ögrenmeye bu kadar merakli. yumurta ciftlikleri icin erkek civcivlerin bakimi büyük maliyettir ve bu civcivler istenmez. daha yumurtadan ciktiklari gibi disi/erkek ayrilirlar ve erkekler hemen "imha" edilir. gida sektörü acimasizdir.
 • -fıstık masum bir gıda değil. bildiğimiz kabuklu fıstık dinamit yapımında kullanılan malzemelerden.

  -tuz ise kan basıncını arttıran tehlikeli bir gıda olmanın yanında antidepresan özelliği ile de yaşam kalitesini arttırabiliyor.

  -taze kakaoda bulunan sıvı kan plazması yerine kullanılabiliyor.

  beslenmeden çıkıp diğer konulara giriyoruz.

  - orkide çiçeğinin ismi yunancadan geliyor. orchis. anlamı ise testis.
  -elmas ve nice değerli taşın ölçü birimi karat keçiboynuzunu ifade ediyor. nereden geliyor bu güvenilirlik derseniz, keçiboynuzu tohumlarından geliyor. dünyadaki tüm keçiboynuzu tohumlarının ağırlığı aynıdır ve bu hiç değişmez.
 • dünyadaki toplam kürt nüfusunun (23-28.5 milyon) toplam yahudi (13-17 milyon) nüfusundan daha fazla olması.

  ayrıca:
  halliburton
  dick cheney
 • google'da arama kutusuna "zengin erkek" yazıp boşluk bırakınca, google'ın şu aramaları önermesi:

  zengin erkek tavlama
  zengin erkek bulma sitesi
  zengin erkek isimleri

  örnek ekran görüntüsü

  sonra "neden erkeklerle ilgili sıfat tamlamaları "zengin" ile başlıyor?" diye soruyorsunuz, işte bu yüzden.

  (bkz: zeki erkek)
  (bkz: ahlaklı erkek)
  (bkz: dürüst erkek)
  (bkz: sadık erkek)

  ve hatta:

  (bkz: yakışıklı erkek)

  benzer sonuçlar doğurmuyor.

  not: google bu önerileri, o ülkedeki/dildeki gerçek arama sonuçlarına dayanan belirli bir algoritmaya göre sunuyor.
 • finlandiyada cezalar ceza kesilecek kişinin gelir durumuna göre kesiliyormuş. adam 1000 lira maaş alıyorsa farklı 10.000 lira maas alıyorsa farklı ceza.

  en son bir işadamına 80 km hız sınırı olan yolda 100 km ile gittiği için 54.000 euro ceza kesmişler. daha önce de nokianın ceosuna 50 km hız limiti olan yolda 75 km hızla gittiği için 116.000 euro ceza kesilmiş.
 • insanların ne kadar cahil yada benim ortalamadan çok bilgili olduğumu gösteren şeyler. bunlar mı ufkunuzu açıyor oğlum, en son lisede öğrendim lan bunların çoğunu...
 • seksor denilen mesleği bilmem ama civcivlerin cinsiyeti kanatlarının ucuna bakarak bilinebiliyor, dişilerde tüylenme daha hızlı olduğu için kanat uçlarındaki tüyler biraz daha uzun görünümlü oluyor. (yumurtadan eş zamanda çıkmış civciver için geçerli)
hesabın var mı? giriş yap