• spotify’ı ücretsiz kullanmak için yapılması gerekenler;

hz.google’a appvalley yazıyoruz, ilk çıkan appvalley.via sitesine giriyoruz. install appvalley diyoruz. uygulama indi ama giremiyoruz neden çünkü (iphone için) ios bu programa güvenmek istiyor. hemen ayarlar/genel/aygıt yönetimi ne giriyor ve güven diyoruz. daha sonra yüklemiş olduğumuz appvalley’e giriş yapıyor ve karşımıza zaten hemen spotify++ çıkıyor. onu indiriyoruz. app store’dan indirdiğimiz spotify telefoncuğumuzda yüklü ise onu önce bi silmeyi unutmuyoruz ama hadi bakalım.

edit: android’te denemedim. android işletim sistemine sahip bir arkadaş deneyip bana yazarsa ona göre editlerim.
  • 1884'ten bu yana 23 kuyruklu bebek doğumu vakası olması. en son vaka ise 2001 yılında hindistan'da 33 santimetrelik bir kuyrukla dünya gelen çocuk.
    aha kanıt
    edit: kuyruk ile doğma vakası hakkında bir çok haber ve görsel bulunmasına rağmen bazı islamcılar evrim’i kanıtlayan bu olaylara inanmak istemedikleri için photoshop diye iftira attıklarından dolayı video eklemeyi daha uygun buldum.
  • hollywood'un kendi seçtiği listedeki en kült ve efsaneleşmiş film repliklerinden seçmeler

“may the force be with you” (star wars, 1977)

“ı’m going to make him an offer he can’t refuse” (the godfather, 1972)

“ı am your father” (star wars: the empire strikes back, 1980)

“why so serious?” (the dark knight, 2008)

“my precious” (the lord of the rings: the two towers, 2002)

“good morning, vietnam!” (good morning, vietnam, 1987)

“ı don't want to survive. ı want to live.” (12 years a slave, 2013)

“bond. james bond” (dr no, 1962)

“ı see dead people” (the sixth sense, 1999)

“you can’t handle the truth!” (a few good men, 1992)

“houston, we have a problem” (apollo 13, 1995)

"ı'm batman."

"this is sparta."

“say hello to my little friend” (scarface, 1983)

“roads? where we're going we don't need roads.” (back to the future, 1985)

“there’s no place like home” (the wizard of oz, 1939)

“the first rule of fight club is you do not talk about fight club” (fight club, 1999)

“you’re gonna need a bigger boat” (jaws, 1975)

“ı'm not bad. ı'm just drawn that way.” (who framed roger rabbit, 1988)

”play it, sam. play 'as time goes by.’“ (casablanca, 1942)

“hasta la vista, baby” (terminator 2: judgement day, 1991)

“ı'm also just a girl, standing in front of a boy, asking him to love her.” (notting hill, 1999)

”pay no attention to that man behind the curtain!” (the wizard of oz, 1939)

“ıt was beauty killed the beast” (king kong, 1933)

”they may take our lives, but they'll never take our freedom!” (braveheart, 1995)

edit: seçim kendimce olduğu için tüm replikleri ve sıralamasını merak edenlere kaynaklar:

https://www.ranker.com/…st-movie-quotes-of-all-time

https://www.hollywoodreporter.com/…woods-top-867142
  • ülkelerin bilim sıralamasının bir çok kişinin ufkunu ikiye katlayacağını farketmek bugün benim ufkumu ikiye katladığı için konuyla ilgili kısa detaylar vermek istedim.

ufkumun katlanması (bkz: 23 aralık uzaydan gelen virüsün dünyayı yok etmesi) başlığına girilen entryler sayesinde oldu. "hintli bilimadamları" goygoyu almış yürümüş. evet millet olarak temizlik anlayışları bize çok ters. faşist değilim ama galiba asla bir hintliyle sıkı fıkı olamam. önyargılıyım.

ancak buyurun, bilimde neredeyiz görelim.

1 abd
    2 çin
    3 birlwşik krallık
    4 almanya
    5 japonya
    6 fransa
    7 kanada
    8 italya
    9 hindistan
    10 ispanya
    11 avustralya
    12 güney kore
    13 rusya
    14 hollanda
    15 brezilya
    16 isviçre
    17 tayvan
    18 isveç
    19 polonya
    20 türkiye

kaynak

hatta mart 2017 tarihli scientific america araştırmasına göre son yıllar göz önüne alındığında hindistan 13. türkiye 35. sıraya gerilemiş gözüküyor.

wiki'ye göre ar-ge'ye ayrılan ödenek konusunda ise hindistan 66.5 milyar dolarla dünyada 6. sirada. biz ise 15.3 milyar dolarla 21.yiz.

asıl ufkunuzu katlamasını umduğum kısma gelelim.

yıllara göre gelişim grafiğinde hindistan 2004 itibariyle sert bir yükselişe geçmis. ahanda
    kaynak

bu da bizim grafiğimiz hüsnü
    2004 yılı itibariyle bizim sert kırılmamıza dikkat. tam da yerli ve milli projelerimiz asrın liderimiz tarafından hayata geçirilirken.
    kaynak
  • shazam düşündüğünüzden daha eski.

shazam 2008 yılında bir mobil uygulama olarak ortaya çıkmadan tam 6 sene önce 2002 yılında aktif bir sms servisiydi. herhangi bir telefonda 2580 tuşlanıp, şarkı dinletildiğinde sanatçı ve şarkı bilgisi sms olarak kullanıcıya ulaşıyordu.
  • öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaracağını pek düşünmüyorum ama . bir kenarda dursun .

istanbul'un uydudan çekilen fotoğrafını sağ doğru 90 derece çevirdiğiniz takdirde insan silüeti çıkmaktadır.istanbulun uydudan fotoğrafı
  • protein tozu kullanarak ufuk geliştiğini iddia edenlerin olması.
  • öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaracağını pek düşünmüyorum ama . bir kenarda dursun .

istanbul'un uydudan çekilen fotoğrafını sağ doğru 90 derece çevirdiğiniz takdirde muhterem mumya imhotep'in silüeti çıkmaktadır.

insan suretiymiş, böyle insan mı olur amk!

iş bu entry kendini bi ara imha edecektir.
  • istanbulun uydu görüntüsünü sağa doğru çevirdiğinizde karşınıza fatih sultan mehmet han'ın silüeti değil, benim silüetim çıkmaktadır.
    ufkunuzu daha da katlamak isterseniz görüntü istanbul’u kapsayacak kadarken öndeki ele-kola benzeyen şeye bakınız ve sonra görüntüyü uzaklaştırıp o elin uzandığı yere bakınız. tebrikler artık ufkunuz gözüme ulaştı.
hesabın var mı? giriş yap