şükela:  tümü | bugün
  • literatüre şahsım tarafından kazandırılmış bir teoridir. kendi adıma defalarca kanıtladım. bazı insanlar istedikleri kadar deforme olsunlar, tarzları değişsin vs ama önceki halleri ile bir şekilde zihnimize kazındıkları için illa ki her süreçte çekici gelmektedir. bunu başkasına da ispat etmek imkansıza yakın. örneğin beğendiğiniz birinin 10 sene sonraki hali arkadaşınıza itici gelse bile bir şekilde sizi etkilemeye devam eder. bundan kaçış yok denebilir. bunun sebebi tam olarak ne bilmiyorum ama bence insan elde edemediğini sürekli arzulamaya devam ediyor sanki. bunun dışında başka bir çıkış yolu bulamadım açıkçası.
  • akla how i met your mother’daki robin ve simon ilişkisini getirmiş durumdur. yıllar sonra karşılaştıklarında robin’in verdiği tepkiler öğrenilmiş seksiliğe bir örnektir.
  • psikolojide algıların değişmezligi denen şey. örneğin sarı ışık altında mavi elbise yeşil görünür ama sen onu halen mavi olarak algılarsın. seksilik de böyledir. o kişinin memeleri sarkmış, kilo almış, kafa kelleşmiş de olsa sen onu seksi sanırsın.
    düzelti: açıklamayı genelleştirdim