• icra takibini, borçlu üzerine değil, genellikle kefil üzerine başlatıyorlar. insan utancından yerin dibine batıyo. amman aksatmayın.
 • borca korkunç bi faiz işlemişse ve henüz icra takibine dair tebligat alınmamışsa ödemeyi bir müddet daha erteleme kumarı oynanabilir. zira konuyla ilgili nefis gelişmeler öngören bi yasa tasarısı milli eğitim komisyonundan geçmiş, mecliste gündem sırası edinmiştir.

  lakin tasarı ne zaman genel kurulda görüşülür, ne zaman anayasa komisyonundan onay alıp genel kurulda yasalaşır, hangi değişikliklere uğrar, resmi gazetede ne zaman yayınlanıp yürürlüğe girer, sezer önceki dönemde yapılan taşşaklı ödemelere binaen "eşitlik ilkesiydi yündü tüydü" deyip vetoyu çakar mı, baykal kıllık yapıp gündemdeki sırayı bozar mı, en önemlisi bu hükümet yaralı parmağa işer mi? türünden sayısız soru içeren bi muammaya karşın bu afacan yasa tasarısı nedeniyle umudu elden bırakmamak gerekmektedir.

  bakalım göte giren şemsiyeler bir nebze olsun açılacak mı?

  (bohemiantirad, sourtimes haber, bakanlıklar, ankara...)

  http://www.tbmm.gov.tr/…leri?kanunlar_sira_no=26397
 • devletin ogrenciye attigi kaziktir. ogrenim kredisi var diye baska bursta vermezler adama, göte giren faizle kalirsin mezun olunca. en iyisi hic almamaktir bu krediyi.
 • simdiye kadar odemeyenler icin aci bir haber dusmustur ajanslara...

  "ogrenim ve katki kredisi borclarini odemeyen 253.000 kisi hakkinda icra takibi baslatildi"