1160 entry daha
  • bugün tebligat geldi. imzaladım, çünkü memur imzalamazsam bir sonraki maaşıma haciz koyulacağını söyledi. şimdi bu durumda koyulmayacak mı? tabii ki hayır. ama bu kez vergi dairesine gidip borcumu yapılandıracağım.
    maaşımla ancak kendi kendime yetebilen ben bu borcu nasıl ödeyeceğim peki? işte bunu soran yok.
    teşekkürler devlet baba.
    önce aç bıraktığın, sonra süründürdüğün için...

edit: artık yapılandırma diye bir şey yokmuş. vadesi gelen borçlarımın tamamını ödemem gerektiği söylendi. 4200 lira peşinen ödedim. tabii ki bankadan kredi çektim. üzerine 500 daha ödedim ki beni bir süre rahat bıraksınlar.
    şimdi ne olacak? bir yanda banka kredisi 450 lira, diğer yanda kyk borcu 350 lira...
  • ihtiyaci olmadigi halde alan arkadaslarim oldu'da bu hafta:

hep sigara ictiler, dergi aldilar, sinemaya gittiler. bira icenler de oldu, hatta yanina kizarmis patates alacak kadar ileri gittiler. hayir bari patates alma.

ben almadim, ihtiyacim vardi ama sonra nasil oderim dedim almadim. yurtta pispirik attim, kanal d izledim, bedava dagitilan gazetelerden kendimi bilgilendirdim. simdi kafam cok rahat cunku geri odemiyorum hicbir sey.

o sinemaya gidenler simdi hep geri oduyor. noldu, demistim ben di mi? hayir kanal d'nin nesi var? orda da filmler oluyor.

hem borc dedigin odenmeli. borc odenir. odenmeli borclar. hem de devlet borcu, devlet sana borc vermis. odeyeceksiiiiiiiiiiin. ode hemen ode. ode lan!

ihtiyaci olmadigi halde alan arkadaslarim oldu.
  • alırken güldüren öderken hüzünlendiren devlet babanın gençlere sunduğu imtihanıdır.
  • ekonomik durumumdan dolayı aldığım geri ödemeli yardım.zamanında 12.250 almıştım. üzerinden 6 yıl geçti geri 14.000 ödeyeceğim.ilk maaşımı alır almaz yapılandırıp ödemeye başlayacağım.iş hayatına başlar başlamaz borçlu olmak kötü oldu ama bana yaptığı faydayı da göz ardı edemem.
  • hala 1 yıl ertelemede ne kadar bir faiz uygulandığını net olarak öğrenemediğim hede, ortalama %7 oluyormuş dedi bir yazar arkadaş ama kimse emin değil.
548 entry daha
hesabın var mı? giriş yap