• 1 yıllık erteleme sonrası yaklaşık 9000 tl fazla alırım demişlerdir.
  • bu baslikta sesi cok cikanlari bir de gundemdeki su basliga (bkz: 298 milyar 824 milyon 679 bin 965 tl) alalim lutfen. bakalim hali hazirda zengin olanlarin vergi odememelerine ne diyecekler. yoksa sesiniz sadece issiz universite mezununa karsi mi cikiyor?
  • 2 ay sonra ödemelerine başlayacağım kredi.
  • hayat kadınına parayı verip eve dönerken çöken pişmanlıkla ayni
  • borç ertelemede yüzde 50'ye yakın faiz bindiriyor orospu çocukları.

sorsanız enflasyon yüzde 15 siktiğimin ülkesinde.

bu ülkede nefes aldığım her bir güne lanet ediyorum.
  • yıllarca aman sonra öderim yeaa dedikten sonra son taksidini temmuz ayında ödeyerek kurtulduğum hede. öğrenci arkadaşlar, okul bitip bir işe başlama şansınız olduğunda gecikmeden ödemeye başlayın bu mereti. durdukça faizleniyor sonra vergi dairesine devrediliyor banka hesabına bloke koyuyorlar falan saçma sapan işler. çalışma hayatına ekside başlıyorsun biraz ama olsun bir an evvel bitsin aradan çıksın yeter ki.
  • evlenen erkek kişisi için taksitli, faizli, modern (bkz: başlık parası)
  • üniversite mezunu olacağım diye gidip çükümbik üniversitesi sikimsonik mühendisliği okuyorsunuz, bir de üstüne borçanıyorsunuz. yapmayın, etmeyin, zorlamayın.

siz zıplamadan yapılan ekleme: ben de borçlandım. bittikten 2 yıl sonra mı ne peşin ödedim.
  • ödeyemeyince kyk'nın yatırıp afedersin ödeyene kadar s.kecek hali yok elbette. maaş hesabınıza falan e-haciz getirirler yatırıp s.kmekten beter ederler o yüzden dedim.

tanım : önümüzdeki yıl hakkında yeni bir yapılandırma beklediğim kredi. ytd.
  • ertelesen dert ertelemesen ayrı bir dert olandır. işsizlik yüzünden erteleme şartlarında ödemenin başlamaması ya da başlayıp da önceki taksitlerin düzenli ödenmiş olması lazım diyor. yani 1 ay ödemezseniz artık hiç erteleyemiyorsanız gibi saçma bir anlam çıkıyor. uygulamada nasıldır bilemem. askerlik dışındaki diğer erteleme nedenlerinde ertelerseniz faiz de biniyor.
hesabın var mı? giriş yap