• evet bu ay itibariyle 13.400 tl borcumu kapatmışımdır. söylemek istediklerim almayın aldırmayın
  • çok fazla zaman almayan bir anket. konuya beklediğimden farklı sorularla yaklaşılmış. umarım güzel bir çalışma olur. yazara da çalışmalarında başarılar diliyorum.
  • sözlükte polemiğe girmeyecek olgunlukta bir birey olarak, küfür yemeden fikrimi beyan edebildiğim anket. kullanılan tekniğin adı, dost meclislerinde sıkça kullanıldığı gibi "tabakalaşma ardılı çok düzeyli regresyon".

not: fifa gözlemcisiyim.
  • ideolojisinden öte, temel kriterlerinde sorun olan bir sistem hakkında anket. dört yılda aldığım krediyi dört yılda temsili bir faiz oranıyla geri ödedim - senete imza atıyorsun sonuçta.

benim dönemimde şöyle bir mallık vardı. öğretmen çocuğu olduğum için bana burs değil, sadece kredi çıkabiliyordu. tüccar çocuğu olan arkadaşlarıma ise burs çıkıyordu. resmiyette gelirlerine baksan, yeşil kartlı bile çıkabilirler bu insanlar.
  • okula başka ilden jiple gelen zengin çocuğuna verdiler, babasının konfeksiyon atölyesi olan çocuğa verdiler. parasız, burs da alamayan bir eleman da okulu bıraktı.

tahmin edin bakalım, yukarıdaki kısa paragrafta akp'li olan 2 kişi kimdi?

not: bahsi geçen olayların gerçek kişi ve kurumlarla alakası vardır.
hesabın var mı? giriş yap