şükela:  tümü | bugün
 • universitelerde yasli ogrencileri gordugumde aklima gelen onerme.
  dogrudur, ancak, insan ogrenebildiklerini ne kadar erken ogrenirse, o kadar uzun bir sure kullanabilecek ve aktarabilecektir bu ogrendiklerini.
 • pek doğru bir önermedir , öğrenmenin yaşı yoktur ,olamaz da ama insan belli bir yaştan sonra bilmeye de başlamalıdır , hep öğren hep öğren hayat geçmez,arada sırada bazı şeyleri bilmek de gereklidir.
 • yaşam boyu öğrenme ile kurumsallaşmış gerçektir. bu kadar formel ve kurumsal düşünmesek de öğrenme hayat boyu sürer. ileriki yaşlarda öğrenilenlerin hafızada daha kısa yer alması, daha kolay unutulması bu durumu değiştirmez. hatta birçok şey ancak ileriki yaşlarda öğrenilir, o zamana kadar işten güçten zaman bulamayan insanlar mesela emekli olunca oyma yapma, örgü örme, balık tutuma gibi işlere başlayabilir ve bunları öğrenirler. bunların dışında yeni yemek tarifleri, belgesellerden öğrenilen ilgi çekici şeyler gibi konuları düşündüğümüzde gerçekten öğrenmeye bir yaş sınırı koymak oldukça tuhaf kaçıyor.
 • inanmadigim soz.eger mumkun olsaydi anneanneme okuma yazmayi ve de turkceyi babannemede hic degilse sayilari ogretmek isterdim hastalandiginda bari benim numarami cevirebilsin diye ama olmuyor babaanem duymuyor anneannemse gormuyor.ve ne kadar ugrasirsam ugrasayim olmuyor belli bir yastan sonra olmuyor.
 • enerjinin yaşı yoktur sözüyle daha genel bir hal alabilecek atasözü. altı sene önce mezun olmuş bir programcı için piyasadaki işlerin vakit alması, ve kısıtlı boş vakit ve bol stres altında akşam çalışmalarıyla bir nebze kibrit yakılabilir, kişisel çalışmalar için işten istifa edip eve kapanarak öğrenmek için zaman satın alınabilir. büyük risk, kazanç da büyük, gerçi yaşını aldıkça "bu adam kesin fazla ister işe almayalım" gibi kayıpları da göze alarak gitmekte fayda var, veyahut "amerikayı yeniden keşfedebilirim" gazıyla gemileri yakıp her gece komplekse girip saç baş yolarak, belki de 10 senede alamayacağınız yolu 1 senede hatta 6 ayda almanız da olasıdır.

  sorarlar tabii "işi neden bıraktın?" diye, "öğrenmenin yaşı yok keh keh" diye cevap verilip bir sonraki iş görüşmesine doğru yol alınabilir.

  (bkz: proceed with caution)
 • manasız bir motto. madem öğrenmenin yaşı yok o zaman sonra da öğrenebiliriz.