• devrik emir cümlesi.
  • zamaninda renan bilek tarafindan "eger tanridan sabretmeyi öğrenmek isterseniz, kolunuza 10 kiloluk çiviler de taksanız, yaptığınız şeyin ruhen rock ile alakası olmaz" seklinde elestirilmis diken sarkisi.
  • luke skywalker'in 3 episode boyunca dilinden du$urmedigi replik.. "aman obi wan ogret bana kilic olayini".. sonra hemen arkasindan "aman yoda ogret bana nasil gemi kaldiririm" ve akabinde "aman han solo'cugum ogret bana sozlukten nasil hatun du$ururum"...

bir gun de bir $eyi kendin deneme yanilmayla ogren karde$im.. ama yok illa ki obi van kenarda office 2000 asistani gibi pop-up edip yardim edecek "it looks like you're trying to destroy death star!"
  • ve yürüyorum, korkudan arta kalanlarla
    ve son kez gördüğümü söylüyorum
    ellerimde solucan gibi ezilenleri
    hükmetmeye hazırım, dünya'ya
    ben dağların doruklarından seyre
    kapılmışım seni

yüce tanrım bana güç ver
    sabretmeyi öğret bana
    öğret, öğret, öğret
    sabretmeyi öğret
    öğret, öğret, öğret
    sevmeyi de öğret

çünkü ben açım, açım
    ölüm yüreğimi hırpalar
    dayanacak gücüm yok
    ellerimle sarılmışım mezarımın taşına
    hükmetmeye hazırım dünya'ya
    ben dağların dorukalrından seyre
    kapılmışım seni

yüce tanrım bana güç ver
    sabretmeyi öğret bana
    öğret, öğret, öğret
    sabretmeyi öğret
    öğret, öğret, öğret
    sevmeyi de öğret

ben açım aç, ekmeğimi kavga ile yerim
    ağlar iken gözlerimi kırmızı bir perde örter
    işte o perdeden seyrederim seni
    aşk kırmızı iken daha güzel!...

şeklinde sözlere sahip, hedef büyük albümünün başı çeken şarkısı. eko tv'de güven erkin erkal'ın programında her hafta klibi gösterilirdi, şimdi kasediyle idare ediyoruz...
  • sabretmeyi öğreten , aşmiş bir heavy metal şarkisi.. diken gibi gruplar lazim evet.. *
  • diken 'in en gaz parçasıdır.. diken ise artık kendisi gazdır.. yani dağılmıştır..
  • bugüne kadar yapılmış en iyi türkçe heavy metal şarkılarından biridir.
  • ne dinlerdik zamanında bunu hey gidi. güven erkin erkal'ın eko'daki programını hatırladım şimdi. doğru düsürt bir klibi yok ne yazık ki. http://www.youtube.com/watch?v=c06hfa4ji4c
  • en vurucu yanı ve masumlaştıran tarafı "iyi bir gün olmalı dedim, içimden "evet" diye direttim.." olsa gerek..
hesabın var mı? giriş yap