şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yöksis ilan sayfasında gözlemlediğim kadarıyla 13.07.2018 tarihinden bu yana akademik ilanların durmuş olmasıdır.hatta 16.07 tarihinde sadece 1 adet özel üniversite ilanı görünce iyice şüphe duymaya başladım.eylül ayında üniversitelerin çoğu açılacakken bu bekleyişin ne olduğuna anlam veremedim doğrusu.

not: akademikpersonel.org ve memurlar.net sitelerinde bu konu hakkında başlıklar artmaya başlamış,siz değerli yazarların görüşlerini merak ediyorum.

edit : sevgili yazar arkadaşlar,ilanların buz gibi kestiği sitenin adresini vereyim daha sağlıklı olacak : yöksis ilan
    devlet personel başkanlığında yayınlananlar kadrolu olarak lanse edilen profesör-doçent ve doktor öğr.üyesi ilanlarıdır.
    benim kasettiğim ise öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi olanlarıdır.
  • merhaba akademik personelim, yolluk yevmiye filan vardı önceden şimdi kaldırdılar hatta tonerimizi ve kağıdımızı dahi kendimiz alıyoruz. tasarruf tedbirleri diye bir şey getirdiler ohal gibi gitmek bilmedi. ellerinden gelse maaşları kısacaklar, devlette para bitti arkadaşlar. kimseye kadro vermemek için araştırma görevlisi doktorları derse sokuyorlar çoğu bölümde. bir süre daha kadro filan beklemeyin çok büyük torpilli değilseniz. bu bir süre önümüzdeki dört yıl.
  • öyle bir durdurma yok arkadaşlar. devlet personel başkanlığının sitesine girerseniz nerdeyse 2-3 güne bir ilan çıktığını göreceksiniz.
    bazıları için muharrem ince'nin şizofren dediği kadar var açıkçası.
  • sayesinde yeni açılan üniversitelerin çokluğuna şaşırdığım başlıktır. sitedeki son başvuru tarihleri genelde 27 temmuz olarak belirtilmiş.

konuya vakıf olmadığım için sayısıyla ya da durumun geneliyle ilgili maalesef bilgi paylaşamıyorum.
  • desteklediğim durumdur devamında üniversitelerinde kapatılmasını bekliyorum açıldığında torpili olmayanlar akademide bir yere tutunabilecek mi sanıyorsunuz?çok yanlış yoldasınız yazardım ama ülkede doğru yolda olan kimse yok zaten....
  • niye durduruldu ki ? anlam veremedim.
  • gelişmeler konusunda bilgisi olan herhangi bir suserin bilgi vermesi çok iyi olacağı konu. hayır anlamadığım sebebi nedir?

şu ana kadar sadece doktorasını tamamlamış olanlara yönelik ilanlar çıkıyor. ve üniversitelerde korkunç boyutlarda akademik personel eksikliğinden söz ediliyor.

lütfen sebebini bilen yazsın.
  • araştırma görevlisi için neredeyse hiç yok bende mi bulamıyorum anlamadım ki bilen yeşillendirsin lütfen.
  • sanırım ilanlar sadece resmi gazetede yayınlanıyor
  • aylardır bir tane bile ilan yok. bu üniversitelerin hiç mi ihtiyacı yok anlamıyorum üstelik ortada belli bir tarih de yok. yukarıda söylenen personel daire başkanlığında ise araştırma görevlisi ilanları bulunmamakta. konu ile ilgili bir bilgisi olan lütfen yeşillendirsin.