şükela:  tümü | bugün soru sor
  • --- spoiler ---

wxqw isimli öğretmen adayımızın ricasıdır .

--- spoiler ---

ben marmara üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümünü bitirdim.formasyon aldım.askerliğimi istanbul'daki bir birlikte yaptım.öğretmen başlıklarını görünce bir öğretmen adayı olarak cevap hakkımı kullanmak istedim.özellerde 2 yıl deneyim şartı istiyorlar.hadi bir şekilde girdin.diğer göz önündeki mesleklerdeki gibi 3 4 binle girmiyorsun.1.800 le başlatıyorlar.ücretli yapsan o kadar bile almıyorsun.

biz nasıl süreçten geçerek öğretmen oluyoruz.
    bizim tek şansımız devlet o da din ingilizce hariç diğer bölümlerde 84 yapman lazım kpss genel yetenek genel kültür eğitim bilimleri alan bilgisi sınavına giriyorsun mülakat güvenlik soruşturması atlatıyorsun kazandın diyelim.ilk aday öğretmensin.1 sene sonra aday öğretmenlik sınavına girip kazanıyorsun.sözleşmeli öğretmen oluyorsun.6 yıl sonra kadrolu oluyorsun.

yazın öğretmenler çalışır.ama herkes evladının kardeşinin çocuğunun yaz tatilinden feragat etmesi lazım.

yazın öğretmenler kendileri dışında gelişen durumdan öğrencilerin tatilinden dolayı çalışmıyorlar.

öğretmenlere bundan mütevellit yazın maaş ödenmemesi hakkaniyete aykırı olacaktır.
  • öğretmen olmayın aq, kolaycılığa gelmeyin . öğretmen olmanım ideolojik yanı yok tamamenekonomik sağlamcılık lan..! adam olun götünüzü sağlama almayın