şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adalet ve kalkınma partisinin adıyla çeliştiği eylemlerinden bir tanesi
  kpss öğretmen 2003

  eş durumuna bakılmayıp aile birliğinin zedenlendiği ve...
  ...sadece 1 il tercih hakkı vererek ve o ilden başka bir yere atanma tercihini de seçmeye zorlayarak kendinizi meb'in şefkatli kollarına bırakmanızın gerektiği atama.

  atık nereye gönderirse.

  nitekim öyle oldu da. ben eskişehirdeyim. eşimi trabzona atadılar.

  bari yakın illere atayın. küfredecem şimdi.
 • efendim bu milli eğitim bakanlığı gizli bir atama yapmış şu yakın zamanda. hatta öyle gizli ki kendi web sitesinin duyurularında bile geçmiyor. bu gizli atama asillerden atandığı yere gitmeyen öğretmenler yerine yedeklerin atanması imiş. ama ne tvde ne radyo da ne de dediğim gibi kendi web sitesinde duyuru halinde geçmiş. ha arayıp tararsanız personel genel müdürlüğü sayfasında buluyorsunuz ama sanmıyorum ki kimse "hımmm ulan kesin bunlar atamışlardır yine bi kaçımızı ben bi bakiim" diyip de bakmaz o sayfaya. burda insanın aklına sorular hücum ediyor. kim bu atananlar? ayrıca eski taban puanın üzerinde olduğu halde atanamayan öğretmenler yerine neden taban puan düşürülüp başka öğretmenler atanmış? ve bence en önemlisi dört gözle atama bekleyen insanların bu atamadan neden haberi iş işten geçtikten sonra oldu?
  aşağıdaki numaradan atamalar hakkında bilgi alınabiliyormuş efendim.
  0 312 413 17 86
  ayrıca bakınız ben neler buldum:
  http://www.memurlar.net/…istid=1&strhitcountparam=3|1|0|53|3369

  http://personel.meb.gov.tr/…1/2003_ek_atama_min.htm
 • bugün öğle saatleri itibariyle 10000 öğretmenin daha atamasıdır. 2002 kps puanlarıda gözönüne alınmıştır. örnegin abimin matematik ögretmeni olarak artvine atandı.
 • (bkz: #6988774)
 • bu sene ilk defa rusca ve japonca bran$larindada ogretmen atanacak olan hadise.

  http://haber.mynet.com/…3431040646&date=14nisan2005
 • 2006 2. atama döneminde bazı branşlar için kontenjanlar:
  matematik (lise): 0
  fizik: 0
  kimya: 0
  biyoloji: 0
  imam-hatip lisesi meslek dersleri (arapça): 44
  din kültürü ve ahlak bilgisi: 700

  evet bravo sayın çelik. aynen böyle devam.
 • ülkemizde 2007-2 öğretmen atama dönemi yine bir kaos ortamında, çeşitli garipliklerle başlamıştır. erkek öğretmen adaylarının büyük bir çoğunluğu (1 sene otomatik tecil hakkı olan yeni mezunlar dahil) "http://personel.meb.gov.tr/" adresindeki, başvuru işlemleri ile ilgili linke tıkladıklarında "askerlikle ilişkiniz tespit edilmiş olduğundan tercih yapma hakkınız bulunmamaktadır." şeklinde, kırmızı harflerle yazılmış bir uyarı ile karşılaşmış, başvuru formuna ulaşamamışlardır. yüzlerce şikayet telefonu ardından meb sitesinden yayınladığı bir duyuru ile olaya el koymuştur:
  http://personel.meb.gov.tr/…durum_emeklisandigi.pdf

  kendi durumuma gelecek olursam, 31 temmuzda tecili biten fakat bir şekilde celbe katılamayanlardan biriyim. mazeretimi belirten evraka da sahibim ve kasım 2007 celbine kalacağım kesin. lâkin bu durumu ispatlayıp tercihlerimi geçerli kılmak için mahkemenin "tahkikata yer olmadığına dair" kararını belirten belgeye ihtiyacım var. 19 ağustosta bitecek olan tercih sürecine bu belgenin yetişmesi de zor* görünüyor. zira engel koymakta, işbirliği ve uyum içimde büyük bir hızla çalışan kurumlarımız bu engeli kaldırırken hiçbir daim aynı çevikliği göstermemişlerdir.
 • işlerin iyice karıştığı atamalar. şöyle ki; e-devlet oldum gazıyla başvuru işlemlerinin haftasonuna da taşınması, nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü'nün internet sitesinin çökmesi ve hafta sonu dolayısıyla müdürlükten hiç kimseye ulaşılamaması; atamalar için tercih yapılan siteye vatandaşlık numarası ile girilmesi ve sitenin bu numarayı nüfus ve vat. iş. gnl. müd. ün sitesinden kontrol etmesi. neticede şöyle bir uyarı penceresi çıkıyor iki günden beri:

  "başvuru yapmanız mümkün değildir. aşağıdaki bilgilere göre kayıtlarınızın güncellenmesini sağlayınız !
  içişleri bakanlığı nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğüne bağlantı yapılamıyor. lütfen daha sonra tekrar deneyiniz."
 • bugün saat 11:00'da açıklanacağı duyurulup hala açıklanamayandır.