şükela:  tümü | bugün
 • genelde anne, baba ya da her ikisinin de ogretmeni oldugu okulda, ve hatta okuttugu sinifta ogrenci olunmasi durumunda, uzerine buyuk yuk binen insan tipi.
 • ogretmen cocugu olan sinav bitip de zil caldigi zaman anasini sinif kapisinda gorur ve 3.soruyu neden yapamadiginin izahatini vermek zorunda kalir. (sinavin hocasi anasina hemen iletmistir de)
 • ogretmen cocouklari bilinmeyen bir sebepten zehir gibi zeki olurlar, bugune kadar tanidigim hic bir ogretmen cocugu gerzeklik soyle dursun normal bile olmamislardir.
  bu de egitimin beyin egitmenin erken yastan basladigina delalettir bence.
  ben de keske ogretmen cocugu olsa idi, simdi 20 yasimda dolar milyoneri olmustum bill gates gibi, oysa ki bankaci cocuguyum mal gibi bi insanim, hatta fare gibiyim.
 • teripli düzenli dişlerini muntazam fırçalayan erkek çocuğu gördüğümde bilirim ki ailesinde bir öğretmen vardır.
 • ogretmen cocugu, ogretmen olan ebeveyniyle ileti$imi asla mukemmel olmayacak olan cocuktur. butun gun yuzlerce cocukla ugra$maktan bezgin bir $ekilde eve gelen anna/baba asla cocuguna gereken ilgiyi, ho$goruyu gosteremeyecektir, cunku zaten mevcut olani okuldakiler somurmu$tur. okulunda omuzlar ustunde ta$inan ebeveynin evde surekli problem cikaran, asik suratli ve iki lafin belini bukemediginiz bir insan olagelmesi de ironiktir.
 • lise birinci sınıf dönem başları...

  saruman : olm ders boş şimdi.
  sınıftakiler : neden?
  saruman : hoca raporlu da ondan
  sınıftakiler : nerden biliyon lan?
  saruman : e hoca benim annem olm
  sınıftakiler: hee müdür de benim babam.
  saruman: hayır o da benim babam.
  hepbir ağızdan: dalgamı geçiyon lan sen bizle

  geçmiyodum oysa. doğruydu. işte böyleydi lise yılları dostlar.
 • her ders yili basinda sinifa yeni gelen hocalarin daha ilk derste sizi desifre edip "ben senin anneni-babani soole iyi tanirim, soole insanlardir, senin de kucuklugunu bilirim, sunu hedelemistin, bunu hodolemistin" seklinde geyikler dokturmesi sonucu herkesin sizi soyadinizla cagirmasina ve yaptiginiz her haltta mukemmel olmaniz beklendigi icin en kucuk marjinalliginizin bile ilgi odagi olmasina, surekli tum hocalar tarafindan cekistirilmenize, tembellik, gec kalma, odev yapmama gibi durumlarda ozel muamele gorup sinif ortasinda iki saat firca yemenize neden olan durum.

  ayrica eger anne-babaniz, konularinda taninmis ogretmenlerse, ogretmenleriniz sizin her loser aniniza tanik oldugunda pis pis siritarak durumunuzdan sadist bir zevk duyar. zira kendisi meslekte o kadar yukselememistir ve yukselmis olanlarin kendi cocuklarini bile egitemediklerini dusunup kendince bok atar.

  abartip okulun en freak ogrencisi olmaniz durumunda, bu ilgileri uzun surmeyecektir...
  (bkz: kendimden biliyorum)
 • en kotusu olaylarin ilkokulda gecmesidir. ogretmen olan babaniz/anneniz tum okul tarafindan taniniyorsa sormayin ba$iniza gelenleri.* yaptiginiz en ufak haylazlik hemen ilgili makama bildirilir/ispiyonlanir. agzinizdan "belani vermesin" gibi cook masum sayilacak kotu sozler bile kufur olarak algilanarak, tum okula ornek olunacak diye ebeveyn tarafindan aninda cezalandirilir. babasindan dun dayak yedi diye de ertesi gun arkanizdan konu$ulur.
  tum derslerde ba$arili olunmali, sinavlarda kacirilan en ufak sorular bile "neden, nedeyn" nidalariyla kar$ilanir zira. ortaokuldan itibaren rahatladim da zayif getirmeye ba$ladim.
 • (bkz: imrahil)
 • bu insanların bazı avantajları da vardır. hani geyiktir, "döktürdüm sınavda" falan denir ya, o döktürmeleri okurken yarılırsınız gülmekten. bir başka avantaj da anne/babanızın sınıfından kız ayarlamak çok kolaydır, kız gık çıkartamaz, güzel bir ilişki muhtemeldir :)
  öğretmen ebeveyn ve öğrenci evladın aynı sınıfta olması kötü kaderdir, bu durumda olanlara sabır diliyorum.