şükela:  tümü | bugün soru sor
  • okulu okul yapan öğretmendir. çocuklarınızı emanet ettiğiniz öğretmenler öyle pekte sütten çıkmış ak kaşık değil birlikte inceleyelim mi?

bir kere ülkenin bu halde olmasının en büyük nedeni öğretmenler ve eğitim sisteminin ilerleyişini tıkayanlardır. halkevlerini, köy enstitülerini, sanat liselerini kapatanlar ve önüne geleni öğretmen yapabilenlerdir.

-hiçbir şey olamazsan öğretmen olursun

derlerdi. peki sen bir cahilden, öküzden veya barzodan kurmay albay olduğunu gördün mü? orduya subay seçerken gösterdiğin hassasiyetin daha fazlasını öğretmen alırken seçeceksin gerekirse mesleğini dondurma hatta okulu kapatma yetkini mahfuz tutacaksın. her ay ulusal sınav yapıp okulların durumunu göreceksin. iyileri ödüllendirip kötüleri cezalandıracaksın. müdürlerin öğretmen transfer etmesine izin vereceksin. başarıyı yakalayana maaş artırımı yapacaksın. okulu okul yapan idealist öğretmen olacak. boşveren, idealist olmayan eğitim ve vatanseverlik aşkıyla yanmayan instagram hşkayeciliği öğretmenliğini atacaksın bir köşeye. öğretmen evleri açacaksın. her ay öğretmenlerin kapasitesini ve mesleki yeterliliğini sınayacaksın. öğretmen alırken puanı yüksek, başarıyı esas, mülakatı gerekli tutacaksın. kılı kırk yaracak, kimseyi başı boş bırakmayacaksın. sanata ayrı yer vereceksin

çocuklara yerlere çöp atmamayı, doğayı korumayı ve hayvanları sevmeyi öğreteceksin. tarih, türkçe, matematik ve fen için ayrı ayrı sınıflar olacak dersin konseptiyle donatılmış olacak ve öğrenciye sevdirecek.
  • öğretmenlerimiz eğitimci değil birer memur kafasıyla yetiştiriyoruz şu an kıçı kırık yks den türkiye genelinde ilk 500 bine girenler öğretmenlik veya fen edebiyat fakülteyelerine tercih yapabiliyorlar tamam öğretmen bilgiye aç olacak ama okuma yazmayı üniversitede öğreniyorsa vay halimize, bu memur zihniyetinden kopulmadığı müddetçe hiçbir şekilde ilerleme mümkün değil yks de sadece öğrenciler değil öğretmenlerinde performansı değerlendirilmeli
  • hemen bir üstümde bilip bilmeden konuşan kişiyi daha birkaç saat önce açıklanmış taze bilgiyle yalanlayıp gideceğim.

bu arada benim sıralamam 39bindi. yani türkiye'de çok popüler olan ve öğretmenlerden kat kat fazla kazanan tıp fakültesine gidebiliyordum.

hep söyledim yine söylüyorum hiçbirinizden koyun çobanı olmaz.

edit: imla
  • öğretmenden önce devletin sorunudur. sen devlet olarak eğitim fakültesi'ne adamı al, sonra "sen öğretmen olacak yeterliliktesin." de, adamı ata ondan sonra çıkıp de ki "öğretmen kalitesiz." almasaydın kardeşim o zaman
    senden öğretmen olmaz deseydin adama.
  • yazım kurallarından bihaber tiplerin entry girdiği başlık. ayrı yazılması gerekeni bitişik, bitişik yazılması gerekeni ayrı yazıp boş boş anlatım yapmak ne kolay değil mi. adam kalite anlatmış...

not: teşekkürler kanzuk, troll butonu için.