şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  hakkari yüksekova’da evde uyuduğu sırada üzerine yan binadaki inşaatın harcı dökülen kumru konak, yatağa bağımlı hale geldi. öğrencilerine doyamadan izmir’e ailesinin yanına gönderilen kumru öğretmen için yurt dışında tedavi onayı verilmedi. kumru öğretmenin öğrencilerine kavuşabilmesi, kendi imkanlarıyla gitmek zorunda olduğu almanya’daki tedaviye bağlı.

  --- spoiler ---

  hürriyet

  cumhuriyet

  iha

  öğretmenlik yaptığı hakkari yüksekova'da evinde uyurken yan tarafta ki inşaatta yaşanan ihmal sonucu çöken binanın ve harcın altında kalarak yaşamına, nefesine engel olunmuş gencecik öğretmenimiz kumru konak için başlatılan yardım kampanyası.

  facebook'ta açılmış yardım sayfası

  kumru konak'ın tedavisi için yoğun bakım rehabilitasyonu önerilmiş ve ülkemizde bu tedaviyi uygulayabilecek bir kurum bulunmadığı için yurt dışında tedavi olmasına karar verilmiş ve nihayetinde bu tedavinin devlet tarafından karşılanmayacağı söylenmiş. bunun üzerine yakınları almanya'da bulunan schmieder kliniği ile irtibata geçmiş ve tedavi ile ilgili olumlu geri bildirim almışlar. buradan sonraki süreçte de tedaviyi tek başlarına karşılamayacağı için kumru öğretmen için valilikten onay alarak yardım hesabı açmışlar.

  kumru konak'ın yurt dışında tedavisi için gerekli miktar 29.330 euro, yaklaşık 95.000 tl. schmıeder kliniği masraf beyannamesi

  hesap adı: kumru konak
  hesap no: 0137 44172018 5007
  ziraat bankası izmir şubesi
  iban: tr 48 0001 0001 374 417 201 850 07

  irtibat için abisi ali ekber konak'a 0535 6432630 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

  edit: yurt dışında tedavi olacağı kliniğe ilişkin tedavi masrafına ait beyanname ile kumru konak'ın yurt dışında tedavi olmasına ilişkin sağlık kurulu raporu ve valilik onaylı izin belgesi ile yetkili kişilere ait belgeler eklenmiştir.

  valilik onaylı belge

  yetkili kişi 1

  yetkili kişi 2

  yetkili kişi 3

  yurtdışı tedavisi için sağlık kurulu raporu 1 2 3

  haydi arkadaşlar; ses olalım, nefes olalım kumru öğretmene. amacına ulaşmış ekşi sözlük yardım kampanyalarına bir yenisi de kumru öğretmen için ekleyelim.

  edit2: abisi ile dün yaptığım görüşmede kumru için daha fazla zaman kaybetmek istemediklerini ve ağustos ayı içerisinde tedavi için almanya'ya gidececekleri bilgisini aldım. bu süreçte bizlere daha fazla görev düşüyor. hedeflenen rakamın çok gerisindeyiz. elimizden geleni yapalım arkadaşlar.

  umutsuzluğa kapılmadık, kapılmayacağız.

  edit3: amerika'da yaşayan yusuf karadoğan isimli öğrenci arkadaşımız kumru öğretmen için yardım kampanyası başlattı ve dayanışmaya ortak oldu.

  yurt dışı yardım kampanyası

  edit4: 25 bin tl'nin kapısı çalındı. az biraz gayretle hedeflenen rakama ulaşacağız. iyi ki varsınız güzel insanlar.

  edit5: an itibariyle 27.717 tl toplamış bulunmaktayız güzel insanlar. durmak yok!

  edit6: 30.000 tl aşıldı arkadaşlar. 30.631 tl net bakiye. ama yetmiyor, daha fazlası için yardıma, dayanışmaya devam.

  edit7: yardım kampanyasını daha çok kişiye yayılsın diye emeği geçen herkese teşekkürler.

  kampanyayı manşete taşıdık. sağol, varol @paylasimciliksizlik

  link

  edit8: 40.000 barajı da geçildi. neredeyse yarıladık. ali abi hepinize teker teker teşekkür ediyor. mücadeleye devam!

  edit9: 50.000 tl de geçildi. sevgi neydi, sevgi emekti.

  edit10: güzel insanların desteği ile damla damla birikerek 60.000 tl de geçildi. bu hafta bitireceğiz ve tedavi süreci başlayacak. desteğe devam.

  edit11: 70.000 tl de geride kaldı. damla damla biriktirmeye devam!!

  edit12: medya desteği ile birlikte, siz güzel insanların katkıları ile 85.000 tl ye geldik. yolculuk zamanı yaklaşıyor, kumru öğretmen gözleri ile hepinize teşekkür ediyor.

  edit13: bugünleri de gördük! 90.000 tl yi geçtik. mevcut bakiyemiz 91.747,13 tl. habertürk'te yapılan haberden sonra kanala telefon yağıyor destek için, dayanışma için. durmadan, bıkmadan desteğe devam.

  edit14: umutsuzluk yok diyerek çıktığımız yolda bugün itibariyle 100.000 tl toplanan bir hesap ile kumru öğretmen'in hayata tutunması için adımımızı attık. kumru öğretmen'in 8 hafta sürecek bu tedavisi için gerekli parayı topladık ama tahmin ediyorsunuz ki masraflar bununla sınırlı kalmayacak. yardım kampanyasına katkıda bulunmak isteyen arkadaşlarımız geçerli hesap numaralarını kullanabilirler. süreç ile ilgili ben ve paylasimciliksizlik sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

  alkolmetreye ufleyen polis, mat oje suren kiz, carcar, captain knuckles nezdinde maddi manevi desteğini esirgemeyen tüm iyi kalpli yazarlara sonsuz minnet ve teşekkür ediyoruz.

  kumru öğretmen gözlerinizden öper.
 • ekşi sözlük yazarlarının desteğini beklediğimiz kampanya. beş on demeden biriktirelim umutları.
 • yardım edemesek bile gündem de tutmaya çalışalım ki daha çok kişiye ulaşalım. haydi arkadaşlar.

  up
 • desteklerimizle tedavi olabilecek öğretmen arkadaşımız.
 • meslektaşıma yardım için up.
 • destek
 • öğretmen arkadaşların duyarlılığı ile daha ön planda olması gereken kampanya. haydi arkadaşlar desteğe.
 • hani deriz ya hep "yoldan geçerken başına saksı düşüp ölmeyeceğin ne malum". işte böyle bir durum bu arkadaşlar, hepimizin başına gelebilir. ve devletin ağır işleyen, kimi zaman işlemeyen bu çarkları sizin de bir gün canınızı yakabilir. kaldı ki devletin bir görevlisi, bir öğretmen kardeşimiz bu acıyı yaşıyor.

  tanım: amacına ulaşmış ekşi sözlük yardım kampanyalarına eklenmesini umduğum kampanya.
 • göz önünde dursun,neler yapmadı bu sözlük.