şükela:  tümü | bugün
  • yakından tanıdığım bir öğretmenin yaptığı hadise.

formülü çok basit, maaşının bir kısmını biriktiriyor, şehrin gelişmemiş yerlerinden konut satın alıyor, zamanla artan kiralarıyla yeni konutlar alıyor ve kümülatif şekilde artan gelirle 2 milyon liralık gayrimenkul sahibi oluyor.

siz hala istanbul'da 5 bin lira ile aç kalınır deyin. bunu istanbul'da yaptı adam.
  • maaşın biriken kısmı ile konut alıyor daha sonra tekrar alıyor sonra tekrar alıyor. bu döngüye göre 865 yaşında bir öğretmen söz konusu. ulan hiç yemese bütün maaşı kenara koysa yine emekliliğe yakın bir ev alır.

babadan kalma 18 kat karşılığı arsası yoksa yalan söylüyordur pezevenk. ben 15 yıldır öğrenim kredisi geri ödemesini ödeyemedim daha ev alacağız!
  • kendini ve eğitim verdiği öğrencileri geliştirmek yerine, özel ders veriyorsa da yapabileceği şeydir.
  • ek geliriniz olduğuna delalettir.
  • adamın öğretmenliği norveçte yapıp evleri istanbulda aldığını gösterir. bu durumda mümkündür.
  • bilmeyen birisi de öğretmenler 10 bin lire maaş alıyor sanır. devlette çalışan bir öğretmen için imkansız bir durum. ancak sabah akşam özel ders vs vererek veya geceleri arabalara kuyruk sallayarak gerçekleşir.
  • benim de vardı böyle bir tanıdığım, altı sıfır atılmadan önce.
  • sınav sorularını parayla satması muhtemel öğretmendir.
  • biriktirmek değildir o biriktirmek olsa duramazdın

(bkz: yatırım)