şükela:  tümü | bugün
  • kaynak

aslında üzerine paragraflarca yazı yazılarak bu konunun neden yanlış olduğu anlatılabilir ama ülke olarak öyle bir çukurun içindeyiz ki sadece bizi yönetenler değil halkın ta kendisi de eğitim ve öğretmen düşmanı.

bunlar da habere dair instagramdan aldığım bir kaç yorum sadece.

https://i.hizliresim.com/ygemkz.png
    https://i.hizliresim.com/z9zwyv.png
  • ogretmeni toplumu egitmesi icin devlet ya da ozel bir kurulus tarafindan tutulan bir calisan olarak gorulmekten cikarip ogrenci tarafindan kendisini egitmesi icin tutulan bir calisan olarak tanimlamaya goturen dusuncedir.
  • olay doğrudan öğrencinin değerlendirmesine bağlı değil. kafam kadar yönetmelik var taslak halinde açın okuyun.

haberi bilerek böyle vermek için tanım yapamıyorum. lakin ergenlerin "şimdi sctm çarkına hocaaaa, muhahahah sürün amk" demesine sebep olmak neye yarar biliyor musun? aynı ergenin tam olarak bu sebepten, hadsiz, saygısız, nankör ve (karsisindakilerin hayatında nelere sebep olacağını anlama noktasında yetkin değilken, haddine olmayan yetkilerin eline verilmesi yüzünden) kötücül bir tipe dönüşüp kafasına esip sana bıçağı takmasina yarar.

sadece öğretmenler yetiştirmiyor bu çocukları. sokakta otobüste durakta ana bacı saydıran çocuklara abilik, ablalık, amcalik, teyzelik yapmadığınız için de bu haldeler. "ayıp değil mi evladım, senin annen baban kim bakayım?" cümlesinin ihtimali bizi yola sokardi. yerimizi haddimizi bilirdik. bu sistemden çıkan çocukların önce o haber başlığını 3-5 tık uğruna böyle açan şuursuzun başına bela olması dileğiyle
  • (bkz: 1 tl)
  • çorlu'daki öğretmene o pırlanta gibi öğrencilerin ne kadar maaş uygun göreceğini merak ettiren über uygulama.

edit: system error'a çözüm önerisi olarak (bkz: #74164060)
  • mahkumlar da hakimlerin maaşını denetlesin.
  • yine bir uzman başöğretmenlik haber ile baş başayız. başöğretmenliğe hak kazanıp alamamamın üzerinden 13 sene geçti. her sene benzer bir haberle soslanıyor. olur da böyle bir şey hayata geçerse olacak olanı söyleyeyim de not ortalaması 40 olan öğrenciler sevinmesin..
    zümre öğretmenleri, idare ve öğrenci kurulu oy kullanır. öğrenciler uslu başlı notu yüksek olanlardan seçilir. şimdi siktim ananı matematikçi diyene söz hakkı verilmez.
    öğrencinin iyisinden çekinilmez. ben lisedeyken onur kurulu vardı. kritik durumlarda bu kurula danışılırdı hatta hiç unutmam hakkında soruşturma olan bir tarih öğretmenimize sahip çıkan da o pırlantalar olmuştu.
    eyyorlamam bu kadar..
    ek bilgiyi de verelim tam olsun: tasarı “baz” maaş üzerine değil. ilave ücret getirisi olacak uzman ve başöğretmenlik için performansa konu kriterlerden bahsediliyor. maaş değil ilave ücret belirlemesi diyelim. okuduğumu yanlış anlamadıysam durum budur.
  • aa daha gelmemiş ya öğretmen düşmanları? neredesiniz ya öğretmen maaşı çok yeacilar? neyse uzun uzun yazmayacağım. iyi bakın o yorum altına yazan ergenlere. hepsi ileride yetkin olmadıkları, iyi bir eğitim almadıkları halde ellerinde diplomaları ile bir yerlere gelecek ve ananızı bellemeye başlayacak. o zaman ne yaptık biz diyeceksiniz ama iş işten geçmiş olacak. toplum olarak neyi hak ediyorsak o olacak neticede. şimdi buyurun savunmaya performans sistemini. ne kadar iyi olduğundan filan dem vurun.
  • zamanında atatürk 'ün vekil maaşından az olmasın dediği maaş, meb tarafından piç edilmiş ve tehdit unsuru olarak sunulmuştur. allah belanızı versin.