şükela:  tümü | bugün
  • milletvekilleri, hileci isadamlari, sabahtan aksama kadar bilgisayarda ucuncu sinif oyular oynayarak sozde mesai dolduranlari, dandik bir sarkiyla meshur olan, para babalarinin kapatmasi silikonlu ablalari, adi model olup kime nu modellik yapip da yuz binlerce liralik arabalari altlarina cektigi bilnmezken kimin altina yattigi belli ollan hatunlari, parmaklarim agrimasa yazacagim diger 'meslek erbaplarini' saymazsak dogru olan onermedir. 3000 tl maasi oldugu iddia edilen ama bunun rivayetten oteye gecemedigini anlatamayan, yolunda gitmeyen onca seyin oldugu ulkede cebine matematigine kar yagmis akbabalarinin goz diktigi ogretmenler bunlari duymaya, gercegi izah etmeye calismaya alismislardir ama gercekler bu tespitleri sicanlarin kulagidan girer gotunden cikar. (bkz: bana agzimi bozdurma evladim)
  • eğitim ödeneği, kitap ve kırtasiye harcamalarımız için verilen paradır. egzersiz ödeneği de, her öğretmene verilmez. ek derse gelirsek, dünyanın çoğu yerinde(çağdaş olanlarında) öğretmenin haftalık çalışma saatleri 15-20 saattir. devlet 2. bir öğretmene 2400 tl maaş vermemek için, bizi 1500 tl karşılında, fazla mesaiye bırakıyor. yoksulluk sınırı 3743 tl olduğunu için, kendimizi yüzsüz olarak görmüyoruz. birazcık daha fazla artık için yalakalık yapsaydık, o zaman yüzsüz olurduk.
  • polis maaşlarının daha yüksek olması daha saçma değil mi ? çünkü ülkeyi öğretmenlerin öğrettiği bilgiler kalkındırıyor.
  • yan gelip yatan milletvekili maaşları yanında devede kulak olan maaş.
  • kesinlikle var böyle bir durum. aldıkları ücretin yarısını bile hakedecek çalışma ve öğreti yetenekleri yok. kendilerini geliştirme arzuları yok. tek düşündükleri maaş ve ek ders ücreti.
  • türk-iş araştırmasının 2020 ocak ayı sonucuna göre:

dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2.219,45 tl,

gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 7.229,49 tl,

evli olmayan-çocuksuz bir çalışanın‘yaşama maliyeti’ise aylık 2.697,82tl olarak hesaplandı.

http://www.turkis.org.tr/…yoksulluk-siniri--d357751

öğretmenlerin çoğunun evli ve çocuklu oldugunu düşünün, ben maaşı 7bin olan bir öğretmen tanımıyorum.

kötü öğretmen de var, bir öğretmen olarak ben de görüyorum kötü örneklerini ama tüm öğretmenleri de maaşları üzerinden eleştirme, daha somut eleştir. kötü öğretmen mi gördün, git kardeşim cimere, bimere yaz, iletişim kur, hangi açıdan şikayetçiysen harekete geç.

corona belasından dolayı okullar kapandı, öğretmenler evinde diye bu eleştiriler.

daha sabah ilçe milli eğitim'den müdürlere teşekkür mesajı geldi, yaşlılar için vali, kaymakam öncülüğünde oluşturulan vefa gruplarına öğretmenlerden rekor başvuru oldugu için. bu bir lütuf değil, o açıdan söylemiyorum, olması gereken,herkes elini taşın altına koyacak tabiki de.

lütfen kötü örneklerini görüyorsunuz diye tüm öğretmen camiasını karalayıp durmayın. bu ülkenin fedakâr öğretmenleri de var, cebindeki son parasını öğrencisine harcayan, öğrencilerini okutan, yeri geldiğinde annelik, babalık yapan. haksızlık onlara.
  • milletin aldığı maaştan size ne?
    hadi diyelim ki bu sizi bağladı. 48 bin tl alanlardan başlayın eleştirmeye öğretmen maaşı kurla hesaplandığında 1000 dolar bile değil.

tartışmanız gereken gerçcekten her öğretmen olmuş kişinin öğretmen olmayı hakedip haketmediğidir.
  • nickname başında dr ibaresi kullanan bir lağım ağızlının entry girdiği başlıktır. oysa kendisi doktorluk mesleğini instagram üzerinden kız düşürmek için kullanabilecek bir akla sahip görünüyor.

not: bir kamu öğretmeni ( ek dersli)
  • öğretmen maaşı yüksek değildir. senin maaşın düşüktür.
  • bu başlık ağır şaka içerir. (bkz: çok komik)