şükela:  tümü | bugün soru sor
2838 entry daha
  • okulda gereksiz kibirli tavırlarıyla bilinen x hoca malumun ilani (mali)’ya takmıştır. gereksiz laf sokma girişimleri, derste kaldırıp iki de bir soru sormalar vs... hocalarına saygıda pek kusur etmek istemeyen mali’yi sınıf da acıyan gözlerle izlemektedir. hoca en son öyle ileri gitmiştir ki, mali’nin kafasına tatlı sert tokatcıkları “koçum benim bea” der gibi pıt pıt vurmaya başlar ve olaylar gelişir...

mali: hocam kafama vurmasanız..?
    x: (alaycı bir dille) niye bee...
    mali: beyin hücrelerim zarar görüyor hocam...
    x: ay sende beyin hücresi mi var?
    mali: var..! lazım mı...?

sınıf kahkahanın eşiğinde kıpkırmızı, hoca mosmordur... bir daha da mali’ye pek bulaşmaz...
  • olayımız ilk dönemin son günlerinde genç kadın öğretmenimiz ile sevmediği öğrencisi hayata fransız hayatta türk arasında dersin son bölümünde bütün sınıfın kanaat notu istediği dakikalarda geçiyor.
    + hfht
    - öğretmen.

+hocam bana da 70 verirseniz notum 45 oluyor geçiyorum.
    -tam 70 mi gerekitor?
    +evet hocam.
    -o problem değil ya hallederim
    der ve herkesin gözü önünde kanaat notuna 68 verip dersten bırakır. öğretmenimiz kıs kıs gülerken sınıf gülmekten kopmaktadır ancak hayata fransız hayatta türk'ün söyleyecekleri bitmemiştir. ağzından o sihirli kelimeler dökülür.
    + hocam; ben size beni geçirin dedim, bana geçirin demedim.
    sınıfta derin bir sessizlik arkası öncekinin 2-3 misli bir kahkaha patlar ve zil çalar.

öğretmenim siz haklıydınız. şu an branş olarak olmasa da meslektaşız. eğer bir gün bir yerde denk gelirsek sizden özür dilemeyi çok isterim. :)
  • +evet arkadaşlar buna göre bir piyasa modeli oluşturalım.
    -hocam, kavraması kolay olsun diye piyasada 2 mal olduğunu düşünelim ve...
    +biri sensin diğeri kim?

sınıfta kahkahalar... :)
3 entry daha