şükela:  tümü | bugün
  • yaratıcı dayak stilleri ile öğrencilerini dertlere gark eylemiş öğretmenlerimize selamlar olsun.

(bkz: aduket)
  • ödev yapmayanlar tahtaya çıkarılır ve kafaları birbirlerine vurulmak suretiyle beyin hücreleri telef edilirdi. son kalan öğrencinin kafası ise itina ile kara tahtaya geçirildi.
  • 80 kuşağıdır. öyle böyle değil erkek kız farketmeksizin tekme tokat dövülen öğrencilerdik.
  • bir keresinde öğretmen kafami tutup tahtaya vurmuştu. o hocada hiç mi vicdan yoktu. tahtaya vurmasından sonra kafamın içi resmen basit harmonik hareket yapti.
    edit: e tabi bu işkence tek bir hadise ile sona erer mi? :(( tabi ki ermez. başka bir şehire taşınmıştık. e tabi şehir değiştirince okulumu da değiştirmek zorunda da kalmıştım. belki bu okulda rahat yüzü görürüm dedim ama olmadı. bu arada sessiz sakin bir çocuktum o aralar daha da sessiz olmuştum çünkü annemi kaybetmiştim içe kapanmıştım. yeni okulumdaki öğretmenim el yazıma baktı güzel yazmışmıyım yazmamışyım diye. anlaşılan yazamamıştım, tokatı yapıştırdı. ben napayım geldiğim okulda bana öyle öğretmişlerdi. üstüne annemi düşünmekten çalışamamıştım. bir öğretmen olarak senin bunu bana güzel bir şekilde ve şiddet kullanmadan öğretmen lazımdı. hiç mi için titremedi o tokatı bana atarken ? hiç mi için titremedi o yaşlar gözümden gelirken? neyse umarım hakketiğini bulursun.
  • ortaokulda bir fen bilgisi öğretmenim vardı adı lazım değil, tuba hoca. her hafta ödevlerimi düzgün yapan ben, tek bir hafta yapmayı unuttum. o hafta bana sen bundan sonra benim verdiğim ödevleri kesinlikle yapmayacaksın sildim seni dedi. bunu duyunca ben ertesi hafta ödevi yapmadım doğal olarak. yapmadığımı duyunca önce sivri topuklu ayakkabılarıyla ayaklarımı çiğnedi. sonra kırmızı ojeli, uzun tırnaklarıyla yüzümü yırttı. sonra bir güzel şamarladı. o gün bu gündür beni niye dövdüğünü anlamadım. beni niye dövdün lan amk?
  • ilkolukulda sınıf başkanıydım, ayakta duruyor ve konuşanları tahtaya yazıyordum, orospu çocuğu müdür yardımcısı geldi sen niye ayaktasın lan diye dövdü beni a.q sınıf başkanıyım diyene kadar 2 tokat bi de kıçıma tekme yedim, bu da böyle bir anımdır...
  • benimdir.
    tek sıra haline dizmiş, sağa dön diyor dönüyoruz, sola dön diyor dönüyoruz. ya da dönemiyoruz. bunu karıştırdığım için ilk okul 3 sınıfta baya büyük okkalı bir tokat hak etmiştim. hak ettiğimi gören kaltak durur mu? yapıştırmıştı tabii en okkalısından.

kendisi böyle güzide anılar bırakmış dünyaya geleli 9-10 yıl olmuş bir çocuğun aklında. enerji boyutuyla baktığımda kolum kopsaydı da vurmasaydım diyeceği bir hayat yaşamış olması lazım.

*öğretmenleri savunan şeyler yazdığımda, öğretmen olduğumu düşünen yazarlar oluyor; öğretmenliğin ne kadar önemli olduğunu bildiğimden onlar.
  • 80 kuşağından biri olarak gururla dahil olduğum nesildir.o sopanin izleri 2 hafta gecmezdi
  • orospu çocuğu öğretmenler tarafından dayak yemiş nesildir. hatırlarım bazılarını ama ne için olduğunu hatırlamam bile sessiz sakin uslu bir çocuktum. sahi niye dayak atıyordunuz ey şerefsiz köpekler. kimse kusura bakmasın kutsal falan değilsiniz gözümde.
  • ilkokul da yasemin kavut adında sarışın bi öğretmenimiz vardı hepimizi cetvelle döverdi fakat goncayı ayrı bi döverdi kızın kafasını karatahtaya vurmuşluğu var. sonra yasemin öğretmen tayin oldu gitti, sınıfta ki herkes ağladı çok enteresandır.