şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte algı yaratmak için sürekli öğretmenleri karalayıp, öğretmenlerin çalışma saatlerine ve maaşına laf atan iyi eğitim görmemiş gevşeklerin yaptığıdır. eve sevgili öğretmen düşmanları küfürü de hakareti de pek sevmem ancak bazen gerçekten bazılarınız ağız dolusu küfürleri de hakareti de hak ediyorsunuz. ülkedeki herkes işini eksiksiz yapıyor da bir tek öğretmenler yapmıyormuş gibi gören ve söyleyen organların işini yapmıyor asıl. sen önce organlarını kontrol ettir sonra gel öğretmene laflar söyle. bir der yazın maaş verilmesin, biri der maaşı azaltılsın, biri der senede 15 ay tatil yapıyorlar, biri de yazın taş ocağında çalışsınlar... tamam sen gel benim faturalarımı, kiramı, yememi, içmem öde devlet de bana maaş vermesin. yazın evde oturmuyoruz diye ev sahibi bu ay kira verme diyor sanki. ulan ne utanmaz ne art niyetli ne iğrenç kişilersiniz siz böyle? sanki 10 bin lira maaş alıyormuşuz gibi gelip ülkeyi kurtaracak formülü olarak öğretmenin 600 dolar bile olmayan maaşında görecek kadar şuursuzca laflar ediyorlar. ayıptır gerçekten ayıptır öğretmeni gömmeye çalıştığınız. utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürdüm ama ondan da anlamazsınız ki:)
  not: öğretmen kalitesi ve öğretmenlerin büyük kısmının iş ahlakı konusunda yeterli olmadıkları konusuna katılıyorum. fakat öğretmenliğin şartları daha kötü olmamalı.
 • elini indirip kaldirmaktan baska hic bir ise yaramayan mv'nin butun maas ve haklari iptal edilsin oyle ise. 600 tane ise yaramaz adam, onlarin butun sulaleleri ve onlarca yardimcisi devletin sirtina kambur. ogretmenlerin tamamindan fazla masraflari var devlete. ustelik hicbir sey uretmezken.
 • 500, 400..

  dershanedeki matematik hocamın bir teorisi vardı; öğretmen maaşlarını çok arttırırsak kafası en çok çalışanların öğretmen olmak isteyeceği, sonraki nesillerin daha kaliteli olacağı üzerine. katılıyorum. çıkışımız burada olabilir. food chain’in tepesine gelmeliler bence.

  şöyle 3 ay tatil, böyle çok maaş alıyorlara gülüp geçiyorum.
 • bu konuda öğretmenlere yapılan eleştirileri yersiz buluyorum. fakat öğretmen arkadaşlarımın da elini taşın altına koyması gerekli.

  yaz tatili ve dönem arasındaki tatil toplamda 130 gün olan tatilin 1 haftasında kapanış ve seminer gibisinden bir olay haricinde öğretmenlere dokunulmuyor.

  geçen ay yapılan yüksek öğrenim sınavında öğrencilerimizin ve buna paralel olarak öğretmenlerimizin ne kadar başarısız olduklarını gördük. bu yaz tatilinde 45 günlük kamplar yapılıp öğretmenlerimizin motivasyonu ve kalitesini arttırabiliriz. ciddi olarak olay ele alındığında ben ingilizce konuşamayan ingilizce öğretmeni, türev - integral çözemeyen matematik öğretmeni, familyaların isimlerini bilmeyen biyoloji öğretmenleri, top verip tüm beden derslerinde köşede oturan beden eğitim öğretmenleri, 1 tane deney yapmadan mezun eden kimya öğretmenleri, tarihi şanlı osmanlı torunları deyip tek taraflı anlatan, araştırmayan tarih öğretmenleri gördüm. bu listeyi uzatabiliriz.

  ama bunun yanında bana ingilizceyi sevdiren, fizikte evrenin yapısını anlamamı sağlayan, geometriden zevk almamı sağlayan güzel öğretmenleri de gördüm.

  biz atandıktan sonra maalesef duruyoruz. kapasite olmadığından değil, amaçsızlıktan.

  bunu elbet ki sadece ben görmüyorum, tespit de yapmıyorum. fakat bir devlet memurunun yıllık izni 0 - 10 yıl arası 20 gün, 10 ve + yıl için de 30 gündür. sadece 116 gün yaz tatili yapılmasını, özel sektörün ve diğer devlet kademelerinin eleştirmesi doğaldır.