şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elini indirip kaldirmaktan baska hic bir ise yaramayan mv'nin butun maas ve haklari iptal edilsin oyle ise. 600 tane ise yaramaz adam, onlarin butun sulaleleri ve onlarca yardimcisi devletin sirtina kambur. ogretmenlerin tamamindan fazla masraflari var devlete. ustelik hicbir sey uretmezken.
 • 3000 dolarlık bilgisayar, kullanan biri için çok bile alıyorsunuz. kullanacağı işlemler web browser, office, video player vs.. aldığı cihaz ise uzaya uydu gönderebilecek en son teknoloji ürünüdür.

  nereden biliyorum, az önce ikinci el satılık bilgisayar araştırırken karşıma çıktı. kendisi öğretmenmiş. kullanım amacı ise yukarıda bahsettiğim hadiseler. para çok geliyor ki kullanmayacağı teknolojiye para verebilecek düzeyde kazanç sağlıyor.

  bu kişi mi çocuklara eğitim verecek, vatandaş gelişecek de ülke zenginleşecek. günümüzde çocuklara ıphone satın almalarına kızmayın. geçmiş kaynakları iyi kullanmıyor.
 • 500, 400..

  dershanedeki matematik hocamın bir teorisi vardı; öğretmen maaşlarını çok arttırırsak kafası en çok çalışanların öğretmen olmak isteyeceği, sonraki nesillerin daha kaliteli olacağı üzerine. katılıyorum. çıkışımız burada olabilir. food chain’in tepesine gelmeliler bence.

  şöyle 3 ay tatil, böyle çok maaş alıyorlara gülüp geçiyorum.
 • bu konuda öğretmenlere yapılan eleştirileri yersiz buluyorum. fakat öğretmen arkadaşlarımın da elini taşın altına koyması gerekli.

  yaz tatili ve dönem arasındaki tatil toplamda 130 gün olan tatilin 1 haftasında kapanış ve seminer gibisinden bir olay haricinde öğretmenlere dokunulmuyor.

  geçen ay yapılan yüksek öğrenim sınavında öğrencilerimizin ve buna paralel olarak öğretmenlerimizin ne kadar başarısız olduklarını gördük. bu yaz tatilinde 45 günlük kamplar yapılıp öğretmenlerimizin motivasyonu ve kalitesini arttırabiliriz. ciddi olarak olay ele alındığında ben ingilizce konuşamayan ingilizce öğretmeni, türev - integral çözemeyen matematik öğretmeni, familyaların isimlerini bilmeyen biyoloji öğretmenleri, top verip tüm beden derslerinde köşede oturan beden eğitim öğretmenleri, 1 tane deney yapmadan mezun eden kimya öğretmenleri, tarihi şanlı osmanlı torunları deyip tek taraflı anlatan, araştırmayan tarih öğretmenleri gördüm. bu listeyi uzatabiliriz.

  ama bunun yanında bana ingilizceyi sevdiren, fizikte evrenin yapısını anlamamı sağlayan, geometriden zevk almamı sağlayan güzel öğretmenleri de gördüm.

  biz atandıktan sonra maalesef duruyoruz. kapasite olmadığından değil, amaçsızlıktan.

  bunu elbet ki sadece ben görmüyorum, tespit de yapmıyorum. fakat bir devlet memurunun yıllık izni 0 - 10 yıl arası 20 gün, 10 ve + yıl için de 30 gündür. sadece 116 gün yaz tatili yapılmasını, özel sektörün ve diğer devlet kademelerinin eleştirmesi doğaldır.