• 3000 dolarlık bilgisayar, kullanan biri için çok bile alıyorsunuz. kullanacağı işlemler web browser, office, video player vs.. aldığı cihaz ise uzaya uydu gönderebilecek en son teknoloji ürünüdür.

nereden biliyorum, az önce ikinci el satılık bilgisayar araştırırken karşıma çıktı. kendisi öğretmenmiş. kullanım amacı ise yukarıda bahsettiğim hadiseler. para çok geliyor ki kullanmayacağı teknolojiye para verebilecek düzeyde kazanç sağlıyor.

bu kişi mi çocuklara eğitim verecek, vatandaş gelişecek de ülke zenginleşecek. günümüzde çocuklara ıphone satın almalarına kızmayın. geçmiş kaynakları iyi kullanmıyor.
  • bu konuda öğretmenlere yapılan eleştirileri yersiz buluyorum. fakat öğretmen arkadaşlarımın da elini taşın altına koyması gerekli.

yaz tatili ve dönem arasındaki tatil toplamda 130 gün olan tatilin 1 haftasında kapanış ve seminer gibisinden bir olay haricinde öğretmenlere dokunulmuyor.

geçen ay yapılan yüksek öğrenim sınavında öğrencilerimizin ve buna paralel olarak öğretmenlerimizin ne kadar başarısız olduklarını gördük. bu yaz tatilinde 45 günlük kamplar yapılıp öğretmenlerimizin motivasyonu ve kalitesini arttırabiliriz. ciddi olarak olay ele alındığında ben ingilizce konuşamayan ingilizce öğretmeni, türev - integral çözemeyen matematik öğretmeni, familyaların isimlerini bilmeyen biyoloji öğretmenleri, top verip tüm beden derslerinde köşede oturan beden eğitim öğretmenleri, 1 tane deney yapmadan mezun eden kimya öğretmenleri, tarihi şanlı osmanlı torunları deyip tek taraflı anlatan, araştırmayan tarih öğretmenleri gördüm. bu listeyi uzatabiliriz.

ama bunun yanında bana ingilizceyi sevdiren, fizikte evrenin yapısını anlamamı sağlayan, geometriden zevk almamı sağlayan güzel öğretmenleri de gördüm.

biz atandıktan sonra maalesef duruyoruz. kapasite olmadığından değil, amaçsızlıktan.

bunu elbet ki sadece ben görmüyorum, tespit de yapmıyorum. fakat bir devlet memurunun yıllık izni 0 - 10 yıl arası 20 gün, 10 ve + yıl için de 30 gündür. sadece 116 gün yaz tatili yapılmasını, özel sektörün ve diğer devlet kademelerinin eleştirmesi doğaldır.
hesabın var mı? giriş yap