*

şükela:  tümü | bugün
 • adı ustunde ogretmenler ve yakınları icin yiyip icme dinlenme konaklama mekanları..fiyatları orduevi kadar olmasa da gayet ucuzdur..calısanların her gelene hoca`m diye hitap ettikleri mekanlardır...
  (bkz: camlıca ogretmen evi)
  (bkz: siirt ogretmen evi)
  (bkz: beyoglu ogretmen evi)
 • genellikle ogretmenlerden ziyade devletin diger burokratlarinin kullandigi, ogretmenlere cok gorulmu$ siyasi arpaligi. ihtiyac duyunca yer bulma olasiliginiz sifira yakindir.
  (bkz: burasi turkiye) (bkz: yazik)
 • (ara: ogretmenevi)
 • geçmiş zamanda turistik bir şehirdekine* sadece çay içmek için gittiğimizde, babamın ayağında sandalet ve bacağında şort olduğu gerekçesiyle içeri alınmadığımız dumur ötesi mekan.
 • 12 eylul bakanlarindan hasan saglam'la sayilari ivmelenerek artmis kuruluslar. adam gibi maas alamayan cuhmuriyet elitinin elitligini devam ettirme aleti olarak kullandigi ev kulturunun devamidir. bilindigi uzere cumhuriyet elitleri mesleki itibar-guc, ve devletin comertligi* ile statulerini devam ettirebilirler. askerler*, polisler*ve hakimleri* en gucsuz ogretmenler izlemistir. bahsi gecen diger kuruluslar gibi etrafinda bir manzara, plaj vs. yoksa 50 metrelik daire icinde ya hukumet konagi, olmadi kasabanin ataturk bustu bulunur ki merkezle yakin iliskide olduklari gozden kacmasin.
 • öğretmen evlerine herkes girebilir. kart fiyat tarifesinde aktif olur. üyeye ve misafire ayrı fiyatlandırma uygulanır öğretmen evlerinde.
  taşrada ordu evi ile birlikte genelde en kaliteli mekandır. bu yüzden şehrin üst düzey memurlarının gözde mekanıdır öğretmen evleri. şeref salonu denilen yerlerinde validen başlayarak sıralanır herkes, vakit geçirir.
 • genelde emekli olmuş yada emeklisi yaklaşmış öğretmenlerin takıldığı, gazeteleri bedava okuyabildikleri bir nevi huzurevi.
 • bir nevi tarihi bir yolgeçen hanı. 2.lig futbol kafilesi geliyor diye kovulduğum mekan*. polis evlerine polislerin dışında, ordu evlerine askerin dışında kimse alınmazken, öğretmen evlerine kimlik sorulmadan dahi girmek mümkündür. sahil kentlerinde olanları, müfettişler ve milli eğitim bakanlığı'nın üst düzey memurları tarafından işgal edilen yerler. daha ilkel olanları, genelde okuldan bozma bir şekilde hayatlarını sürdüyorlar.
 • antalyada bir öğretmen evi vardır ki adını şu an hatırlayamacağım ama denize sıfırdır* yemekleri lezizdir zaten kıştan doluyormuş bütün yaz rezervasyonu oranın,böyle yerlerde ucuz tatil imkanı da sunuyor öğretmenlere helal olsun o bakımdan ama tabi o rezervasyonlarda kimbilir kimlere peşkeş çekiliyor