• milli eğitim bakanlığına bağlı kadrolarda görev yapan personel ile emeklilerinin, öğretmenevlerinden daha ucuz fiyatlara yararlanmasını sağlayan kart. üyenin eşi, çocukları, annesi ve babası da üye yakını kartı çıkarttırarak öğretmenevlerinden aynı şekilde yararlanabilir. indirimlerden yararlanmak için her sene 1 kereye mahsus kartınızın bandrolünü yenilemeniz gerekir. bu sene yanılmıyorsam bandrol yenileme ücreti 60 tl'dir. eğer öğretmenevinde konaklamak gibi bir olayınız yoksa buna hiç gerek yoktur.
  • bandrol olarak hep 3 sene geriden takip ettiğim karttır. *
  • bazı öğretmenevlerinde düğün,nişan işleri de piyasanın altında fiyatlarla bu kart sayesinde yapılabiliyor.ya da öğlenleyin okulunuza yakınsa yemek de yiyebiliyorsunuz.istanbul'un bazı semtlerinde böyle en azından.
  • öğretmen ve yakınlarında bulunan kart. tatil yörelerinde -boş yer bulabilirseniz tabi -ucuz ucuz konaklama imkanı sağlar.
    gerçi kartınız yoksa da öğretmenevinden yararlanabilirsiniz ama bandrollu bir öğretmenevi üye kartınız varsa (%10 diye hatırlıyorum)indirimden de yararlanabilirsiniz.
  • "milli eğitim bakanlığımız, 60 lira olan öğretmenevi yıllık aidatını yüzde 58 indirimle 25 liraya çekmiştir."

http://www.meb.gov.tr/…ar/duyuruayrinti.asp?id=7485

ocak 2010 itibariyle görev yeri belgesi,kimlik fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf ile 25 tl karşılığında alınabilir.
hesabın var mı? giriş yap