şükela:  tümü | bugün soru sor
 • change.org'da başlatılmış haklı bir kampanya.

  "biz öğretmenler olarak çoğu illerdeki ogretmenevlerinde yer bulamamaktayız. öğretmenler dışında herkesin kalabildigi öğretmenevleri ile ilgili çalışmaların yapılmasını, polisevleri ve orduevlerinde olduğu gibi öğretmenevlerinin de yalnizca öğretmenlere tahsis edilmesini istiyoruz."

  https://www.change.org/…tion&utm_term=petition_show

  zorunlu edit: öğretmenevine gittiğimizde orda yabancı gibi bir pozisyonda kalmak istemiyoruz hepsi bu. yoksa bedava otel aradığımız yok. gidiyorsun paranla bile kalamıyorsun. biz bundan rahatsızız sevgili öğretmen düşmanları.
 • mantıklı. bir ayrıcalıkları olmalı öğretmenlerin de. sosyal haklar tanınmalı. öğretmenlerin konumu ve statüsü biraz daha arttırılmalı. toplumun bel kemiği onlar sonuçta. çocuklarımızı onlara emanet edeceğiz.
 • bazı öğretmen düşmanlarını rahatsız edecek kampanyadır.
 • toplu taşımada öğretmenlere uygulanan indirim kaldırılsın. ayrıca yazın aylarca tatil yapacaklarına, branşlarıyla ilgili eğitimler verilsin üniversitelerin yaz okullarına gitsinler. yeni eğitim öğretim yılında da detaylı bir psikolojik tetkikten sonra mesleki yeterlilik sınavına girsinler. bakalım kaç kişi çalışabilecek vaziyette oluyor. kaç kişi mesleki anlamda yeterli?

  edit: sevgili eğitimci kardeşlerim kullandığınız dil size yakışmıyor. söylediğimde absürt olan ne var? yeterliliğinizden mi emin olamıyorsunuz içten içe.

  edit1: az önce bir öğretmen özelden anneme küfür etti. çocuklarınızı kime emanet ettiğinize bir bakın.

  edit2: arkadaşlar şu yazdığımda hakaret içeren hiç bir şey olmamasına rağmen yemediğim küfür kalmadı öğretmenlerden. arkadaşlar probleminizi gerçekten anlamıyorum. siz neler çekiyorsanız emin olun biz de özel sektörde aynılarını çekiyoruz. yani mesleki zorluk buna bahane mi?

  edit3: yaşadığı zorlukları anlatan insanlar var. arkadaşlar bu ülkede kimse istediği işi yapamıyor sizin için zorsa bırakın yahu canınıza yazık.

  son edit: arkadaşlar bana destek olan öğretmen arkadaşlara çok teşekkür ederim. kibar ve nazik bir öğretmen arkadaşıma yazdığım cevabı aynen ekliyorum buraya. o küfür eden mahluklara tek diyeceğim sizin gibi kendine eğitimci diyen insanlar yüzünden mesleğinize böyle yaklaşılıyor.
  bakın bir çok jeoloji mühendisi özel sektörde çalışıyor mezun sayısı en az öğretmenler kadar var tabi ki doğru bir kıyas değil farklı şeyler ama demek üstediğim şu bu ülkede devlet kadrosu olan bir çok meslek grubu özel şirketlerde çalışıyor hem de köle gibi biz bu duruma itiraz ediyoruz. ediyoruz ama maalesef sonuç yok. ben sene de 12 gün izin kullanabiliyorum çoğu kişi de 14-25 arası kullanabiliyor. çoğu izin kullanmadan 12 saat çalışıyor mühendis bunlar he. yani diğer meslek grubunun yanında öğretmenlik aylarca tatil yapıyormuş gibi duruyor.
  öğretmenlerin savunduğu diğer bir nokta ise biz çocuklarla akşama kadar uğraşıyoruz oluyor. ben size jeoloji müh nasıl bir meslek desem çoğu öğretmenin fikri olmaz. hatta çoğu zaman arkeolog sanıp tarihi eser mi arıyorsun diyorlar. ama bu ülkede 12 sene eğitim gören çoğu kişi öğretmenlik nedir? zorlukları nedir? biliyor. çünkü; sistemin içindeler. bunu bilerek öğretmenlik seçenlerin sonradan ya çocuklar çok yaramaz yaa diye hayıflanması samimi gelmiyor. seçmeseydin diyoruz.

  bakın bu sözlükte sevilmeyen(ben sevmiyorum demiyorum) 3 meslek grubu var polis,taksici ve öğretmen. şimdi taksicileri sevmeyenlere hak veriyorsak öğretmenlerin neden sevilmediğini anlamak zor olmamalı. demek ki mesleği icra edenlerde bir sorun var. taksicilerin içinde hiç iyi yok mu? her gün takım elbiseyle işe çıkan istanbul türkçesi konuşan nazik kibar insanlar var. ama toplumda da genel bir kanı var. anlatmışımdır umarım.
 • destekliyorum. kendi kendilerini yok etsinler. *

  çoğu şehir merkezlerinde kocaman binalar. şimdi sen 40 yılda bir ıspartaya gidiyorsun diye böyle birşeye gerek varsa eğer yapılsın. ama ertesi sene yozgat'a gittiğinde neden kapandı bu öğretmenevi diye soracak adam bulamazsın.
 • haklı taleptir.
 • yine öğretmenlerden gelen saçma bir taleptir. fırında ekmek bile üreten kamu kurumlarının özel sektöre rakip olduğu başka bir alan da turizm. herkes gibi gidin otellerde yatın zıbarın!

  bütün kamu misafirhaneleri ve pansiyonları kapatılmalı. otel sayısı artınca rekabet olacak ve aynı fiyatlara daha yüksek kaliteli tesislerde kalacaksınız zaten.
 • özel sektör evi kurulacak mı peki bu durumda diye düşündürendir. kendi alacağını al kenara çekil olmamalı. öğretmen dediğin empati kurmalı. gerçi bura türkiye kardeş ne bekliyon.
 • öğretmenevlerinin statülerinin farklı olmasından dolayı uygulanamayacak olan önermedir.

  2004 öncesinde öğretmenevleri vergiden muaftı, kurumlarda meb personeli görev yapıyordu ve öğretmenlerin aidatları ile ayakta kalabiliyordu.

  öğretmenevi aidatlarının kaldırılması, meb personelinin öğretmenevlerinden çekilmesi ve vergi olayı devreye girince öğretmenevlerinin tamamına yakınının işletmeleri özelleştirildi.
 • kesinlikle desteklenmesi gereken imza kampanyası. eşim öğretmen ve hiç yer bulamıyoruz.