şükela:  tümü | bugün
  • bütün yaranma ve gammazlama aşkıyla bağırdı bir çocuk orta sıralardan : 'ödevler vardı örtmenim' . suspus oldu diğerleri. o renkli o eğlenceli sınıf birden kasvete büründü. birçoğu akmayan gözyaşlarına sakladıkları anne özlemini bile gizlemekte zorlanırken en büyüğü 10 yaşındaki tayfa ne yapacaktı şimdi ? barındırabildikleri kadar nefretle baktılar yırtık dondan çıkana. ve o gün alnına yazıldı kimisinin kaderi.
    (bkz: götoğlan)
  • dayak manyağı yapılasıdır. şüphesiz ilerleyen yıllarda sınavda ek kağıt isteyen öğrenci olacaktır. göt.
  • gözü sınıf başkanlığındadır. bok var.
  • ileride is hayatinda da patrona, "haftasonu da mesaiye kalalim, bayramda izne gerek yok, falan arkadasla birlikte dosyalari paylasir sabaha teslim ederiz" diyecek olan kisilerdir. agac yasken, bu modeller cocukken egilmelidir.
  • kendi de ödevini yapmamış olanı vardır bir de bu modelin ki nasıl bir adrenalin arayışıdır dimağım uçuklar düşündükçe anlamsızlıktan.
  • şimdi görsem yine döverim pezevengi, o biçim.
  • #19516869 numaralı entryde bahsettiğim inek öğrenci, tıp öğrencisi, doktor, türk halkından nefret eden doktor sürecinin ilk basamağındaki insandır.
  • ağzı burnu kırılası, beslenme çantasına kesik at kafası** koyulası çocuktur.

ben ilkokuldayken yine bu tip bir pezevenk/kaltak yüzünden bir gün öğretmenimiz sadece benim yapmadığım ödevi kontrol etmişti ve fırça yemiştim. geçen mayısta eve gittiğimde kitaplığı boşaltırken o listeyi bulmuş, eski günlere doğru tatlı bir yolculuğa çıkmıştım. ama bu yolculuk listede sadece benim ismimin yanında eksi olduğunu görmemle ve olayın daha sonralarını hatırlamamla ana-baba-bacı-hacı-gacı kombinasyonları şeklinde sövmeyle sona ermişti tabi. o pezevengin/katlağın kim olduğunu hatırlayamıyorum şimdi ama kesin bu tarz biriydi o da.

amına kodumun evladı, ödevinin de amına koyayım senin de!
  • yeğenim de böyleymiş maalesef. kendi kanımdan kendi canımdan yareppim.