1. bütün yaranma ve gammazlama aşkıyla bağırdı bir çocuk orta sıralardan : 'ödevler vardı örtmenim' . suspus oldu diğerleri. o renkli o eğlenceli sınıf birden kasvete büründü. birçoğu akmayan gözyaşlarına sakladıkları anne özlemini bile gizlemekte zorlanırken en büyüğü 10 yaşındaki tayfa ne yapacaktı şimdi ? barındırabildikleri kadar nefretle baktılar yırtık dondan çıkana. ve o gün alnına yazıldı kimisinin kaderi.
    (bkz: götoğlan)
  2. bu beyanatı öğretmene yaptıktan hemen sonra kalemin kılıçtan daha keskin olduğunu kanıtlayacak sınıf arkadaşlarını çok fena provoke etmiştir. afedersiniz ama yarrağı yemiştir. tabi olm biz direk işkence edip öldürüyoduk bu tipleri küçükken. böyle gözüne kalem sokmalar falan. kanlı kanlı.
  3. ileride is hayatinda da patrona, "haftasonu da mesaiye kalalim, bayramda izne gerek yok, falan arkadasla birlikte dosyalari paylasir sabaha teslim ederiz" diyecek olan kisilerdir. agac yasken, bu modeller cocukken egilmelidir.
  4. kendi de ödevini yapmamış olanı vardır bir de bu modelin ki nasıl bir adrenalin arayışıdır dimağım uçuklar düşündükçe anlamsızlıktan.