şükela:  tümü | bugün
  • edit: kampanya'ya karşı çıkanlara da bazı yönleriyle hak veriyorum ancak olaya sadece öğretmen gözüyle değil, öğrenci gözüyle de bakmalıyız.

engin altan'ın desteği https://mobile.twitter.com/…atus/778616943372795904

ilk önce linki vereyim
    http://www.cnnturk.com/…etmenime-dokunma-kampanyasi

ankara atatürk lisesi benim eski lisem şimdi temel liseye geçtim ama hala orda güçlü arkadaşlarım ve bunun içinde onlara bi yardımım dokunsun istedim.

konuya gelelim ankara atatürk lisesi çok köklü bir lisedir. hatta bu köklü, atatürkçü lise proje okul ilan edildi.

esas konu şu: devlet okuldaki 8 yılını dolduran hocalara rotasyon yapacakmış(okuldaki hocaların çoğu 10 yıldan fazla süredir bu okulda görev yapmakta) ankara atatürk lisesili kardeşlerim ise bu işi durdurmak için seslerini duyurmaya çalışıyor, bende onlara yardımcı.

lütfen yorumunuzu yapın seslerini duyuralım.
  • bir up
  • destek çıkılması gereklidir.
  • burda entry girmek haricinde yardımcı olmak isteyenler twitterde öğretmenimedokunma hashtagine yazabilirler.
  • niye destek verilmesi gerektiğini anlamadığım kampanya. bu rotasyon olayı sadece bu okula mı özgü? rotasyon yapılması eğer düzgün bir şekilde uygulanıyorsa gayet doğru bir uygulamadır. merkezi okula gelip yıllarca bu okuldan ayrılmayan bu sebeple de genç öğretmenlere merkezi okullara gelme şansı tanımayan öğretmenlerin önüne ancak böyle geçilebilir.
  • izmirin en başarılı devlet okullarından biri olan bornova anadolu lisesi öğretmenleri için de başlatılan uygulama.
    (bkz: hiç bir başarı cezasız kalmaz)
  • kesinlikle yanlış bir uygulama. rotasyon saçma, 8 sene gibi kısa sürede uygulanması ise daha bir saçma, absürt. mahkemeden döneceğini düşünüyorum.

ama yine de updullah.
  • (bkz: izmir bornova anadolu lisesi) , (bkz: ankara atatürk lisesi) . proje okullar deyince insan saf saf herhalde yeni eğitim sistemleri ve donanımları bu pilot okullarda denenecek sonra yurt sathına yayılacak filan diye düşünüyor.

meğer bu proje okulları nı adamlar akp'nin eğitimde yeni karşı devrim yöntemleri ni denemek için seçmişler.

dokunmayın öğretmenlere. dokunmayın türkiye nin en köklü okullarına. vazgeçin bu karşı devrim sevdasından.
  • tayinlerle buyuyen biri olarak magduru bulamadigim kampanyadir.
    gezin dolasin biraz memleket gorun, ufkunuz genisler.

not: bu kampanyalarla ilgili ozel mesaja kisitlama gelsin lutfen. spam gibi oluyor. sol frame'de ilgimi ceken bir konu olsa zaten yazarim.
  • öğretmen atamaları sınavla ya da liyakatla yapılmayacak. milli eğitim bakanlığının istediği öğretmenler atanacak bu okullara.onun için suistimale çok açık bi uygulama.