• 1 temmuz itibariyle yaz tatili başlar 31 ağustos itibariyle biter yani 62 gün yaz tatili 10 günde sömestr tatili( hafta sonlarını ayrı kategoride hesapladığı için 4 gün düştüm) yani 72 gün yaz tatili artı sömestr. arkadaş 105 gün diyerek 33 gün fazladan kitlemistir. öğretmen olsa bunu bilirdi yani öğretmen olmadığı açıkça ortada. yaz tatili içindeki hafta sonu tatilini de hem yaz tatili içinde hesaplamış hem hafta sonu tatili içinde yani bu arkadaş öğretmen olmaması gibi ağır bir troll veya salaktır.

not: öğretmen normal bir devlet memurundan yıllık izinler 20 gün baz alınırsa sadece 36 gün fazla tatil yapıyor ve bu 36 gün fazla tatil birilerini acayip geriyor. biraz daha okuyup öğretmen olsaydınız ne diyelim.
  • (bkz: bir bitmediniz)
    yine canı sıkılınca öğretmenlere saran bir yazar başlığıdır.bütün sülalesi öğretmen olan birisi olarak bu meslekten tiksinmemin en önemli sebeplerinden birisi bu yazar gibi insanlardır : çünkü vicdani yükü en ağır işlerden birisini hakkıyla yapmaya çalışanların süründüğü bu ülkede mesleğe yapılan saldırılar sonucunda idealist insanları meslekten uzaklaştırıyorsunuz.çevrenizde elinizden tutan bir tane bile öğretmeniniz olmadı mı?sizi kimi zaman ailenize karşı bile koruyan,korkularınızı daha anlatmadan anlayan,içine düştüğünüz kötü bir yerden sizi tekrar ışığa çıkaran...ben sana öğretmenlerin tatillerini anlatayım aslanım ; annem ve babam lise öğretmeni,birisi endüstri meslek lisesinde,diğeri de bir düz lisede (şimdi anadolu yaptılar sanırım) çalışıyor.en beğenilmeyen öğrenci grupları ile çalışıyorlar yani :) ülkü ocağından çocuk mu toplamadılar,haraç kesen tiplerle senelerce uğraşarak topluma mı kazandırmadılar,okul müdürlerinin saçmalıklarına mı katlanmadılar,devletin sürgününe karşı dava açıp onlarla mı uğraşmadılar,haftada 40 saat dersi (ve bazen akşam sanat okulu) olduğu için annemi görmeden uyuduğum geceler mi olmadı.gördün mü tatili?ve karşılığında aldıkları ve istedikleri yegane şey de seneler sonra bazen tanıyamadıkları öğrencilerinin gelip 'hocam,zamanında bizim elimizden tutup bizi adam ettiniz,sağ olun,emeğinizi ödeyemeyiz.' demeleri.işini düzgün yapmayan,adaletsiz davranan kişilerle uğraşın ; koskoca bir meslek grubu ile uğraşmayın.
  • bence öğretmenlere yapılan bu kıyağa çözüm olarak, öğretmenlerin bu tatilinden rahatsız olan yazarları zorunlu olarak tüm yaz boyunca yarım gün olacak şekilde ücretsiz izinli olarak okula geri yazdırılsın. hem öğretmenler yaz tatilinde ek ders almaya devam ederler, hem öğretmenlerin tatilinden rahatsız olanlar mutlu olur, hem bu cahil yazarlar biraz bilgilenirler, hem istihdam yaratılır( bu yazarlar okulda iken onların yerine başkaları işe alınır) hem de bizler bu yazarlar okuldayken kafamızı dinleriz. tam bir win-win durumu.
  • haftasonu kursuyla haftanın 7 günü çalışan öğretmenlerin olduğunu bilmeyen bir malın beyanı.
  • ahahaha öneriye gel. yazın sığınmacılara toplumda nasıl yaşanır dersi verilecekmiş. bir de ölümlere sebep olanlar da öğretmenler tarafınedan tekrar eğitilecekmiş.

ders planlarını hazırla süper zeka sonra konuyu tekrar değerlendirelim. yok ben anlamam diyorsan da mal mal önerilerde bulunmaktan vazgeç.

ahaha. sosyal hayatta yer alma dersi. *

derste başarısız olanı ne yapacağız mesela. sınırdışı mı edeceğiz, yoksa velisine mi soracağız “başarısız oldu sınırdışı edelim mi izin veriyor musunuz ?” diye. izin verilirse de dersi geçmesi için başarısız kişilere özel olarak nasıl bir çalışma yürütüldüğüne dair bir savunma yapıp sonra sınır dışı filan edilir insanlar.

magandalar ise zaten kelle koltukta iş yapan öğretmenleri direk vurur.

herkes herbokolog olmuş, durmadan pisleyip pisleyip tespit yaptım diye dolaşıyor.

derslerin içerikleri ile ilgili adam gibi planlama yapılması lazım. sorun orada. bakın üniversite sınavlarına. her sene daha başarısız bir nesil geliyor. 3 saat ordan 5 saat buradan diye hesaplar hiçbir işe yaramaz. hala nitelik nicelik sorunu var. çalışma saati çok olunca işler iyi anlamına gelmiyor.

aynı şey akademide de var. makale bildiri sayısı çok önemli. sonra bakıyorsunuz içerik bomboş bir ton konferans bir ton bildiri var. neden, çünkü sayı çok olduğu zaman “uu ne çok çalışmış” deniyor. ama belki birinin yazdığı bir makale diğer birinin yazdığı 5 makaleden daha faydalı.

neyse konu dağıldı.

he he , yazın da toplumdaki zararlıları toplayıp öğretmenlerin başına atın.

ulan toplumu şekillendirecek temel elemanlardan biri öğretmen, itin poposuna sokulur.

hayatın için önemli diğer önemli eleman doktor, kafasına taşla vura vura öldürülür.

sonra da örtmenler böyle yapsın doktorlar şöyle yapsın.

he amk he öyle yapsın.

not: öğretmen değilim. bir çocuğum olursa da öğretmen olsun istemem. bu toplumda bok kadar değeri olmayacak ne de olsa.
  • evlatcım
    uzun uzun hesap yapma. ortak tatilleri çıkar. onlarda sen de çalışmıyorsun.
    senden fazla 45 gün tatilim var. de ki: “ bu 45 günde gel bana hesap yapmayı öğret”, öğretmeyen şerefsiz.
  • kardeş sana bir sır daha vereyim:

ortalama bir öğretmen günde 6 saat çalışıyor. yani günün dörtte biri. 17,5/4=4,375.

yani aslında öğretmenler 30 yılda 4,5 yıl bile çalışmıyorlar.
  • ust edit: başlık değişmiş, eski hali " öğretmenim 30 yılda 17.5 yıl çalışmıyorum" şeklindeydi. keşke degismeseydi de başlık sahibinin negatif tavrını yansıtmaya devam etseydi. niye değiştiriyorsunuz ki, adam format dışı başlığı utanmadan açmış, niye arkasını toparliyorsunuz, pisligiyle dursaydi ibreti alem için...

bir takim hesap kitap işlemleri...
    aşırı subjektif bir başlığa objektif bir tanım nasıl girilir?

baştan bir de "öğretmenim" diye başlık açmış akilliya bak, çalış sen de öğretmen ol laflarını yememek için.
    (bkz: yalancıyı sikmiyolar ya)

sen en iyisi milli eğitim bakani ol, o zaman istediğin gibi çalıştırirsin öğretmenleri. bak artık bakanlar eğitim camiasından atanıyor artık. negzel.

not: öğretmen değilim.
  • adamın nasıl içine dert olmuşsa kalkmış tek tek hesaplamış.
    (bkz: eski sevgilinin öğretmen olması)
  • gel buyur gardaş enayi misin sen de öğretmen ol dedirten başlıktır
hesabın var mı? giriş yap