şükela:  tümü | bugün
  • onlar ki en iyi evlatları yetistirecektir.

anaokulunda ben en cok yemek saati ogretmenimi severdim. tipsiz ama cok sevimli bir kadındı. hep bize yemekten evvel dualar ettirirdi.
    ilkokulda zaten tek ogretmenim vardı ve kızlardan en cok beni severdi.
    lisemde hicbir hocanın en sevdigi olmadım ama bircok hocanın ikinci en sevdigi oldum zira en zeki asla ben degildim.
    universitede 3 universite terk olmama ragmen hocaları tanımıyorum, hic derse girmedim.

genel olarak hayatımda kim ne ogretti bana?
    ben butun derslere ilgili bir tiptim. hicbir derste en iyi degildim, ama butun derslere az bucuk cakardı kafam ve hepsi bana dehset enteresan gelirdi. ogrendikce guzellestigime, guzellestigim icin hem daha iyi anlayıp daha dogru davranacagıma hem de daha cok sevilecegime inanırdım.

buradan çalışkan ogrenciye her gun bayram diyerek ogretmenler gununuzu kutluyorum. -gulucuk-
    kar yagdıgında okula gidemicem, servis gelemicek diye karaları baglayan manyak beni hiç daha once bu kadar cok sevmemistim.
    lisemde ben sevilmezdim. arkadaslarım hep benle dalga gecerdi, asagılardı.
    ama ogretmenlerim sagolsunlar varolsunlar hep severlerdi beni ve bunu 30 kisilik koca sınıfta hiç benle konusmadan hissettirirlerdi.

ay ben ogretmenime tapar bana bir harf ogretenin omrum vefa ettigi surece kolesi olurum!
    -gulucuk-
  • bir facebook sayfası.

https://www.facebook.com/ogretmenlr/
  • yeni nesil sadece lafta değil hakikaten bizim eserimiz olacaktır, bunun farkında olan meslektaşlarimizin sayısının artması dileğiyle...
  • facebook bünyesinde üye sayısı yarım milyonu bulan bir öğretmen grubu.
    ilginç bir üye profili dağılımı vardır;
    -bazı üyeleri, memurlar.net'in forum sayfalarında kız düşürmek için bin takla atan üyeleri aratmayacak performanstadır.
    -yöneticinin paylaştığı en alakasız haberde bile ne yapıp edip kutuplaşma yaratabilen über öğretmenlere sahiptir.
    -her fırsatta ''atatürk aleyhine söz söylemezsem ölürüm'' sendromu yaşayıp cumhuriyet kabızlığı yaşayan öğretmenciklerle, başörtüsüne de yobazlık gözüyle bakıp aydınlıktan ölecek öğretmencikler de mevcuttur.

konusu; başörtüsü, atatürk, rte temalı haberlerin yorumlarını okuduktan sonra ''bunlar mı muassır medeniyetler seviyesine çıkaracak öğretmenlerimiz'' diye iç geçirip öğrencilerine üzülürüm. sayfayı biraz daha kurcalarsanız, büyük resmi gören analistlerini görüp ve değerli fikirlerini okuyup aydınlanabilirsiniz.
    tabi bütün bunlar olurken bundan rant sağlayıp ellerini ovuşturan yöneticiye de selam çakmadan olmaz.
    tabi bulmuş yarım milyon kişiyi; haberleri, kendi kurduğu web sitesi üzerinden tıklatıp para kazanacak, haberlerin spoilerini mesajla bildirenlere çemkirip duracak, kopyala/yapıştır haberleri emek diye yutturmayı başaracak, tek derdi tıklanma olan, ilgi çekmeye çalışan enteresan birisi.
  • takip etmediğim facebook sayfası.
    çöpçatanlık görevini facebook üzerinden yürütmeye çalışıyor.
    paylaşımlardan biri: evde kaldın
    buna benzer birçoğu.
    not: arkadaşlarımdan bazıları yorum yapınca sayfama düşüyor.
  • arada sırada isabetli yorumlar ve haberler yapsa da "bu sayfa sadece öğretmenlere aittir" diye bas bas bağırırken öğretmen olmayanları kanıtlarla göstermeme rağmen ısrar ve inatla atmayan, tavşana "kaç", tazıya "tut" diyen, evde kalmayı ciddi ciddi kafasına takan admin ve/ya adminlere sahip cinsiyetçi bir sayfa. bi de twitter ve ekşi sözlükte dönen capsleri ve geyikleri kendi paylaşımlarıymış gibi paylaşmaktan hiç bir zaman bıkmayacaklar galiba.
  • bir süre takip edip öğretmenlere olan düşüncelerimin olumsuz yönde değiştiği facebook sayfası. dün de bir çoğunun gerizekalı olduğunu belirtip sayfadan ayrıldım.

öncelikle ben de bir öğretmenim. öğretmenler genel olarak ayılıp bayıldığım insanlar değil. ekşi sözlük'te bazen özlük hakları konusunda falan öğretmen merkezli şeyler yazdığım oluyor.

bu sayfanın üyeleri ve saydada dönen geyiği görünce meslekten soğudum. evlilik ve para muhabbeti dışında bir şey yok.

her gönderinin altında '' vermezlerse gaçacam'' şeklinde yorum yapan hatunlar, evde kaldım bekar öğretmen arıyorum modundaki erkekler var.

sürekli böyle goy goy.

ulan ne boş insanlarsınız siz ya ? kendini geliştirme derdinde falan olan, herhangi bi kitapla ilgili bir şey soran, alanında gelişmek için ufuk açıcı bir şey araştıran vs hiçbir şey yok.

varsa yoksa evlilik.

eğitimin bu kadar seviyesiz ve düşük profilli olmasının nedeni de bu düşük profillli öğretmenler.

açıkçası öğretmeni bu kadar kalitesiz olan bir millet, uygarlık falan ummasın.
  • işini hakkıyla yapan öğretmenlerin sayısı epey azalmış. içerden söylüyorum.

dersler 40 dakika. 5 dakika geç girmeler, yoklamayı uzun uzun almalar... kaldı ders işlemeye 20 dakika.

ben branşımda mükemmelimler.
    ama konuları, soru kalıplarını atlaya atlaya işlemeler. sınıfa kızıp üç haftalık konuyu 3 günde geçmeler. mükemmel bilgin olsun aktarmadıktan/aktaramadıktan sonra ne işe yarar?

bir kere öğrencinin geçmiş yıllarda öğrenmesi gerekeni biliyormuş kabul etmek, azıcık daha emek harcayıp hatırlatmalar yapmadan konuyu anlatmak, bu kolay olanıdır. ha bunu bile yapmayanlar var dediğim gibi...

yazık ediliyor gençlere.

öğretmenlik vicdan meselesi kesinlikle.