• bu sayfanın admini için ne desem hafif kalır bunların bir facebook sayfası var adam her şeye ağlıyor en son online seminer için verilecek ek ders ödemesi 21 saat'ten 15 saat'e düşürüldü diye ağladı altına yorum yazanları direk öğretmen düşmanı diye engelliyor, enterasan bir tip. şimdi hani her olayda hepsi bir değil diyen öğretmen arkadaşlar bu kişiye en büyük tepkiyi siz verin ki toplumda sonra neden öğretmenlere neden böyle davranılıyor, öğretmen düşmanlığı yapılıyor demeyin. biliyorum burayı okuyor çünkü sözlükte ne görse kendi bulmuş gibi sayfasında paylaşıyor birde kendi bulmuş gibi sunuyor. şimdi camianın içindeki bu gibi olanları ve olmayanları görelim!!!
  • facebook bünyesinde üye sayısı yarım milyonu bulan bir öğretmen grubu.
    ilginç bir üye profili dağılımı vardır;
    -bazı üyeleri, memurlar.net'in forum sayfalarında kız düşürmek için bin takla atan üyeleri aratmayacak performanstadır.
    -yöneticinin paylaştığı en alakasız haberde bile ne yapıp edip kutuplaşma yaratabilen über öğretmenlere sahiptir.
    -her fırsatta ''atatürk aleyhine söz söylemezsem ölürüm'' sendromu yaşayıp cumhuriyet kabızlığı yaşayan öğretmenciklerle, başörtüsüne de yobazlık gözüyle bakıp aydınlıktan ölecek öğretmencikler de mevcuttur.

konusu; başörtüsü, atatürk, rte temalı haberlerin yorumlarını okuduktan sonra ''bunlar mı muassır medeniyetler seviyesine çıkaracak öğretmenlerimiz'' diye iç geçirip öğrencilerine üzülürüm. sayfayı biraz daha kurcalarsanız, büyük resmi gören analistlerini görüp ve değerli fikirlerini okuyup aydınlanabilirsiniz.
    tabi bütün bunlar olurken bundan rant sağlayıp ellerini ovuşturan yöneticiye de selam çakmadan olmaz.
    tabi bulmuş yarım milyon kişiyi; haberleri, kendi kurduğu web sitesi üzerinden tıklatıp para kazanacak, haberlerin spoilerini mesajla bildirenlere çemkirip duracak, kopyala/yapıştır haberleri emek diye yutturmayı başaracak, tek derdi tıklanma olan, ilgi çekmeye çalışan enteresan birisi.
  • "öğretmenler" kelimesi bir kurum değildir. önce mantıklı ve doğru düşünmeyi becer, sonra da üslubuna dikkat, en sonda da haddini bil. bıkmadınız nefret kusma mastürbasyonundan.
  • yaklaşık "750.000" kişinin beğendiği magazin sitesi kıvamındaki kalitesiz bir facebook sayfası... yöneticileri evliliğe kafayı takmış, iki paylaşımdan biri evlilikle alakalı link, erkek öğretmenleri sürekli kadın öğretmenden peşinden koşan tipler gibi gösteriyorlar, bunun tam tersi bir algı da sunuluyor, bunun yanında cinsiyetçi paylaşımlar da mevcut... "öğretmen olmaktan soğutan şeyler" diye başlık açan site link
    örnek bir paylaşım daha: link şu paylaşımın amacı nedir!..
    şöyle garip bir paylaşım daha var: link
  • okulların yüzyüze eğitime açılmaması için aylardır paylaşım yapıp duran ancak öğretmenlerle maskesiz, dip dibe tekne turu/gezisi yapıp instagram sayfasında paylaşan oluşum.
  • bu sayfanın bir tane yöneticisi var, kendisi çok ağır bir abazan. "hangi branş hangi branşla daha güzel sevişir?", "neden evde kaldım?", "kadın ingilizce öğretmenlerinin çok çekici olması" gibi bir sürü post görürsünüz sayfaya tıklayınca. sitesi de var, tüm haberlerin altında "kaynak: memurlar.net" yazan ve kendisine bolca para kazandıran. kul hakkı rererö muhabbeti yapıp, düzenli bir şekilde kaçak maç linki paylaşmışlığı vardır. kendisiyle hemfikir olmayan herkesi engeller. velhasıl, benim midemi ziyadesiyle bulandıran bir sayfadır. benim sesim değildir. tek derdi sevişmek ve ek ders olan öğretmenler için şahane mekandır.
  • takip etmediğim facebook sayfası.
    çöpçatanlık görevini facebook üzerinden yürütmeye çalışıyor.
    paylaşımlardan biri: evde kaldın
    buna benzer birçoğu.
    not: arkadaşlarımdan bazıları yorum yapınca sayfama düşüyor.
  • evet sınav maratonuna sokulup, test çözmekten pestili çıkmış bir şekilde, okula gelen çocuklarınıza öğretemiyoruz. ama diplomayı aldıktan sonra kimin umurunda ki. türk eğitim sisteminin odağında seçme ve yerleştirme sınavları oldukça, bize pisa testi ile gelmeyin.
  • ilginçtir ki sayfanın yöneticisi matematik öğretmenidir.

buraları mutlaka okuyorsundur sözde meslektaşım! iyi dinle!

üç kuruş para kazanmak için bu mesleğin şerefini iki paralık eden bir insansın. seninle aynı mesleği yapıyor olmaktan utanıyorum.

az önce paylaştığı haberin manşeti:

"orucunuzu eşinizle açabilirsiniz."

bir insan tıklanmak ve para kazanmak için bu kadar haysiyetsiz olmamalı. sayfayı şikayet etmeyi düşünüyorum. fazla sayıda şikayet olursa belki kapanır.
  • sürekli itici paylaşımlar yaparak halkı öğretmenlerden soğutan saçma sapan sayfa.

keşke sayfa yöneticisinde bunu anlayacak duygusal zeka olsa.

işi gücü para.
hesabın var mı? giriş yap