şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öğretmeninin odasına bir şekilde kilidi kırıp izinsizce girmek ve içerde ne varsa alt üst etmek, dağıtmak, kirletmek güzel bir hediye olabilir.
  teşekkür ederim evladım. az kaldı seneye il dışıyla kurtulacağım iğrenç hayatınızdan. benden size bir kaç insanlık dersi kalacak. sizden bana ise sadece aranızdaki o bazılarının ufak masum gülücükleri kalacak.
  size de kızmıyorum. nihayetinde çocuksunuz. eğitim şartlarını bir beton bina dikerek oluşturduğunu zanneden devletedir aslında kızgınlığım.
  edit: kilidi kırıp izin alarak nasıl giriliyorsa içeri...
  nevrimi döndürdün evladım!
 • annesi babası öğretmen olan çocukların en büyük eğlencesi. en azından ben küçükken benim için öyleydi. annem de babam da kucak dolusu paketlerle eve geldiklerinde dünya benim için toz pembe oluyordu, benimmiş gibi açıyordum hepsini. daha hiç kullanılmadan bozulan kalemler de kırılan bardak setleri de benim suçumdu evet.
 • çalıştığım okulda mı moda yoksa her yerde mi bilmiyorum veliler aralarında para toplayıp bizim okuldaki öğretmenlere çeşitli hediyeler aldılar. üç öğretmene saat gelmiş, birine de altın set.
  saatlerden ikisini bilmiyorum, onlar diğerleri gibi reklam yapmadılar. ama saatlerden biri (reklamcı olan) bugün şunu dedi :" benimki parlak bakırdı ay hiç hoşuma gitmedi gittim gümüş rengi olanı aldım bu arada fiyatını da öğrendim 660 liraymış"
  bi de altın seti ile şu muhabbete şahit oldum:
  altın seti: "ya ben bunu bi hafta taktım ama hiç sevmiyorum gördüler ama gidip bozdurup başka bişey alıcam"
  saat: "hıı sevmediysen kolunda da gördülerse git değiştir. ben saati değiştim. 660 lira vermişler"
  altın seti: " aaaaaaaaa ben olsam bu saate o parayı vermezdim ama gider 2 tane 330luk bişey alırdım"

  sonra ordan uzaklaştım.

  bi de bu muhabbetim müdür boyutu vardı : ay arzu hocam bi sana soramadım sana ne hediye geldi?
  arzu hoca zaten sevmediği milli eğitim emeklisi menapozlu müdüre dik dik bakar ve : ufak tefek şeyler hocam..
  müdür: hıı birleşip bişey almamışlar yani....

  nefret ediyorum insanların sonradan görmüş olanlarından.

  siz sayın veliler, nolur hediye almayın. ya da öğretmeninizin karakterine göre alın alacağınızı.
 • (bkz: selpak)
  biz ilkokuldayken birçok kişi öğretmene selpak alırdı. bende aldım mı hatırlamıyorum. ama çok enteresan geliyor bana bu hediye. sanırım fakirdik biz. burnumuzu çaput mendillerle silerdik. hal böyle olunca selpak lüks bir hediyeydi. ve öğretmene verilmeyi hakediyordu.
 • kravat iğnesi, kalem, çorap.
 • fakir de olunsa sınıf arkadaşlarına mahçup olmak yerine öğretmene mahçup olmayı seçerek evdeki boş plastik kolonya şişesini su ile doldurup gazete kağıdına sararak öğretmene hediye etmek gibi durumları da içinde barındıran hediyelerdir. ama bilinmez ki o öğretmen için en değerli şey o limon kokulu su olmuştur.
 • cam kemik hastasi bir ögrencimin teog matematik sınav kitapçığı bugüne kadar aldığım en güzel hediyedir.
  cam kemik hastasi kendisi.13 yaşında.yerinden kalkamıyor.kitabini açamıyor.hatta kalemini bile tutamıyor.dersi dinleyebilmek icin bir cok agri kesici aliyor.siz ders anlatirken çektigi agrilari yüzünden anliyorsunuz.terliyor,dislerini sıkıyor.ara verme yada birakma israrlarima ragmen 'devam edelim hocam' diyor.beşiktaşı,minecrafti ve matematiği seviyor.sadece zihninden islem yaparak yardimci öğretmene islemleri yazdiriyor ve teog matematik sınavında 20 soruda 17 net yapıyor. sen bunun harika oldugunu söylerken kendisi; "size soz vermiştim hocam hepsini doğru yapmaliydim."diye üzülüyor.verdiği en guzel hediyenin farkinda olmadan bir de gömlek hediye etmek istemiş.dedesine soyleyip aldırmış."hocam ben gidebilseydim galatasarayli olduğunuz için lacivert almazdım.isterseniz degiştirelim."
  senin icin butun renkler,bütün takımlar feda olsun. o güzel yüzün hep gülsün oglum.insallah en kisa zaman da sağlığına kavuşursun ve arkadaşlarinla birlikte çok sevdiğin okuluna gidebilirsin.
 • el emeği şirin mi şirin resimlerden kalp şeklinde ıvır zıvır süs eşyalarına, tutulan takımın yeni sezon formasına kadar sınıfların seviyesi ve çalışılan bölgeye, okula göre değişen geniş bir yelpazede yüzlerce hediyenin kalpte ayrı ayrı yeri vardır kuşkusuz. bence en güzeli hiç alınmamasıdır ama ucuzundan bir çift kalın çorap ya da 25 kuruşluk pilot kalem gibi bir öğretmen için cidden kullanışlı olabilecek küçük şeyler ayrı bir mutlu ediyor insanı sanki.
 • son günlerde öğrenim görevini temsil eden saygıdeğer değerli öğretmenelerimizin ihtiyaçlarına göre hediyeleri listeledim.
  işte önem sırasına göre hediye önerilerim:
  1. mayo-bikini (4 ay yaz tatili için şart)
  2. deniz havlusu yada terliği (çok gerekli)
  3. şort - tshirt türevleri
  4. güneş gözlüğü
  5. deniz yatağı
  6. selfie çubuğu
  7. spor ayakkabı
  8. şapka türevleri
  9. kitap
  10. fotoğraf makinesi