şükela:  tümü | bugün
  • öğretmeninin odasına bir şekilde kilidi kırıp izinsizce girmek ve içerde ne varsa alt üst etmek, dağıtmak, kirletmek güzel bir hediye olabilir.
    teşekkür ederim evladım. az kaldı seneye il dışıyla kurtulacağım iğrenç hayatınızdan. benden size bir kaç insanlık dersi kalacak. sizden bana ise sadece aranızdaki o bazılarının ufak masum gülücükleri kalacak.
    size de kızmıyorum. nihayetinde çocuksunuz. eğitim şartlarını bir beton bina dikerek oluşturduğunu zanneden devletedir aslında kızgınlığım.
    edit: kilidi kırıp izin alarak nasıl giriliyorsa içeri...
    nevrimi döndürdün evladım!
  • annesi babası öğretmen olan çocukların en büyük eğlencesi. en azından ben küçükken benim için öyleydi. annem de babam da kucak dolusu paketlerle eve geldiklerinde dünya benim için toz pembe oluyordu, benimmiş gibi açıyordum hepsini. daha hiç kullanılmadan bozulan kalemler de kırılan bardak setleri de benim suçumdu evet.
  • genelde öğrenciden öğretmene değil de, öğretmen arkadaştan öğretmene verilen hediyelerdir. bu arada öğretmen arkadaşa hediye almak isteyenler için önerim kaliteli bir kalem seti (tercihen scrikss) olacaktır. alternatif marka olan bir çift kol düğmesi de epey mutlu edebilmektedir. şuradan alternatiflere bakılabilirmiş;

[https://www.ciceksepeti.com/…menler-gunu-hediyeleri https://www.ciceksepeti.com/…menler-gunu-hediyeleri]
  • (bkz: selpak)
    biz ilkokuldayken birçok kişi öğretmene selpak alırdı. bende aldım mı hatırlamıyorum. ama çok enteresan geliyor bana bu hediye. sanırım fakirdik biz. burnumuzu çaput mendillerle silerdik. hal böyle olunca selpak lüks bir hediyeydi. ve öğretmene verilmeyi hakediyordu.
  • kravat iğnesi, kalem, çorap.
  • fakir de olunsa sınıf arkadaşlarına mahçup olmak yerine öğretmene mahçup olmayı seçerek evdeki boş plastik kolonya şişesini su ile doldurup gazete kağıdına sararak öğretmene hediye etmek gibi durumları da içinde barındıran hediyelerdir. ama bilinmez ki o öğretmen için en değerli şey o limon kokulu su olmuştur.
  • "acaba falanca ne almış" düşüncesinin öğrencilerin beynini kemirdiği gündür. aldığı hediyenin aynısını başka birinin almasını hiçbir öğrenci kaldıramaz. o zaman da farklı hediyelere yönelmek gerekiyor. şurası, kapı önünde bekleyen çiçekçileri korkutacak bir yer gibi gözüküyor: http://www.buldumbuldum.com/…enler-gunu-hediyeleri/
  • cam kemik hastasi bir ögrencimin teog matematik sınav kitapçığı bugüne kadar aldığım en güzel hediyedir.
    cam kemik hastasi kendisi.13 yaşında.yerinden kalkamıyor.kitabini açamıyor.hatta kalemini bile tutamıyor.dersi dinleyebilmek icin bir cok agri kesici aliyor.siz ders anlatirken çektigi agrilari yüzünden anliyorsunuz.terliyor,dislerini sıkıyor.ara verme yada birakma israrlarima ragmen 'devam edelim hocam' diyor.beşiktaşı,minecrafti ve matematiği seviyor.sadece zihninden islem yaparak yardimci öğretmene islemleri yazdiriyor ve teog matematik sınavında 20 soruda 17 net yapıyor. sen bunun harika oldugunu söylerken kendisi; "size soz vermiştim hocam hepsini doğru yapmaliydim."diye üzülüyor.verdiği en guzel hediyenin farkinda olmadan bir de gömlek hediye etmek istemiş.dedesine soyleyip aldırmış."hocam ben gidebilseydim galatasarayli olduğunuz için lacivert almazdım.isterseniz degiştirelim."
    senin icin butun renkler,bütün takımlar feda olsun. o güzel yüzün hep gülsün oglum.insallah en kisa zaman da sağlığına kavuşursun ve arkadaşlarinla birlikte çok sevdiğin okuluna gidebilirsin.
  • harry potter ogretmenlerinden birine (minerva mcgonagall) benzetilmem ve filmdeki bir sahnenin bana gonderilmesi. hic filmi izlemedim ama karakterin adı, mitolojide bilgeliğin tanrıçası minerva'dan gelmekteymis.