şükela:  tümü | bugün
  • burada uzun uzun bahsetmeyi çok istediğim diyaloglardır. ancak yine de öğrenci pezevenkler merak etsin amk, öğrenci olmadığına dair belge gönderebilecek olanlar yeşili yaksınlar, onlara anlatayım.

(bkz: üff oğlum bende ne muhabbetler var)
  • kozmik oda diyalogları.

yazmayak la. meraktan kudursunlar. *
  • yeminli olduğumuz için asla açıklamayacağımız diyaloglardır.
  • (bkz: konu kilit)
  • bölgeden bölgeye değişen diyaloğlardır.istanbulda ev kirası, ulaşım,hafiften günlük siyaset ,futbol ,bankaların yaptığı pislikler (gördüğüm kadarıyla en fazla iştirak edilen konu budur) gibi konular konuşulurken taşrada öğrenci dedikodusu, yerel siyaset dedikoduları kısaca dedikodusu yapılabilecek her konu dedikodu düzeyinde konuşulur.
    taşrada çalışmak dedikoduya tahammül etmeyi veya tenefüslerde bile sınıflardan çıkmamayı getirebilir.
  • öğretmenler arasında yaşanan diyaloglardır.

bu başlık altına hiçbir öğretmenin diyalog yazmaması için açık çağrı yapıyorum!

öğretmenlerin okul içinde öğrencilerden azade, tek özgür alanlarında konuştuklarını burada afişe etmek yersizdir, gereksizdir.

edit: bu tanımın zamanın ötesine gitmesinden şunu anlıyoruz ki aramızdaki meraklı öğrenciler cidden meraklı. hadi leeyyn ordan. dağılın. *
  • öğrenci dedikodusunun yanında öğretmen idareci ve veli dedikodusunun da bolca yapıldığı yerdir. sürekli bir eleştiri ortamı vardır. devlet kurtarılır kurum kurtarılır, kurtarılır da kurtarılır, ancak bilim dersler sorular kurtarılmaz. bunları konuşan 50 kişinin içinde 3-4 kişidir en fazla.

(bkz: yaşayarak öğrenmek)

edit: zamanın ötesine gitmiş, ya bazıları gerçekleri görmek istemiyor ya da bazıları çok hayalperest, gerçekleri görmeden, onları saklayarak hiçbir şeye çözüm bulamayız. ben sakladım o sakladı nasıl çıkacak karanlıklar aydınlığa!
  • genelde para, maaş içerikli diyaloglar değildir, çok da samimi muhabbet döner ortam iyiyse.

hele sigara içme odalarında veya işte sigara için ayrılan bölümlerde dönen muhabbetin tadına doyum olmaz, içerik hakkında bilgi vermeme kararı alınmış, öğrenciler deli gibi merak etsin!
  • kısaca açıklayacak olursam sonucunda %50 öğrencilerin, %30 devletin, %20 ise velilerin suçlu bulunduğu diyaloglardır.