şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://www.change.org/…tilinde-kamu-hizmeti-yapsın

  an itibariyle başlattığım kampanya.

  bir öneri. bu kamu hizmeti yine branşlarıyla alakalı olarak, halk eğitim merkezlerinde öğretmenlik olabilir, okuma-yazma bilmeyen insanlara ders vermeleri olabilir, kendilerini geliştirme amaçlı katılım zorunluluğu olan seminerler veya başka bir şey. sonuçta 3 ay az bir zaman değil ve maaşlarını biz ödüyoruz. öğretmenlik kutsal evet, yan gelip yatma yeri de değil. yıllardır sıkıntısını çektiğimiz bu eğitimsizlikte öğretmenlerin bu konuda kendilerinde düzeltmeleri gereken hiç mi hata, suç yok? eğitim seviyesi düşük ülkede ''kutsal'' denen bir meslek erbabı isen, 3 ay yatmayıp, eğitime katkıda bulunacaksın. ekonomik krizin herkesi boğduğu bu dönemde ''neden'' haksız yere haftalarca çalışmışlar gibi para alsınlar ki? ya da madem alıyorlar, hakkını versinler. yabancı ülkelerdeki öğretmenlerin çalışma saatini cımbızla alıp buraya koyan arkadaşlar, aynı ülkedeki diğer meslek gruplarının da çalışma saatlerine baksınlar. bizim ülkemizdeki çalışma saatleriyle kıyaslandığında, hepsinin tatili fazla sadece öğretmenlik değil. ayrıca bizim eğitim seviyemiz, öğretmenlerin bu kadar tatil yapacağı kadar yüksek de değil. burda en çok iş öğretmenlere düşüyor, konuyu çarpıtmaya gerek yok.

  edit: burda tek bir mantıklı argüman sunan yok dediklerime karşı. tam tersi küfür etmediğim, hakaret etmediğim halde ne anam kaldı ne bacım. bu sözde ''eğitimciler'' mi öğretmenlik yapıp çocuk yetiştirecek? fikrini söyleyen, küfür içermeyen bir fikre ana avrat sövmeyi mi öğretecek bu öğretmen arkadaşlar? görüldüğü üzere, bir öneriye bile delirip kuduran insanlar. neden? eğitim çokta ziklerinde değil burdakilerin çünkü, tatilleri yanmasın dertleri o. yani kapasiteleri maalesef bu şekilde. meslekleri zormuş, falanmış, filanmış. arkadaş öğretmenlikten daha zor meslek yok mu ülkede? neden 3 ay boyunca yatma lüksü sadece öğretmenlere özel? gerekirse maaşları arttırılsın, fakat 3 ay yattıkları yerden para almasınlar benim demek istediğim bu. artık eskisi kadar az öğretmen yok, işsizlerden çok sayıları. ve bir düzenleme gerekiyor.
 • ulan ne ağladınız amk yerinde.
  öğretmenlik kolay bir meslek değildir. zorluğu da çalışma saati bazında diğer mesleklere kıyaslanamaz. sizin evlerinizde tahammül edemediğiniz ergenlerle x100 olarak allahın her günü uğraşıyorlar.
  bırakın artık öğretmenlik kıskançlığını baydı artık.
  gereksiz istek.

  edit : madem öğretmenler boş duruyor diye düşünüyorsunuz. buyrun.
  (bkz: öğretmenlere yaz tatilinde 2 kat maaş verilsin)
 • bence öğretmenler yaz tatilinde tatil yapsın öğretmen olmayanlar da haset edeceğine bi zahmet kendi işine baksın nası fikir? bence süper!
 • kamu hizmeti değil ama bu iki aylık tatilin bir ayında kendi alanlarındaki birikimlerini ve entellektüel birikimlerini arttıracakları eğitimler kendilerine zorunlu kılınsa öğretmen kalitemiz ciddi anlamda yükselir.
 • o zaman siyasetçiler de meclis tatilinde muhtarlıklarda mesai yapsın dedirten gereksiz başlık
 • onun yerine seni yıl içinde üç ay öğretmen yapalım, cicim. bütün şartlar eşit. aynı maaş, aynı özlük hakkı, aynı imkanlar. bakayım ondan sonra böyle saçma sapan laflar edebiliyor musun?
 • bu ağlayanlar niye öğretmen olmaya çalışmıyor anlamıyorum. madem bu kadar avantajlı siktir git öğretmen ol.

  tanım: saçma öneri.

  not: beyaz yaka.
 • ulan öğretmenlere kafayı taktığınız kadar kendi boktan yaşamınızı düzeltmeye çalışsanız olmaz mı? memleket hastalığı işte, ben niye çok çalışıyorum kuş kadar maaş alıyorum demez de öğretmen neden yaz tatili yapıyor der.
 • yine doluşmuş anti öğretmen saykoları dediğim başlıktır. bu tipler hiç bitmeyecekler sanırım.

  1: yahu kardeşim 3 ay tatil olmuyor onu bi anla öncelikle. seminer i hizmet içi eğitimleri evrak işleri vs derken o tatil zaten 20 iş günü yapıyor.
  o da her gün yüzlerce öğrenciden kafası şişen çoğu migrenle boğuşan öğretmenlerin hakkı artık.

  2: ülkemizdeki sistem belli mesleklerin çalışma şartları aldıkları maaşlar aşağı yukarı belli. bunları göze alan istediği mesleği yapıyor. günde sadece 5 kere ezan okumaya giden müezzinler 3.5 milyar maaş alırken geleceğini emanet ettiğin öğretmen de bi zahmet ortalama bi maaş alsın.

  3: yurtdışındaki öğretmen mesleğinin profili maaşı tatili eğitimleri düşünüldüğünde ülkemizde öğretmenlerin durumu vahimdir. esas karşılaştırma ve şikayetler bu yönde olmalı.

  4: öğretmenler sizlerin toplum içine öylece salıverdiginiz saygı bilmeyen görgü bilmeyen şımarık çocuklarınızın düzgün bir hayatı olsun şu saçma sistemden sıyrılıp bir işi olsun diye çabalıyorlar. bu neyin kini öfkesi kıskançlığı

  5: böyle ebeveynlerin çocukları da evde ezberlediği bu hakaretvari söylemleri gelip öğretmenlerine söylüyorlar terbiyesizce. devletin o okusun birşeyler öğrensin diye sağladığı tahtayı kırmaya çalışan çocuk kendisine kızan öğretmenine benim paramla alınıyor bu sen de benim paramla maaş alıyorsun diyecek kadar küstahlasiyor edepsizler.

  6: böyle ebeveynleri allah a havale ediyor öğretmenlere yalvaracak kadar çocuğuyla imtihan olmasını diliyorum.
 • sabahın 7.30 unda bir insana nasıl bir dert girer de koşa koşa sözlüğe girer böyle bir başlık açar !!
  hele bir uykunu al, elini yüzünü yıka kahvaltını yap sonra.
  yada patron seni erkenden koşturup işe getirtiyor ise git ona sinirlen.
  olmadı kendin kamuya yararlı ol. sabahın bir saatinde böyle şeylerle uğraşacağına.

  (bkz: rüyada öğretmen görmek)