şükela:  tümü | bugün
95 entry daha
 • bir öğretmen olarak utanıyorum. bu kadar tembel insanlarla aynı çatının altında olmaktan utanıyorum. sizlerin bu tavırları yüzünden en kutsal mesleklerden biri olan öğretmenlik mesleğinin içine edildi. sizlerin bu tembelliğiniz yüzünden işini yapan öğretmenler okulda yalaka ilan edildi. sizlerin duyarsızlılığınız yüzünden bu ülkenin çocukları merkezi sınavlarda başarısız oldu. ama siz hala utanmadınız. okulların kapandığından itibaren hatta yaz tatili olmasına rağmen her gün çocuklarımla iletişim kurdum, kendimce çalışmalar gönderdim ve gönderiyorum. sırf bir çocuğun bile hakkına girmemek için. ama sizler okula gitmeden ek dersinize kadar aldınız ancak beş günlük seminere gitmemek için kıyameti kopardınız. seminer sürecine bile erinen bir kesim bu canlı ders sürecini nasıl yönetecek? eyvah sizin vicdanınıza yazık sizin çocuklarınıza
 • kuzenim öğretmen, abi herkes nasıl görevine gidiyorsa biz de gideriz dedi.

  günlerdir yaygara kopartılmasını anlayamıyorum sanki biz istemiyormuşuz gibi bir algı yaratılıyor. elbette endişeliyiz, korkuyoruz ama sağlık çalışanı, bankacı, asker, polis, vb milyonlarca çalışan nasıl işbaşı yapıyorsa biz de yapacağız diye de ekledi.

  unutmadan sözlükte her gün sistematik olarak öğretmen düşmanlığı yapanları eşekler gondiklesin. bunu da ben ekledim.

  edit: ufak bir düzeltme.
 • özel okulda öğretmenim, biz gittik iki gün. tüm kurallara uyduk, mesafeyi koruduk, maske taktık. bu yıl 8. sınıflar sınava gireceği için çoook uzun toplantılar yaptık, kitapları seçtik, velileri aradık vb.

  annem tansiyon hastası demiştim daha önce, eve geldim kapıdan uzaklaş dedim. banyo yapıp öyle gittim yanına.

  yarın sabah online derse başlıyoruz ve birkaç hafta içinde 8. sınıflarla yüz yüze eğitime başlıyoruz.

  saatlerdir de whatsapta vaka sayıları, dershaneye giden çocuklar, ailesi doktor olan çocuklar, risk grubu olanlar vb konuşuluyor. çözüm bulmaya çalışıyoruz.

  sadece 8. sınıf öğretmenleri olarak biz gideceğiz muhtemelen okula ama bizim aklımızın ucundan geçmedi diğer hocalar da gelsin demek. çünkü bu iş ve kime neyi gerektiriyorsa onu yapmak lazım.

  ben de korkuyorum ama yapacak bir şey yok. yapılması gereken ne varsa yapılacak. kurallar daha katı olacak ve uygulanacak.
 • doktorların maaşını kesen bir devlet bu hastagı görünce bence öğretmenin maaşını da yarılamalı. seminer dinleyeceksiniz amk. 30-40 kişilik sınıfta ders vermeyeceksiniz. azıcık kıçınızı kaldırın da gidin. bu atanmış öğretmen şımarıklığından bıktık.
  not: işinin ehli olan öğretmenlerime lafım yok tabii ki.
 • twitter’da trend topic olmuş ve yazılanlar içler acısı. kutsalını geçtim , bunun bir meslek olduğunu unutmuş adam. işine çağrılıyorsun , üstelik okulda öğrenci de yok ama sen bu seminerin gereksiz olduğunu düşündüğün için beni burdan oraya yormayın minvalinde birşeyler yazıyorsun. keşke bir parça özel sektör deneyiminiz olmuş olsaydı da olayın piyasadaki gerçek karşılığını görseydiniz. o zaman yaptığınızın nasıl bir şımarıklık olduğunu anlardınız.
 • yaşadığım şehire 900 km uzakta, korona yoğunluk haritasında her bölgesinin kırmızı olduğu güneydoğu şehirlerinden birinde çalışan ve en önemlisi de her gün dolmuşla okula gitmek zorunda olan bir öğretmen olarak katılmadığım hastag.

  artık öğrenciler için elimizi taşın altına koronayı yenmek için koymalı, okul hayatımızı planlamak için 21 eylül'e kadar okulumuzda olmalıyız.

  21 eylül öncesinde de yine toplu taşıma kullanarak şehir değiştirecek bizler erken gidip ön tedbirleri almalıyız. en kötü ihtimalle kendimizi karantinaya almalı ve 3 hafta boşlukta bulaş riskimizi azaltmalıyız.

  aslında bu şekilde devam ederse okulların açılmayacağını, açılsa bile kısa süre içerisinde tekrar kapanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum. fakat ne olursa olsun bu kriz döneminde işimizin başında, okulumuzda gerekli ön çalışmaları yapmamız gerektiğini düşünüyorum. artık sonrasında hibrit sistem mi olur, sabahçı öğleci diye tekrar eskiye mi dönülür bilmiyorum. ama şunu daha net biliyorum ki, atanana kadar " atanayım da neresi olursa olsun." deyip, şimdi annesinin evinden, çalıştığı şehre gitmeye bile üşenen kesim mesleğimizin itibarını yerlerlere sermekten başka bir şey yapmamakta.

  not : kronik hastalığı olup, kendinin ya da ailesinin hayatı riske girecek meslektaşlarımı ayrı tutmak lazım.
 • ne kadar terbiyesiz ve vicdansız bu tip isteklerde bulunan öğretmen takımı. nasıl bir adalettir bütün meslek dalları çalışıyorken senin yapman gereken ücretini aldığın işi yapmak istememen. hayır gidersin seminerine maskeni takarsın mesafeni korursun ve işini yaparsın ki topu topu 1 hafta. yapmayın ya lütfen yazık inanın utanıyorum bu tarz başlıklardan hele twitter ki gündem oluşturma çabanızdan. ayıptır doktorlardan utanın aldığınız maaştan utanın ne sevdiniz evde oturmayı be.
 • yazıktır, günahtır, ayıptır...

  ülkenin eğitim sistemi için birleşme,

  ülkenin üniversite eğitiminin durumu için birleşme,

  öğretmenlik meslek kanunu için birleşme,

  sınav sisteminin saçmalığı için birleşme,

  bir haftalık seminer uzaktan olsun diye binlerce twit at. kusura bakma atatürk’ün bahsettiği öğretmen sen olamazsın.
 • son 6 (altı) aydır evde oturarak veya şehir şehir gezerek paralarını kazanmaya devam eden öğretmenlerimizin okulların açılmaması (uzaktan eğitim) için ekşi sözlük, twitter, whatsapp vb. tüm platformlarda örgütlenmesi (seferber olması) durumu..
  (bkz: öğretmenlerin uzaktan eğitim için örgütlenmesi)
 • özel sektördeki gibi kçö uygulanmalı iş başı yapmayan memurlara. ekonomi ortada bu hale getirenlerden madem hesap sormuyoruz herkes katlanacak ayrım olmadan.

  tanım : çevremdeki hiçbir öğretmenin desteklemediği üzücü kampanya.
156 entry daha