*

şükela:  tümü | bugün
 • link

  eğitimin kalitesi mağma seviyesinde iken bir densizin yaptığını tüm ekşi sözlük ailesine mal etmeye çalışmalarını gerçekten dünyanın en boş işi olarak görüyorum.

  edit: hahaha özelden bana saldıran öğretmenler görüyorum. bu da öğretmen kalitesinin ne kadar düştüğünün bir göstergesi.

  ya bu hocaları yaz tatillerinde yeniden yeterlilik testine alın ya da vergi dairesi vs gibi devlet kurumlarında istihdam edin. burada bir hakaret vs yoktur.

  edit2: ilkokulda ortaokulda cidden kalite kokan hocalarim vardi.simdi ise binlerce mezun vermesine ragmen sirf rahat diye ogretmenlik secip atanamayinca aglayan guruh goruyorum.yarısı bombos.genel olarak ulkede bi yipranma var.gereksiz universitelerin acilip gereksiz mezun vermesi ve mezun olanlarin tamamina yakininin bombos bi şey bilmeden mezun olmasida cabasi.lan ben kopyayla okul bitirdim hemde ingilizce.bu adam/kadin larda ayni sekilde ogtetmenligi biririp atanmaya calisiyor 24 yasinda.
  laf edincede sanirsin kendileri kainat ogretmeni basliyolar aglamaya bagirmaya cagirmaya.
  o eski,oturakli,hakikaten egitimci hocalar ucup gittiler.yerine tek derdi 3 ay tatil yapmak,hafta ici 4 saat derse girip ogretmenler odasinda butun gun goygoy yapmak olan insanlar geldi.

  edit3: (bkz: öğretmenler yaz tatilinde kamu hizmeti yapsın)
 • sözlük değil de yazar hakkında olması gereken suç duyurusudur. burda öğretmen düşmanı/öğretmen dostu oranı bir hayli düşük.

  edit: bahsi geçen yazar öğretmenlere gereken değeri verilmediğini, neredeyse fahişe ile aynı zorluklarda çalıştığını anlatmak istemiş. fakat fazla tepki görmüş. bu uzun zamandır görmediğim muhteşem bir kara mizah örneğiydi.
 • öğretmenlerin değer görmediğini biraz sert bir dil ile anlatmaya çalışan bir öğretmen yüzünden başa gelmesi ironinin allahıdır.
 • ulan ne bik biklendiniz ya. hani varsa bir rahatsızlığınız gider savcılığa basvurursunuz diyordunuz? ee noldu şimdi adamlar gitmiş suc duyurusunda bulunmuş temel hakları sana noluyo?

  öyle istediğine istediğin hakareti etmek yok arkadaşım. okuldaki halinizi tahmin edebiliyorum lan sizin her boku yiyip "hocam ben birşey yapmadim ki yea" diyen ukala şımarık tiplersiniz siz. ha sorun sizde değil tabi sizi büyüten ailelerde ama koca adam olup da gram değişmediysen e o zaman sana böyle muamele etmek gerek artik.
 • öğretmenlerin yaptığı tamamen manasız, toptancı bir yaklaşım örneği. benzer bir şey facebook yahut twitter’da paylaşılsa bu platformlar hakkında da suç duyurusunda bulunacak mıydınız? kişi hakkında böyle bir şikayet anlaşılabilir, kaldı ki mevzubahis giriyi dün görme imkanım oldu. öyle ahım şahım bir kasıt yok. adam bir metaforla öğretmenliği tarif etmeye çalışırken biraz sıvamış. her şeye bir kutsiyet atfetmede üstümüze yok maalesef
 • facebook'ta yazılanlar için facebook'a dava açmak, twitter'da yazılanlar için twitter'a dava açmak ne kadar komikse bu da o kadar komiktir.
  öğrencisine hakaret eden bir öğretmen için meb'e filan mı dava açıyoruz şimdi?
  daha spesifik olursak; eğitim bir-sen çalışanı veya üyesi, birine hakaret ettiğinde eğitim bir-sen'e mi dava açılıyor?
 • gerçekten eğitimci olsalardı fahişe kelimesinin kullanımına değinirlerdi öncelikle.
 • sözlükte zaten dorukta olan öğretmen düşmanlığını körükleyecek haber.
  bir diğeri (bkz: doktorlar)
 • öğretmenlerin temel sorununu gösteren haberdir.

  toptancı bakış açısından kurtulup öznelliğe önem verildiği gün eğitim kalitemiz artar.
 • bir kişinin yaptığı herkese mal edile...

  yürüyün gidin! ulan siz değil misiniz siyasi yapıları, şehirleri, spor kulüplerini, meslek gruplarını, dernekleri, örgütleri vb. bilumum insan birlikteliklerini bir ya da birkaç kişinin yapıp ettiğine göre buralarda gömen, yeren, mahveden?

  yazdırmayacaksın arkadaşım o zaman her önüne gelene. tıvitır'da, feysbul'ta herkes hesap açıp anında yazabiliyor. burada yazmak için seneler geçmesini bekliyor millet. o hâlde önüne geleni yazar yapmayacak, iyi seçim yapacaksın. sonra da bu toplara girmeyeceksin.