şükela:  tümü | bugün
  • ''ben bu sıcakta çalışırken öğretmenler neden tatil yapıyor?'' diye iç geçirirken aklıma aniden zuhur eden daha vahim ikinci bir sorunsal...

herkes eğitim hayatı boyunca öğretmenlerden ne öğrendiğini bir cümle ile beyan etsin. (muhtemelen en fazla bir cümlelik veri çıkar zaten). böylece kutsal mesleğe gereken önemi verip vermediğimiz meselesine açıklık getirmiş oluruz.

ben ne öğrendim?
    okuma yazmayı değil. bunları babam öğretmişti (okula gitmeden evvel). peki ney? inanın 10 dakikadır düşünüyorum lakin aklıma bir şey gelmiyor. bunun üzerine daha fazla kafa patlatacağım, aklıma bir şey gelirse edit'leyeceğim.

not: öğretmen düşmanı değilim. sadece şu sıralar nispet yaparcasına durmadan sosyal medyadan tatil pozlarını paylaşan öğretmen arkadaşlarımın benden üstün yönlerini (onların yapıp benim yapamadığım şeyleri) merak ettiğim için bu başlığı açtım. nihayetinde onlar topluma benden daha çok katkı sağladıkları için tatili hak ediyor. haksız mıyım?

not2 (bu not zengin yavşaklara): ne istiyorsunuz lan şu öğretmenlerden deyip mevcut haksızlığı savunmayın. siz kahrolası yatırımlarınıza odaklanın... mevzu ekonomik bir şey değil, bahşedilen tatil süresi...

edit: ikinci entry'de sığırın biri yazdığım entry'i okumadan (klasik türkiye çomarından da bu beklenirdi zaten) sorunsal dememe laf etmiş *
    öncelikle sorunsalın google sözlükteki ilk anlamını yazıyorum: sorun özelliği taşıyan, sorun ele alan, sorunla ilgili olan.
    yazdığım entry'den de anlaşılacağı üzere ne öğrendiğimi bilmediğimi yani ne öğrendin sorusuna bir cevabımın (çözümümün) olmadığını gayet açık bir dil ile yazmışım. (kaldı ki sözlük jargonunda sorunsal teriminin hangi anlamlarda kullanıldığı az çok bilinir. buraya hiç girmiyorum bile)
    fakat malumatfuruş sığırımız (normalde hakaret etmem fakat beni nahoş bir biçimde tasvir etmesinden ötürü biraz sinirlendim) ne dediğimi anlayacak kalibreye sahip olmadığından ancak saldırgan bir dil ile dönüt yapmayı akıl edebilmiş. kendisine çok kızamıyorum zira çomar olması bunu gerektiriyordu...
    neyse ki fransa urugay maçı istediğim bir biçimde sonuçlandı. aksi durumda senin gibi bir insan müsveddesi ile daha fazla vakit harcaya bilirdim.
  • hakkaten bir şey öğrenmemiş peçetede kendi imkanlarınla yetişmişsin. sorunsal değil sorudur o.