şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: proğram)
  • sınıftaki bok kokusunun kimden geldiğini bulmak için sınıfın en fakir kızını kaldırıp herkesin götünü koklatmalarıdır
  • gücünüz 3 kuruş paraya ite kopuğa abc öğretmeye çalışan öğretmene yetiyor da ondan.
  • kabaca ikiye ayrılabilir:

1. kişinin öğrenciliğindeki baskıcı ve dayakçı öğretmenler. ceberrut devletin yüzünü çocuğa ilk gösterdiği okulda devlet otoritesinin temsilcileri ve endoktrinatörleri olmaları.

2. haftada beş altı gün, günde on on iki saatini işyerine ayırmak zorunda olan bordro mahkumlarının günde ortalama üç saat derse giren öğretmeni çalışıyor saymamaları. ben neden yılda sadece iki hafta tatil yapabiliyorum demektense kolay hedef olarak öğretmenlerin tatillerine saldırmaları.
  • herkes iyisi kötüsü ile hayatının en az 5 en çok 12 yılı öğretmenlere maruz kalmıştır... hem de allah'ın her günü
    (180 gün felan demeyin... hafta sonlarını bile kabusa çevire biliyorlar)

bu yüzden şu anda yarışabilecekleri tek meslek gurubu recep tayyip erdoğan... başka öyle her gün maruz kalınan bir durum yok...

ama tekrarlıyorum öğretmenlerin mesleki koşularına bakıp kendi hayatını sorgulamak acınası...

öğretmen veya devlet memuru değilim... kendi maaşımı kendi verenlerdenim...
  • bazı istinalar hariç büyük bir çoğunluğunun kendini yetiştirememiş olması.hiç unutmam lisede (lise de mersinin en iyi 2. lisesi güya) abdurrahman adlı bir ingilizce hocamız var 60-65 yaşlarında;adam doğru düzgün türkçe konuşamazken ingilizce öğretmeye çalışıyordu.çalışıyordu dediysem adamda en fazla beginner düzeyde ingilizce vardı,derse girip geyik yapıyordu anca.tamam onu geçtim hadi o yaşlı,matematik öğretmenimiz vardı genç güya zehir gibi... oda çok zor sorup sadece özel ders verdiklerini geçiriyordu.

şimdi asıl soru şu ki,türkiye de öğretmenlere tepki duymamanın nedeni kaç maddeden oluşur?

not: öğretmen olan genç nesil yazarlar kabul edin,sizde ortaokul ve lise yıllarında bolca öğretmeninize sövdünüz.
    not2: bari gerçekten adam gibi nesil yetiştirin ,emek verin de kurtulalım şu geri kalmışlıktan.
    not3:aslında sizde haklısınız ,eğitim aile de başlar.eşşeğe altın semer vursan da eşşek.
  • her yıl ygs de sıfır çeken aptal ordusunu yetiştiren üstüne birde sürekli tatil yapan (gerçi çalıştıgından daha iyi) üstüne üstlük diger memurlara göre yüksek maaş alan.
    aldığı maaşın hakkını vermeyen kendini begenmiş , ögrencilere hayrına ders verdigini zanneden şerefsizlerin meslekte çoğunlukta olması bence en büyük neden. ama bu durumdan ögretmenlere ergenlik çağındaki ögrencilerle nasıl iletişime geçecegini ögretmeyen egitim sisteminin payı nedir bilmiyorum. ögrencilerin başarısı ve ögretmen hakkındaki görüşü dikkate alınarak ögretmenlikten çıkarma veya uzaklaştırma gibi ceza sistemiyle bu tepkinin ortadan kalkacağına ve saygın bir meslek olacagına eminim.
  • kişisel tepkim hepsine olmasa bile, en az %60

türkiye genelinde görev yapan öğretmenlerin en az %60' ı bizim kandan diyebilecek bir sülaleye sahibim. her bölüm, her kademe, her branştan var.. bir tane ya, bir tane mesleğini seven-tutarlı-özverili-mantıklı ve hatta sağlıklı olanını görmedim. üslup, davranış, seviye.. hep aynı tornadan maşallah.. emeklileri bilerek saymadım, onlar tam ayarsız amk.. ne de olsa kan bağım var olm, torpil yaptım

kalan %40 da doktor, onlara ayrı ayarım zaten