• he çok zor meslek gerçekten hele yaz dönemleri için çok ama çok daha zor. onun için yaz döneminde en az 5 kat maaş verilmeli. ayrıca öğretmenler günü için 10 maaş ikramiye ve maaş iyileştirmenin yanında kesinlikle çalışan bütün öğretmenler için dini ve milli bayramlarda da birer maaş ikramiye verilmeli.
    öğretmenlerin ev kiraları, mutfak masrafları da karşılanmalı bence. ayrıca arabası olan öğretmenlere aylık yakıt yardımı yapılmalı. bayan öğretmenlerin kuaför ve kozmetik giderlerini de unutmamalıyız. öğretmenlerin çalışmaktan arta kalan zamanları için kafelerde parasını düşünmeden özgürce çay, kahve, yemek vs tüketebileceği limiti olmayan yemek kartları olmalı. sinemalar, tiyatrolar öğretmenlerimiz için ücretsiz olmalı. onların kafalarının rahat olması çok çok önemli.
    son olarak her yıl yaz dönemi için yurt içi ve yurt dışı olmak üzere tatil ve konaklama giderleri de karşılanmalı. çünkü bunları düşünen hiçbir öğretmen fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştiremez. bu gün bu durumdaysak ülke olarak hep öğretmenlerimizin kadrini kıymetini bilmediğimiz içindir. doğru başlık kalitesinden çok ücreti konuşulan meslek olmalı sanki. e çok normal bir meslek sırf 3 ay tatili var diye tercih ediliyorsa ve her tercih eden ben çocukları çok sevdiğim için öğretmen oldum diyorsa tabi niteliği, kalitesi değil de hep ücreti, tatili konuşulur.
  • yok ya, net olarak 50 milyar maaş bağlanmalı, 2 kat az olmuş. sorsan hepsi ''kutsal meslek'' der, fakat kutsal meslekte 3 ay yatma gibi bir saçmalık olamaz. eğitime fazlasıyla ihtiyacı olan bu ülkede öğretmenler bayramları, hafta sonlarını bile saymıyorum, 3 ay yatacaksa vay ülkenin haline.
    (bkz: öğretmenler yaz tatilinde kamu hizmeti yapsın)
  • iki değil üç verilmeli.
hesabın var mı? giriş yap